Konica Minolta anlam veremedigim bir durum, yardimmm

Kodla Büyü

harun erdem

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bugün şöyle bir olay yasadim,
Okulun yazicisini ayarliyorum ertesi gun cikti alamiyoruz, meger yazicinin ip addresi degisken olduğundan her acilista ip yeniliyor. bilgisayarlardan tekrar yazici yüklemesi Yapmamuz gerekiyor. Bende yazicinin ip sini yönetici ayari/ ag ayarindan girip sabit yaptim ve otomatik ip al seçeneğini kapattim. Yaziciyi acip kapattigimda hicbir bilgisayar yaziciyi gormuyordu, modeme bagli aygitlari arattim yazici görünmüyor ve isin garibi ip ayarini yaptigim "ağ ayarlari" menüsü kaybolmuştu. Fabrika ayarlarina döndürebiliyor muyuz bilen arkadaşlar yardimci olursa çok sevinirim.
Bu arada garantisini bozdurmuslar servis gelmiyor.

bizim okuldaki konica da bğlantıları yaptım ama çıktı almadı ayrıca bi ayar varmış. yazıcı ayarlarında kullanıcı hesapları bölümüne kullanıcı adı:print şifre.1234 yazınca çıktı almaya başladı. bi deneyin

Okula gidince deneyim fakat ağ üzerinde bilgisayar baglantisi yapilamiyor, yaziciyi fabrika ayarlarina döndürmek yada ayarlari sifirlamak gibi birşeyler yapmak gerekiyor diye dusunuyorum

yazıcıya versiyon yüklemesi yapılması gerekiyormuş. daha önce versiyon yada yazılım yükleten var mı

bizim okuldada aynı sorun var (sadece memurun bilgisayarında)
Network için, Konica Minolta DVD sinden yükleyerek bilgisayarlara tanıtıyorum. Hiçbir sorun çıkmıyor, ancak memurun bilgisayarında olmuyor, bilgisayar kapatıp açıldığında tekrar çıktı alamıyouz
USB bağlantıda hiçbir sorun olmuyor ama, bende çözüm bulamadım.
Versiyon yüklemesini bulursanız burdan haber verin, belki çözüme ulaşabiliriz.

biz ağ üzerinden yazıcıyı göremiyoruz, sürücüsünü falan yüklediysem de kar etmedi, ama usb den çıktı alabiliyoruz. Sabit ip verince sorun çözülmüyor mu?

MODEM DEĞİŞTİRDİYSENİZ VARSAYILIN AĞ GEÇİDİ DEĞİŞMİŞTİR.ESK MODEMİN İP YAPILANDIRMASINA BAKIP AYNISINI YAPIN.YAPMAZSANIZ KONİCA MİNOLTAYI AĞ YAZICISI OLARAK AĞDA GÖREMEZSİNİZ.AİRTİES VARSAYILAN AĞ GEÇİDİ 192.168.2.1 ZYNEXELL Kİ İSE 192.168.1.1 DİR.
BEN ÖNCE ESKİ MODEMİN İP YAPILANDIRMASINI YENİ MODEME UYGULADIM.SONRA AĞ YACISI EKLE DİYERİK EKLEDİM.sORUN ÇÖZÜLDÜ

Arkadaşlar merhaba....
Öncelikle lcd panelin sağ tarafında özellikler tuşuna basıyoruz. Yönetici şifresini girdikten sonra Oradan administrator settings diyoruz çünkü benim okulumdaki yazılım arayüzü ingilizce.. TCP/IP settings ten otomatik ip yerine kendi okulunuzun modeminin ip adres aralığından kullanılmayan bir ip veriyoruz. Ondan sonra makineyi aç kapa yapıyoruz. Bilgisayarınızda yazıcıya verdiğiniz ip yi tarayıcınızın adres çubuğuna yazdığınızda yazıcının yazılımı tarayıcınızda görüntüleniyorsa yazıcı ağa katılmış demektir. Eğer katılmışsa biliyorsunuz zaten....
ağa bağlı herhangi bir bilgisayardan yazıcı ekle diyoruz oradan da bu bilgisayara bağlı yerel yazıcı işaretleyip tak ve kullan yazıcımı otomatik algıla işaretini kaldırıyoruz ve ilerle diyoruz.yeni bir bağlantı oluştur deyip bağlantı türünü standart tcp/ip port işaretliyoruz.Ardından da yazıcının ip sini sadece yazıcı adı veya ipsi kısmına yazıyorsunuz. Eğer işletim sistemi win7 yada 8 ise listeden konica minolta bizhup363 seçersin yok ise cd içerisinden driverını bulup işsaretledikten sonra yazıcı eklenmiş olur arkadaşlar....

Yazıcıyı döküman tarayıcı olarak ağ üzerinden kullanabilirsiniz. Yani bir kitabı pdf olarak taratıp hedef bilgisayara ağ üzerinden gönderim yapabilirsiniz arkadaşlar.İsteyene bunu da yazarım.Kolay gelsin.

Modem değiştikten sonra kullanıyorduk zaten ama sabit ip verdim ve otomatik ip al seçeneğini kapattıktan sonra, yönetici paneline girdiğimdeTCP/ip settings sseçeneği görünmez oldu artik TCP/ip ayarlarini yapamiyorum.

Arkadaşlar bizim okulda da var bu makinadan. Win 7 driverını bulamadım. Üzerinde Docujet 4321 yazıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

konica minolta fotokopi makinesinde tcp/ip ayarlarını yaptığım seçenek kayboldu. bu konuda yardım edebilecek bir arkadaş var mı?

Geri