Kyocera Fs 3040 MFP+ Tarayıcı Sorunu

Kodla Büyü

yaasinn

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okulumuzda Kyocera Fs 3040 MFP+ fotokopi makinası var. Tarayıcı ayarlarını birebir yapmama rağmen bi türlü tarama yapamıyorum. İp verdim ağ üzerinden yazıyor ama tarama yapınca hata veriyor. Acaba bi püf noktası mı var. Aynı ayarları diğer okulumda yaptım çalışıyor.

Arkadaşlar okulumuzda Kyocera Fs 3040 MFP+ fotokopi makinası var. Tarayıcı ayarlarını birebir yapmama rağmen bi türlü tarama yapamıyorum. İp verdim ağ üzerinden yazıyor ama tarama yapınca hata veriyor. Acaba bi püf noktası mı var. Aynı ayarları diğer okulumda yaptım çalışıyor.
Tarama işlemini bilgisayardan mı, flash bellek üzerinden mi yapıyorsunuz, Hocam?
Bilgisayardan yapıyorsanız başka bir bilgisayar aynı fiziksel adres ile İnternet'i ortak kullanıyor mu?
Bizde bu yüzden (IP çakışması) sorun çıkmıştı; tarama yaparken diğer bilgisayarı kapatınca sorun çözülmüştü.

Son düzenleme:
Tarama işlemini bilgisayardan mı, flash bellek üzerinden mi yapıyorsunuz, Hocam?
Bilgisayardan yapıyorsanız başka bir bilgisayar aynı fiziksel adres ile İnternet'i ortak kullanıyor mu?
Bizde bu yüzden (IP çakışması) sorun çıkmıştı; tarama yaparken diğer bilgisayarı kapatınca sorun çözülmüştü.
Flash belleği takınca hiç tanımıyor zaten. Ağ üzerinden yazdırma da sorun yok ama tarama yapamadım bi türlü.

*Adres defterine Windows oturum adı ve şifre giriliyor. Ben Windows şifresi yok diye boş bırakmıştım ve hata almıştım sürekli.
Eğer sizde de böyle birşey varsa
Bilgisayarda ağ ayarları- paylaşım ayarlarından şifreyle dosya paylaşımını kapattınız mı hocam.

O ayari yapmazsaniz Windows şifresi olmasa da paylaşımda şifre istiyor ve makine taradigini gönderemiyor.

*Ayrıca Pc de tara klasörünün paylaşım ayarlarinin
Everyone ve okuma/yazma
Olduğundan emin olun.

Ağ ayarlarından parola kapalı. Paylaşılan klasörün de paylaşım ayarlarını yaptım. Standart yapılması gereken tüm ayarları yaptım. Dediğim gibi diğer okulumda aynı ayarlarla çalıştı. Sanki yapılması gereken bir püf nokta var acaba o ne?

Win10 mu kullanıyorsun hocam? Program ekle kaldırda standart bileşenler var ya orada tarama yardımcısı özelliğin kapalıdır onu aç istersen

bende de şöyle bir sorun var.bilgisayara tanıtıyorum yazıcıdan bir kaç çıktı alıyorum bir müddet sonra çıktı almaya çalıştığımda yazıcı tepki vermiyor.her defasında kaldırıp tekrar yüklemek zorunda kalıyorum.bu sorunla karşılaşan oldu mu

bende de şöyle bir sorun var.bilgisayara tanıtıyorum yazıcıdan bir kaç çıktı alıyorum bir müddet sonra çıktı almaya çalıştığımda yazıcı tepki vermiyor.her defasında kaldırıp tekrar yüklemek zorunda kalıyorum.bu sorunla karşılaşan oldu mu
Ağ üzerinden mi işlem yapıyorsunuz? İp sürekli değişiyor olabilir mi cihazın? Otomatik ip kapatın hocam

Bende ağ üzerinden yüksek MB bir dosya gönderdiğimde bir kısım çıktı alıyor sonrasında hata veriyor. RAM kapasitesi falan yetmiyor diye düşünüyorum. Belki sizde direkt ağ üzerinden bağlantı yaparsanız probleminiz çözülebilir. Bahsettiğiniz hata ile hiç karşılaşmadık biz. Kablonuzu değiştirip denemeyi unutmayın :)

Geri