Kredi Kartı Aidatını Ödüyormusunuz?

Kodla Büyü

akdenizkanki

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kredi kartı ekstremi incelerken yıllık üyelik aidatı altında 86 tl ücret kesmişler. Kredi kartı aidatını ödüyormusunuz arkadaşlar? ödememek için bankaylamı yoksa müşteri hizmetleriyle mi konuşmak lazım? Bu ücret yasal mı?

Yardımlar için teşekkürler şimdiden :)

ben de axss... var.. aidat ücreti gelince hemen arıyorum müşteri temsilcisini diyorum o kadar alış veriş yapıyoruz bu yaptığınız doğru mu diye!! görevli hemen parayı diğer aya iade ediyor.. şimdiye kadar böyle oldu...

Aşağı yukarı üniversite hazırlık olan 2006 yılında başladım 9 sene olmuş bir kere bile kart aidatı ödemedim HSBC Advantage ile başlamıştım bir kere almışlardı hemen itiraz ettim kapatırım dedim geri iade ettiler sonra da gittim kapattım gerekçe olarakta almayacaktınız aidat dedim geri ödedik falan dediler bende olsun dedim sende bir kere almaya giriştin diyerek iade ettim:D

sonra axess worldcard kullandım hiç ödemedim. Hatta bir kere axess almıştı iki katı olarak geri aldım:d

bende iş bankası maximum var benden de 80 tl üyelik aidatı kesmişler, aradım bağırdım çağırdım geri iade ettiler..yasal değil gerekirse mahkemeye verin

2 kredi kartım var biri axess biri de ziraat maximum. Axess te 2 tane fatura otomatik ödeme talimatım var bu yüzden aidat kesmiyorlar. Ziraat maximum dan kestikleri zaman da bankaya başvurup geri alıyorum. Şimdiye kadar hiç aidat vermedim.

Arayınca geri veriyorlar sorun çıkarmadan genelde. Burada amaç fark edemeyenlerden ve önemsemeyenler den ne gelirse kardır zihniyeti ve bu zihniyet onlara okadar çok para kazandırıyor ki bu onlara fazlasıyla yetiyor.

sehzade84' Alıntı:
2 kredi kartım var biri axess biri de ziraat maximum. Axess te 2 tane fatura otomatik ödeme talimatım var bu yüzden aidat kesmiyorlar. Ziraat maximum dan kestikleri zaman da bankaya başvurup geri alıyorum. Şimdiye kadar hiç aidat vermedim.

Ziraatten nasıl geri alıyorsunuz sayın hocam?

İlgili şubeyi mi yoksa merkezi mi arıyorsunuz?

Otomatik ödeme talimatı vermiştim, hesap işletim ücreti kesmesinler diye ama kart aidatı devam ediyor

garanti bankasından maaş alıyorum bundan dolayı kart ücreti hiç ödemedim. dört yıldır kullanıyorum.

9 yıldır kullandığım garanti bankasının bonus kartını kapattırıp kendi maasımı aldığım bankanın kartına gectim her sene garanti bankası geri yatırıyordu parayı bu sene 75 tl lik kesinti yaptı kapatacağımı söyleyince "beyfendi sizin için bir kampanyamız var 20 TL geri yatıralım kartınıza" dedi. Bende 75 TL den bir kuruş eksik teklif etmeyin dedim. Kapatma işlemini başlattılar. Aradan bir gün geçti yine aradılar "50 TL geri yatıralım" dediler ben yine 75 TL de ısrar ettim. Daha sonra kapattılar kartı :D bende sinirle garanti ile ilgili bütün otomatik ödemeleri vs. kapattım. 1 hafta sonra tekrar aradılar :D sizin gibi bir müşterimizi kaybetmek istemeyiz 65 TL geri verelim dediler bende ağzıma geleni söyledim ve müşteri memnuniyeti adına müşteri umrunuzda değil dedim kapattım telefonu...

benimde az kullandığımword vardı gecen ay kesmişler.. arayınca iadeye yanaşmıyorlar.. kapatmaya gideceğm.. bildiğin soygun ya herkesden 70 80 al dunyanın parası

Re: Ynt: Kredi Kartı Aidatını Ödüyormusunuz?

Yapı kredi world gold
Son iki yıldan buyana almıyor.

DotCom' Alıntı:
sehzade84' Alıntı:

Ziraatten nasıl geri alıyorsunuz sayın hocam?

İlgili şubeyi mi yoksa merkezi mi arıyorsunuz?

Otomatik ödeme talimatı vermiştim, hesap işletim ücreti kesmesinler diye ama kart aidatı devam ediyor

Hocam önceleri tüketici hakem heyetine şikayet ediyordum. biraz uzun sürüyordu ama sonunda ödüyorlardı. daha sonra hakem heyetine gitmeden direk şubeye gidip bildirdim. oradaki görevli anında iade etti.

en son bunun için şubeye gittiğimde ise dilekçe yazmam gerektiği söylendi. dilekçe verdikten 2 hafta sonra ödediler. yani kısacası hesabınızın olduğu şubeye gidip dilekçe yazmanız gerekiyor.

vakıfbank öğretmen worldcard yıllardır hiç kesmedi
bunun yanına bir de maaş müşterisi olduğum bankanın kredi kartını alıyorum o da kesmiyor
akbank 2 kere kesti birinde puan birinde de ekstre indirimi olarak geri aldım müşteri hizmetlerini arayarak

yazık yaa insanları aptal yerine koyup para kesiyorlar itiraz edin alin paranizi...

Geri