Kurumlar Arası Geçişle İlgili Bilgisi Olan Lütfen Buraya

Kodla Büyü

yasarsahbaz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Hocalar müzik öğretmenimiz ve norm fazlası sınıf öğretmenimiz ciddi ciddi kurumlar arası geçiş yapmayı düşünüyorlar. Normal memurluk ya da her ne olursa... Bilgileri yok. Bilgisi olan hocalarım nereye geçiş yapılabileceğini, ne zamanlar atama yapıldığını falan söyleyebilir mi?

hocam merak etme söylenene göre zaten başarısızz öğretmenleri normal memurluğa yollayacaklarmış. boş kağıt verirsin yollarlar.

Ben kurumlar arası geçiş yaptım. Aslında KPSS ile kadro kazandım sonra kurumum izin verdi.
Süreç şu şekilde işliyor.

1 Geçeceğiniz kuruma karar verirsiniz.
2 Geçmeyi düşündüğünüz kurumda uygun bir kadroya geçmeyi talep edersiniz
3 Talebiniz kabul edilirse eski kurumunuza muvafakat için yazı gönderirler. (KPSS puanı ile kadroyu kazandığım için ben bu adımdan başladım)
4 Muvafakatınız çıkarsa (çıkmama ihtimali var) ilgili yazı size tebliğ edildikten sonra ne zaman ilişiğinizi keseceğinizi bildirir ve eski kurumunuzdan ilişiğinizi kesersiniz.
5 Yeni kurumunuz baska bir ilde ise 15 gün içinde yeni kurumunuza ilişik kesme yazınızla birlikte gidersiniz.

Burda esas problem geçeceğiniz kurumun sizi kabul etmesi. Onu çözerseniz geri kalan kısımda kolay kolay sorun çıkmaz.

xendane' Alıntı:
Ben kurumlar arası geçiş yaptım. Aslında KPSS ile kadro kazandım sonra kurumum izin verdi.

3 Talebiniz kabul edilirse eski kurumunuza muvafakat için yazı gönderirler. (KPSS puanı ile kadroyu kazandığım için ben bu adımdan başladım)
4 Muvafakatınız çıkarsa (çıkmama ihtimali var) ilgili yazı size tebliğ edildikten sonra ne zaman ilişiğinizi keseceğinizi bildirir ve eski kurumunuzdan ilişiğinizi kesersiniz.
5 Yeni kurumunuz baska bir ilde ise 15 gün içinde yeni kurumunuza ilişik kesme yazınızla birlikte gidersiniz.

Burda esas problem geçeceğiniz kurumun sizi kabul etmesi. Onu çözerseniz geri kalan kısımda kolay kolay sorun çıkmaz.
bilgiler için teşekkürler hocam.

bende baska kurum istiyorum ama ne yapacağıımı bilemiyorum geçileeecek kurumu ben nasıl bulabilirim

memurluğa geçmek isteyenler aile ve sosyal pol. il müdürlüklerine başvursun kabul ediliyor arkadaşlar

xendane' Alıntı:

Hocam hangi kuruma geçtiniz? ve neden? bilgilendirebilir misiniz saygılar...

il müdürlüğü ne hakla kabul ediyor onu anlamadım bakanlık bazında olmuyor mu bu işler

hocam bulunduğum ildeki aile ve sosyal pol. il müdürlüğüne gidip konuşmalımıyım ama orda ne iş yapacağız bilemiyorum ki

fatihtasoz' Alıntı:
memurluğa geçmek isteyenler aile ve sosyal pol. il müdürlüklerine başvursun kabul ediliyor arkadaşlar

Hocam aynı ildeki müdürlüğe mi başvurulabiliyor yoksa farklı ildeki müdürlüklere de başvurulabiliyor mu? Bilginiz var mı?

Güncel gerçekten bilgisi olanlar lütfen paylaşşın yada nerden bilgi alabileceğimizi söylesinler

Güncel gerçekten bilgisi olanlar lütfen paylaşşın yada nerden bilgi alabileceğimizi söylesinler

AKADEMİA' Alıntı:
fatihtasoz' Alıntı:

Hocam aynı ildeki müdürlüğe mi başvurulabiliyor yoksa farklı ildeki müdürlüklere de başvurulabiliyor mu? Bilginiz var mı?
istdiğin ile başvurursun hocam şuan tayin yönetmeliği yayınlandı bak siteden öğretmen ihtiyacı olan yerlere başvur

başka kurumlara geçmek için alternatifleri nasıl öğrenebiliriz örneğin belediye, il özel idare vs. arayıp elemana ihtiyacınız varmı demek komik olurmu?

Geri