Koltuk kılıfı tavsiyesi

Kodla Büyü
by_katliam' Alıntı:
hocam kılıfı kendinin nasıl dikeceksiniz?bizim yapabileceğimiz bir şey mi yoksa bilen birisine yaptrmak dahamı iyi
Hocam adamlarda markaya ve modele göre kalıplar oluyor isteğe göre de kolcak var mı yok mu ve hava yastıkları var mı bunu belirtiyorsunuz kılıflar buna göre yapılıyor.

takipteyim hocam memnun kalırsan bizde yaptıralım leon lara baktım benim modelden bulamadım ama eminim dikiyolardır.

Kılıfları taktım bu resimleri yeni çektim incelemek isterseniz.

Ekli dosyalar

• Yeni (1).JPG
    Yeni (1).JPG
    219.6 KB · Görüntüleme: 2,198
  • Yeni (2).JPG
    Yeni (2).JPG
    371 KB · Görüntüleme: 2,199
  • Yeni (3).JPG
    Yeni (3).JPG
    163.4 KB · Görüntüleme: 2,199
  • Yeni (4).JPG
    Yeni (4).JPG
    236.5 KB · Görüntüleme: 2,200
  • Yeni (5).JPG
    Yeni (5).JPG
    196.4 KB · Görüntüleme: 2,199
  • Yeni (6).JPG
    Yeni (6).JPG
    167.6 KB · Görüntüleme: 2,199
  • Yeni (7).JPG
    Yeni (7).JPG
    178.2 KB · Görüntüleme: 2,199
  • Yeni (8).JPG
    Yeni (8).JPG
    263.9 KB · Görüntüleme: 2,198
  • Yeni (9).JPG
    Yeni (9).JPG
    171.5 KB · Görüntüleme: 2,198
  • Yeni (10).JPG
    Yeni (10).JPG
    166.4 KB · Görüntüleme: 2,198
  • Yeni (11).JPG
    Yeni (11).JPG
    155.8 KB · Görüntüleme: 2,198
mriza' Alıntı:
hocam nasıl taktınız? koltukları mı söktünüz?
Ön alt kısmı takarken zorlanıyorsun koltuk arası çok dar ve altta döşeme var birde hava yastığı kabloları geçiyor dikkat etmek lazım. Arka koltukları tamamen söktüm benim aracın arka koltuklarında yan bölmelerde var bu kısımlarıda tamamen söktüm kılıfı geçirdikten sonra yeniden taktım.
Baş kısımlarını çıkarıp kılıfları geçirdim tüm kılıf geçirme işlemleri bitince baş kısımlarının deliklerini açıyorsunuz. Ben kalemle işaretleyip ardından makasla deldim. Sonra başlıkları güzelce yerine oturttum.
Açıkçası biraz zorlandım ama sonuç mükemmel oldu.
Kılıf sonrası video çektim birazdan eklerim. :)

Ankaradaki iyi gibi fakat modelleri standart.

Ben Aydın'da BATKAN OTO DİZAYN isimli bir yere yaptırdım. Kalıba göre dikim yapıyorlar. Hepsiburada, Hizlial da falan BOD adı altında satış yapıyorlar. Ellerinde belli modellerin kumaşları da var. Ben orjinal kumaştan diktirdim..Araç corolla bej ise ellerinde kumaş vardı.

Standart kumaşa 170-180 orjinal kumaşa 220 civarı fiyat biçtiler bana..

Edit:Son sayfaya yeni baktım, kılıflar hayırlı olsun :)

branta' Alıntı:
Ankaradaki iyi gibi fakat modelleri standart.

Ben Aydın'da BATKAN OTO DİZAYN isimli bir yere yaptırdım. Kalıba göre dikim yapıyorlar. Hepsiburada, Hizlial da falan BOD adı altında satış yapıyorlar. Ellerinde belli modellerin kumaşları da var. Ben orjinal kumaştan diktirdim..Araç corolla bej ise ellerinde kumaş vardı.

Standart kumaşa 170-180 orjinal kumaşa 220 civarı fiyat biçtiler bana..

Edit:Son sayfaya yeni baktım, kılıflar hayırlı olsun :)
Sağol hocam tşkler. :)

Re: Ynt: Koltuk kılıfı tavsiyesi

Hasarı hocam hayırlı olsun.. Güzel olmuş... Ne yalan söyleyim Ben ön koltukların alt kısımlarını takmayı beceremedim, uğraştım ama yorulunca bıraktım. Sen takmışsın hoş olmuş.. Memnunsundur inşallah. Güle güle kullan..

Re: Ynt: Koltuk kılıfı tavsiyesi

schumix' Alıntı:
Hasarı hocam hayırlı olsun.. Güzel olmuş... Ne yalan söyleyim Ben ön koltukların alt kısımlarını takmayı beceremedim, uğraştım ama yorulunca bıraktım. Sen takmışsın hoş olmuş.. Memnunsundur inşallah. Güle güle kullan..
Sorma en zor kısım ön alt kısım bağlantısı bu kısım beni baya uğraştırdı ama sonunda başardım.Kılıflardan çok memnunum kafamdaki sorunlardan birinden kurtuldum. :)

Arkadaslar konu hortliycak ama. tavsiye edeceginiz ozel kilif dikim var mi aydin yada izmirden.
Yada ankaradan siparis mi versem.tavsiyelerniz var mi.

efekentli' Alıntı:
Arkadaslar konu hortliycak ama. tavsiye edeceginiz ozel kilif dikim var mi aydin yada izmirden.
Yada ankaradan siparis mi versem.tavsiyelerniz var mi.
Hocam aldığım yerden alabilirsin hala aracım duruyor ve hala kılıfları kullanıyorum gerçekten çok kaliteli çıktı birde araçta orjinal döşeme gibi duruyor söylemesem koltuların üzerindekinin kılıf olduğunu kimse anlamıyor. :)

hasari hocam kılıflar gerçekten orjinal gibi durmuş
çok iyi döşeme yapılşım.
ben de almayı düşünüyorum ama verdiğin site devre dışı maalesef
telefonu felan var mı satıcının...

Aracımı 0 km olarak ilk satın aldığımda koltuk kılıfı arıyorum. Forumların birinde bir yazı gördüm ve o andan sonra tüm düşüncelerimi değiştirdim. :D :D

Adam aynen şunu yazmıştı... "Alın alın koltuklarınıza kılıf alın. Sıfır km. araçlarınızın koltuklarınıza kılıf alın. Ben de sizin gibi bir kullanıcı bulur, 4-5 yıllık araçları ikinci el satın alır, o tertemiz sıfır koltuklara oturmanın şerefini yaşarım..."

Bence doğru söylüyordu bu yorumu yazan arkadaş. Nihayetinde sanayi esnafı değiliz, öğretmeniz... 4 yıllık aracım ve koltuklar hala ilk aldığım kadar temiz.

kaanrevan' Alıntı:
Aracımı 0 km olarak ilk satın aldığımda koltuk kılıfı arıyorum. Forumların birinde bir yazı gördüm ve o andan sonra tüm düşüncelerimi değiştirdim. :D :D

Adam aynen şunu yazmıştı... "Alın alın koltuklarınıza kılıf alın. Sıfır km. araçlarınızın koltuklarınıza kılıf alın. Ben de sizin gibi bir kullanıcı bulur, 4-5 yıllık araçları ikinci el satın alır, o tertemiz sıfır koltuklara oturmanın şerefini yaşarım..."

Bence doğru söylüyordu bu yorumu yazan arkadaş. Nihayetinde sanayi esnafı değiliz, öğretmeniz... 4 yıllık aracım ve koltuklar hala ilk aldığım kadar temiz.
Çocuk varmı hocam yada yiğen falan bindiriyormusun...Zaten kılıf sizden çok onlar için gerçi siz olsanız dahi içeriye giren tozu düşünün. Kılıfları söküp yıkayabiliyorsun ama koltukları sökemezsin.

efekentli' Alıntı:
Hasari hocam ben de focus mk1 var arkadaki kolcak kismi nasil oluyor.kiliftan sonra kullanilabiliyor mu
O kısım fermuarlı yapılıyor ihtiyaç halinde fermuarı çekip kullanabiliyorsunuz.

hasari' Alıntı:
efekentli' Alıntı:
Hasari hocam ben de focus mk1 var arkadaki kolcak kismi nasil oluyor.kiliftan sonra kullanilabiliyor mu
Hasari hocam ilker beyi aradim focusun butun modellerini yaptiklarini fakat focus mk1 lere klif dikimi yapmadimlarini soyledi malesef.baska aleternatiflere bakacagim artik.hazir kikiflar olabilir Aydinda ozel dikimkiliflar 300tl civari fiyat veriyolar.

efekentli' Alıntı:
hasari' Alıntı:
efekentli' Alıntı:
Hasari hocam ilker beyi aradim focusun butun modellerini yaptiklarini fakat focus mk1 lere klif dikimi yapmadimlarini soyledi malesef.baska aleternatiflere bakacagim artik.hazir kikiflar olabilir Aydinda ozel dikimkiliflar 300tl civari fiyat veriyolar.
Hocam o zaman pahalı bir şey alma uygun fiyatlı bir şey al kılıfçılar uydurur biraz pof duracaktır ama idare edersin.

hasari' Alıntı:
kaanrevan' Alıntı:

Çocuk varmı hocam yada yiğen falan bindiriyormusun...Zaten kılıf sizden çok onlar için gerçi siz olsanız dahi içeriye giren tozu düşünün. Kılıfları söküp yıkayabiliyorsun ama koltukları sökemezsin.

Çocuk yoktu Allah 2 çocuk verdi hocam. Yıllar sonra bu başlığa girdim ve mesajımı güncelliyim dedim. Benim ikizler 2 yıl içinde arabayı 10 yıllık bir arabaya çevirdiler resmen. Yıkattırdığım zaman mutlaka detaylı yıkama yaptıyorum yoksa çıkmıyor süt mama k-raker bisküvi lekeleri. Kılıf en mantıklısı gerçekten. Saygılar.

kaanrevan' Alıntı:
hasari' Alıntı:
kaanrevan' Alıntı:

Çocuk yoktu Allah 2 çocuk verdi hocam. Yıllar sonra bu başlığa girdim ve mesajımı güncelliyim dedim. Benim ikizler 2 yıl içinde arabayı 10 yıllık bir arabaya çevirdiler resmen. Yıkattırdığım zaman mutlaka detaylı yıkama yaptıyorum yoksa çıkmıyor süt mama ***** bisküvi lekeleri. Kılıf en mantıklısı gerçekten. Saygılar.
Allah analı babalı büyütsün acı bir şekilde tecrübe etmişsin. :lol:
Bizim kılıflarda hala üzerinde rahat kullanıyoruz.

Aradan uzun bir süre geçmiş, kullanıpta memnun olmayan yoktur inşallah. Bende almayı düşünüyorum.

Geri