Kombi tavsiye eder misiniz

Kodla Büyü

folikAsit

Aktif Üye
Günaydın arkadaşlar;
Tavsiye edebileceğiniz kombi marka-modeli var mı?
Teşekkürler.

doğal gaz içinse alarko tavsiye edebilirim hocam...şu anda kampanyada zaten...

alarko tam yoğuşmalı...biraz tuzlu ama değer..

hocam buderus yoğuşmalı (diğerlerine göre pahalıdır) almanı tavsiye ederim...

buderusu tavsiye ederim.Kullandım ve çok memnunum.İnternetten alırsan çok ucuza geliyor.

baymak kullanıyoruz çok memnunuz bizimki yarı yoğuşmalı, sen tam yoğuşmalı al alırken tuzlu ama sonra rahat edersiniz

hepsiburada'da buderus yok, diğer sitelerden hiç alışveriş yapmadım, sizin alışverişte tercih ettiğiniz site var mı?

hocam ben bosch kullanıyorum çok sessiz ve çok ekonomik. ama en iyi kombi buderus. 1o cak 2009 da bosch firması buderusu satın aldı. artık buderusunda boschu n da servisi aynı. tavsiyem bosch marka bir kombi alman benim gibi rahat etmen :idea:

hocam benim müteahhit bir arkadaş var Buderus dan başkasını tanımam diyor. Kendi evinde de zaten Buderus var. Ferroli'yi kesinliklte önermem, şofben gibi ses çıkarıyor.

Demirdöküm - Nitron.
Hem saat programıda var.Şu gün şu saatte yansın diye ayarlıyorsun.Belirtilen zamanda devreye giriyor...

milkay' Alıntı:
hocam ben bosch kullanıyorum çok sessiz ve çok ekonomik. ama en iyi kombi buderus. 1o cak 2009 da bosch firması buderusu satın aldı. artık buderusunda boschu n da servisi aynı. tavsiyem bosch marka bir kombi alman benim gibi rahat etmen :idea:

bende de bosch var, gayet memnunum.
burada herkes kendi evindekini tavsiye edecek gibi görünüyor, siz en iyisi sikayetvar.com dan bi araştırın hocam...

folikAsit' Alıntı:
Günaydın arkadaşlar;
Tavsiye edebileceğiniz kombi marka-modeli var mı?
Teşekkürler.
Kullanıcıların yaşadıkları ev-ortam çok önemlidir. Bana göre kendi çevrenizde kullanıcıların oturdukları evin yapısı-kombi performanslarını karşılaştırın. Isınma, yakıt tasarrufu, sesli çalışma vb. karşılaştırın. Fiyat-performans da çok önemli. Tabi internetten de araştırın. Bir defa alınıyor. Aldanmayın.

arkadaşlar ben de bu arada buderusun Buderus Kombi Yoğuşmalı-GB 012 24 K (20.000) almayı planlıyorum. dublex ewe 155 metrekare uyumlu olacağını düşünüyorum. kullanananız varmı tavsiye edermisiniz

bizde de doğalgaza yeni geçildi. ve kombi bakıyoruz ama kombilerde aynı laptop gibi. her markanın beğeneni var beğenmeyeni var. karar vermek zor oluyor. şimdiye kadar baktıklarımdan aklımda kalanı viessman birinci sırada. sizin fikirleriniz nedir acaba? bu arada internet üzerinden alabileceğimiz uygun bir site varmıdır? hapsiburada da falan yok bütün markalar. başka nerden alınabilir kombi?

arkadaşlar sanırım daha çok buderas önerilmiş bende kombi alacam ama immergas hakkında bilgisi olan varmı?

buderus iyi imis ama cok pahali
demirdokum neva aldim cok ekonomik 40 derecede 33 gun sürekli acik 85 TL geliyor

Marka modele bak ama oda termostadı olan bir model almanı tavsiye ederim. Yani su sıcaklığına göre değil de oda sıcaklığına göre çalışması daha verimli. Bununda bir kablolu olan modelleri var kombiden odaya kablo uzatıyorlar bir de kablosuz olanı ama sakın su sıcaklığına göre çalışan alma derim.

Ben buderus' da Baymak'ta Demirdökümde kullandım. Buderus en kalitesidir.Haliyle fiyatı da pahalıdır. Baymakta iyidir. Ben şuan demirdöküm nitron kullanıyorum çok memnunum. Birde arkadaşımdan şunu duydum. Kombinin içine yerleştirilen mekanizma sayesinde su ısınmadan tesisata verilmiyor. Bu sayede suyu boşuna harcamamış oluyorsunuz.

arkadaşım ilk önce evinizin metrekaresi, yalıtımı petek metrajı dikkate alınarak kombi modeli ve markası seçmenizi tavsiye ederim.
marka olarak ariston geniş servis ağı ve uygun elektrik ve doğalgaz tüketimiyle sınıfında oldukça başarılı.

Bildiğim kadarıyla tüm markalar için kombi içindeki önemli parçaların nerdeyse hepsi tek fabrikadan çıkıyor. Yani sadece dışındaki marka farklı.!
Marka seçimi için arkadaşlar önerilerini yazmış. Bende buderusun çok iyi olduğunu duydum. Ben BEKO aldım. 8-9 aydır kullanıyorum istanbul'da bir problem çıkmadı şimdiye kadar.

Kombi alırken dikkat edilmesi gereken birçok etken var.
-Ev mantolu mu değil mi?
-Kaç metrekare,
-Kuzey-güney cephe ?
-Nerde oturuyorsunuz? istanbul-ankara-erzurum? Örneğin istanbulda güney cephede oturan birisi için yoğuşmalı kombi almak pek bir fayda sağlamayacak. İstanbulda son 2 haftadır gündüz güneş ısıtıyor evi :D, Ancak iç anadolu, erzurum van gibi soğuk yerlerde yoğuşmalı kombi size yarar sağlayacaktır.
-Petekler de yeni döşenicekse, petek uzunları doğru hesaplanmalı,
-Kombi gücü ev büyüklüğüne göre olmalı, 200m2 dublex eve 20000lik kombi takılmaz.
...
Bu konuda çok daha iyi bilgi alabileceğiniz forumlar var. Onları okumanızı tavsiye ederim.

birde şikayetvar sitesini incele her marka ile ilgili şikayet vardır ama çözüm noktasında hangisi iyi bakmanız lazım.

Bizde baymak var sıcaklığı bilhassa yazın 55 in altına düşüremiyoruz. Vaillant larda düşürülebiliyormuş su sıcaklığı. 36 falan ideal banyo ya da diğer şeyler için.

vailant almayında biz kaç kere servisi çağırdık iki yıl içinde yine çağırmamız gerekiyor. servis geçici çözüm buluyor yine aynı. Zaten eşim bana sormadan gitmiş kafasına göre almış her seferinde söyleniyorum senin kombi bir gün patlayacak. Ateşleme yaparken patlıyor resmen sesi bütün odalardan duyuluyor

Geri