Kriz ilk Fatih projesini etkiledi

Kodla Büyü
Ben olsam; tüm öğretmen ve memurları işten çıkartırdım. 657 dmk'yı tamamen iptal ederdim. Memur öğretmen asker doktor öğretmen vb. lazımsa hepsini sözleşmeli işe alırdım. Boş boş konuşan bir işe yaramayan öğretmenleri işe almazdım mesela.

Akıllı tahta bozulduysa neden öğretmen kullanımını denetlemiyor. Öğretmen kendi bile kullanmayı bilmiyor tahtaları, orada öyle süs gibi duruyorsa ondan. Tabletler oyuncak oldu neden çünkü hiçbir öğretmen dersinde kullanmıyordu ondan. Haksız mıyım. Devletin parası vardı da almış zamanında. bu tahtaları tabletleri etkin kullanamayan, kullandırtamayan öğretmen müdür bakan vb. eğitimciyim diyen her kim varsa mes'uldür. Akıllı tahtanın programların nasıl kullanacakları ile eğitimler olur. Öğretmenler gitmez ki. Zorla gönderirsin homurdanır durur. Bu akıllı tahtalar vb. Kullanılsaydı bol bol, keşke öğretmenler öğrenciler amacına yönelik kullansaydı da bozulsun, eskisin varsın ne olacak. Öğretmenlerden bazısı en fazla projeksiyon cihazı yerine kullandılar, Bu teknoloji öğretmenlere 3 beden büyük geldi ne yazık ki.

Ben olsam; tüm öğretmen ve memurları işten çıkartırdım. 657 dmk'yı tamamen iptal ederdim. Memur öğretmen asker doktor öğretmen vb. lazımsa hepsini sözleşmeli işe alırdım. Boş boş konuşan bir işe yaramayan öğretmenleri işe almazdım mesela.

Akıllı tahta bozulduysa neden öğretmen kullanımını denetlemiyor. Öğretmen kendi bile kullanmayı bilmiyor tahtaları, orada öyle süs gibi duruyorsa ondan. Tabletler oyuncak oldu neden çünkü hiçbir öğretmen dersinde kullanmıyordu ondan. Haksız mıyım. Devletin parası vardı da almış zamanında. bu tahtaları tabletleri etkin kullanamayan, kullandırtamayan öğretmen müdür bakan vb. eğitimciyim diyen her kim varsa mes'uldür. Akıllı tahtanın programların nasıl kullanacakları ile eğitimler olur. Öğretmenler gitmez ki. Zorla gönderirsin homurdanır durur. Bu akıllı tahtalar vb. Kullanılsaydı bol bol, keşke öğretmenler öğrenciler amacına yönelik kullansaydı da bozulsun, eskisin varsın ne olacak. Öğretmenlerden bazısı en fazla projeksiyon cihazı yerine kullandılar, Bu teknoloji öğretmenlere 3 beden büyük geldi ne yazık ki.

Haksızsın hocam. 657 yi kaldıralım ne demek?

Boş boş konuşan öğretmenler demişsin, kime göre neye göre. Partili öğretmenler mi göreceğiz? Bu gün A parti yarın B parti...
Eğitim parti politikalarına göre değil "Milli" olmalıdır bakanlığın adı da Milli Eğitim'dir.

Kriz yokmu. gecen sene benim elime gecen para 1500 dolardi. bu sene 700 dolar. dolardan bizene diyebilirsin. o zaman neden benzin 7 lira oldu. neden 5 kg yag 33 iken 48 oldu. falan filan. kriz var ve krizin tek cozumu uretim. uretimin tek cozumude teknoloji. ama adamlarin aklina gelen ilk yer teknoloji odenegini kismak. evet tatil mekanlari hınca hınç dolu. ama Almanyada asgari ücretli calisip sefa surenlere. ticaret yapip fiyati bindirene. maaşı 1500 dolarken 700 doara dusende kriz yokta ne var.... neeeee?
Arkadaşım senin gibiler de yok mu? Tabiki var. Aldığı paranın yarısını köşeye koymadan rahat edemeyen,uyku bile uyuyamayan tipler de var. Bunlar tabiki krizden etkilenir. Yağ 48 lira olduğu halde yağ alabiliyorsan budur krizden etkilenmemek benim gözümde.Ama sen direk köşeye koyduğun parayı düşündüğün için kriz çığırtkanlığı yapmaya devam edeceksin

Arkadaşım senin gibiler de yok mu? Tabiki var. Aldığı paranın yarısını köşeye koymadan rahat edemeyen,uyku bile uyuyamayan tipler de var. Bunlar tabiki krizden etkilenir. Yağ 48 lira olduğu halde yağ alabiliyorsan budur krizden etkilenmemek benim gözümde.Ama sen direk köşeye koyduğun parayı düşündüğün için kriz çığırtkanlığı yapmaya devam edeceksin

Siz şaka mısınız yoksa başka bir ülkde mi yaşıyorsunuz anlayamadım. Ne yani 48 lira oldu diye temel ihtiyacı olan yağı alamasın mı? Benim aldığım bebek bezine %30 zam gelmiş kriz var diye almayacak mıyım? bu ne saçma sapan bir bakış açısı? Eşim işe arabayla gidiyor mecburen mesafeden dolayı mazot olmuş 6.35 yürüyerek mi gitsin kriz var diye. Başka şeylerden kısıp temel ihityaçlar mecburen gideriliyor. Mesela biz ayda en az 5-6 kere dışarı çıkardık yemeğe.şimdi ayda iki kere çıkabiliyorsak ne ala. kriz budur işte hayat standardının düşmesi yani.

fatih projesine en başından beri desteklemiyordum. onun yerine her okula 25-30 adet bilgisayar içern okul mevcuduna göre bir kaç BT Sınıfı daha mantıklı geliyordu bana. Diceksiniz ki evde bilgisayar olmayan çocuklar ne yapacak onu da okullar hafta sonu açık tutularak çözebilirlerdi. tableti satan öğrencileri bile duyduk. amacına uygun kullanılmadığını hepimiz gördük.

eğitimden tasarrufa karşıyım ama savurganlığa da karşıyım. keşke okullarda açılan kursları adam akıllı takip etseler de öğrencisi olmayan kurslar anında kapansa eminim daha çok tasarruf edilir.

Yağ alabiliyoruz, un alabiliyoruz çok şükür ekmek alabiliyoruz hatta ara ara kiyma bile alabiliyoruz...ne krizi ve nankorler....

hatta kişi başına düşen gelirimiz 10 bin dolar ve her gün artıyor, Haziran'da 46 bin lira iken bugün 61 bin liraya çıktı yarın belki 70 bin lira olacak....

Daha ne ister bu millet . Nankör..

Valla bu açıdan düşününce bi mutlu oldum, benim 10 bin lira borcum vardı, zamanında 2600 dolar filan yapıyordu, şimdi 1600 dolar borcum var, borcum azalmış daha ne olsun, valla güzel kafaymış

Akıllı tahtaların ve labtopların eğitime ne faydası var ben göremedim çoğu okulda öğrenciler film den ve oyundan başka bir şey izleyip oynamıyorlar bir de ahlak dışı işleri hiç saymıyorum
Hocam morpa ve matematik atolyelerini yada power point sunulari olmadan nasil ders isliyor ogretmenler ben en kotu bilgisayarimi akilli tahtadan yansitip code.org cozdryrum sizde yapilmiyormu bunlar

Son düzenleme:

Senden başlasınlar.

hocam sen başka ülkede mi yaşıyorsun.boş konuştuğuna işe yaramadığına kim karar verecek.işe alınanlar nasıl özelliklere sahip olacak.yandaş yalaka?öğretmenler tenefüste tahtaların başında nöbet mi bekleyecek.öğretmen tahtayı kullanmayı bilmeyebilir bu onun kötü öğretmen olduğunu göstermez.bu tahtalar süs olsun diye alınmadı ama ihalede kim ne kadar malı götürdü bilmiyoruz.çalıştığım okulda kapılar camlar kırıkken akıllı tahta takıldı.kaynaklar doğru kullanılmıyor.teknoloji öğretmenlere 3 beden fazla geldi diyorsun da teknoloji olarak bizden önde olan ülkelerin okullarında akıllı tahta var mı.her olayda öğretmenleri suçlayan tipler gibi konuşmuşsun

Bu sene 1.sinif okutuyorum.Okul yeni tahta yok projeksiyon yok veli set bile almıyor fotokopi makinesi sınırlı kağıt pahalı mürekkep pahalı.Kirtasiye yardımını bile almadık.Simdi lg mini beam projektör aldım ne yapayım sınıfta rahatım için gittim borçlandım.

Geri