KYOCERA 3040MFP+ YAZDIRMA SORUNU YARDIM

Kodla Büyü

seloman54

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar kyocera 3040 cihaza belge gönderdiğimizde hiç bir tepki vermiyor ve biriktiriyor.. bilgisayarı yeniden başlatınca sorunsuz olarak çıktı veriyor ancak aradan bir süre geçince(yarım saat-1 saat gibi) aynı sorun tekrarlıyor. sürücüleri tekrar yükledim sorun devam ediyor. çözümü bilen arkadaş var mı?

hocam tepsileri bir aç kapat içinde silindirler olacak onları bir sil. tepsinin içinde şeritler olacak onları da sil bir dene bir ara yazıcının birini o şekilde düzeltebilmiştim. kağıdı görmüyor yada alamıyor olabilir

dokmeefrail' Alıntı:
hocam tepsileri bir aç kapat içinde silindirler olacak onları bir sil. tepsinin içinde şeritler olacak onları da sil bir dene bir ara yazıcının birini o şekilde düzeltebilmiştim. kağıdı görmüyor yada alamıyor olabilir

hepsini denedim hocam sonu. alamadım. çıktı gönderdiğinde normalde Gönder/Alma ışığı yanıp sönüyodu ve ardından çıktıyı veriyordu. Ancak bu problem olduğu zaman o ışık yanmıyor fotokopi makinası hiç tepki vermiyor. Bilgisayara res atmadan sorun çözülmüyor

hepsini denedim hocam sonu. alamadım. çıktı gönderdiğinde normalde Gönder/Alma ışığı yanıp sönüyodu ve ardından çıktıyı veriyordu. Ancak bu problem olduğu zaman o ışık yanmıyor fotokopi makinası hiç tepki vermiyor. Bilgisayara res atmadan sorun çözülmüyor
Aynı soruna cevap bekliyorum

Hocam başlat menüsünde yer alan “ara” kısmına “Bileşen Hizmetleri > Yerel Hizmetler (Yerel) >sağda listelemelerden “Yazdırma Biriktiricisi”yı seçip önce durdur ardından “ devam et” derseniz sanırım düzelmiş olur.

Bir kere böyle düzeltmiştim

İnternetten bulduğum ise:
Çözüm 1:

1. Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\İşlem Merkezi bölümünden Sorun Giderme bölümüne giriniz.
  2. Burada Donanım ve Ses seçeneğini seçin ve açılan ekrandan yazıcıyı seçiniz.
  3. İleri seçeneğine tıklayınız ve sorunun bulunup çözülmesini bekleyiniz.
  4. Sorun Giderme işlemi yazdırma biriktiricisi başlatma hatasını bulup çözecektir.
Çözüm 2:

1. Başlat / Çalıştır bölümüne services.msc yazınız.
  2. Açılan ekranda “Yazdırma Biriktiricisi” servisini bulunuz ve çift tıklayınız.
  3. Buradan Başlat butonuna basıp servisi başlatınız.
  4. Bu işlem yazdırma biriktiricisi hizmetini devreye sokup yazdırma biriktiricisi başlatamadı hatasını ortadan kaldıracaktır.
Çözüm 3 (Benim sorunumun çözüm yolu):

1. Bilgisayarım / Windows / System 32 / Spool / Printers klasörüne girin.
  2. Bu klasör altındaki tüm dosyaları silin.
  3. Hizmetlerden Yazdırma biriktiricisi durumunu otomatiğe alarak tekrar başlatın
  4. Artık yazıcınız çalışacaktır.

ARKADAŞLAR MAKİNE FOTOKOPİYİ ÇOKLU ÇEKİYOR. BİLGİSAYARDAN YAZDIRDIĞIMIZDA ÇOKLU YAZMIYOR. AMA TEK OLARAK GÖNDERİNCE ÇIKARIYOR. NE OLABİLİR?

hocam Aygıtlar Yazıcılar Yazııcı Özellikleri Aygıt Ayarlarından ram disk bölümüne bakın şekildeki gibi değiştirin

Ekli dosyalar

• yazıcı.PNG
    yazıcı.PNG
    35.1 KB · Görüntüleme: 1,151
Geri