kredi kartı aidatı

Kodla Büyü

m_esen

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar geriye dönük kredi kartı aidatı bankadan alabilen oldumu? eğer aldı iseniz nasıl bir yol izlediniz söylermisinz?

Bende denemiştim. Paramı geri iade edin diye müşteri hizmetlerini ara eğer iade etmezseniz kartı iptal edecem de. Hemen yatırıyorlar. Tabi harcamalarınızda önemli. Ona göre değeriniz artıyor. Tamamen para yani

ya yeni haberler çıkıyoya geriye dönük hepsini ödüyolar idye onu soruyorum.geriye dönük 10 yıllık alınabiliyor deniyo

işte memurlar.nette bile var ama tarih dosya no bişe yok. 10 yıllık aynı kartı kullanan birkişi 500 tl ye kadar alabilcekmiş

Hocam daha başvurmadım ama başvurmayı düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla tüketici sorunları hakem heyetine (ticaret ve sanayi odalarında) başvuracaksınız. Lehinize çıkan karara göre banka parayı iade edebilir ancak bildiğim kadarıyla etmiyor. Sonrasında tüketici mahkemesine başvuracak, bankayı mahkemeye vereceksiniz. Mahkemede tüketici sorunları heyetinin kararı delil olarak kullanılacak ve yine banka ödemezse icra yoluyla alabileceksiniz. Yargıtay kararının esas ve sayısı aşağıda:

Kod:
Yargıtay 13. Hukuk Dairesi’nin bir uyuşmazlıkla ilgili verdiği 2011/4736 esas, 2011/11579 sayılı kanun yarına bozma kararı uyarınca, ‘kredi kartlarından yıllık üyelik aidatı tahsil edilmesinin haksız şart niteliğinde olduğu ve geriye dönük olarak on yıl boyunca talep edilebileceği’ sabit oldu”.

arkadaşlar öncelikle bankanızın genel müdürlüğüne iadeli taahütlü olarak dilekçenizi göndereceksiniz. ret gelecek yüksek ihtimalle. bu ret mektubunu alıp muhtarlığa gideceksiniz ve durumu hakem heyetine taşıyacaksınız. muhtarlık bu işi takip ediyormuş. televizyondan dinledim aynen böyle. biz bireysel olarak tüketici haklarına başvurmuyoruz ya da mahkemeye vermiyoruz.

Bireysel olarak tüketici mahkemesine başvurulabilir, televizyondan her duyduğunuza inanmayın.

ozzzzz80' Alıntı:
arkadaşlar öncelikle bankanızın genel müdürlüğüne iadeli taahütlü olarak dilekçenizi göndereceksiniz. ret gelecek yüksek ihtimalle. bu ret mektubunu alıp muhtarlığa gideceksiniz ve durumu hakem heyetine taşıyacaksınız. muhtarlık bu işi takip ediyormuş. televizyondan dinledim aynen böyle. biz bireysel olarak tüketici haklarına başvurmuyoruz ya da mahkemeye vermiyoruz.
Benim şahsi işimi muhtar niye takip etsin hocam ya !

Geri