Lütfen yorum ve yol gösterin ! GM Discovery ?

Kodla Büyü

ragyu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar yaklaşık 4 gün önce telefonum bozuldu, telefon almak istiyorum ve 4 gündür araştırmaktan ve yorum okumaktan beynim döndü.

Max 750 TL'lik telefon alabilirim, aynı zamanda navigasyon olarak da kullanacağım için navigasyon almaktan vazgeçtim.

Araştırdım o fiyatlara en iyi telefon General Mobile Discovery gibi görünüyor ama iyice araştırdığımda (tabiki burdaki yorumları da okudum) telefonun malzeme kalitesi, kronik şarj soketi problemi gibi sorunları da bi hayli fazla.

Telefonu alıp biraz kullandığımda bozulursa uzun süre telefon alamam bütçe problemim var.

Sizden isteğim; bu telefondansiz veya çevresinde kullanan varsa izlenimlerini ve yorumlarınızı yazabilirmisiniz.

Yada siz olsanız şimdi hangi telefonu alırdınız?

hocam biraz daha üzerine eklemeye çalış ve ya General mobile Discovery Elite veya LG G2 32 GB almanı tavsiye ederim.

Biz eşimle birlikte birer tane aldık yaklaşık 6 ay önce falan. Eşimin telefonunda hiç bir sorun çıkmazken ben telefonun şarj soketi ile ilgili problem yaşıyorum. Çok hassas bir malzeme sanırım şarj olurken hiç dokunmamak gerekiyor. Sonuçta fiyat olarak eş değerleri ile arasında büyük uçurum var. Ben yinede tercih edip alırdım.

Bir ay araştırdım 1000 tl ye 5 aylık tertemiz htc one aldım. Tavsiye ederim. Biraz araştırmanız gerek ama harika bi kasa ve malzeme kalitesi var. Yok illa sıfır diyorsan o fiyata discovery den daha iyi sıfır telefon yok sanırım. Hocam bide telefon incelemelerine çok takılma. Çoğu reklam amaçlı. Aynı kişi bir önceki incelemede mesela sert kenarlı telefonu överken bir sonrakinde yerden yere vuruyor. Parayı verip düdüğü bu incelemecilere çaldırıyorlar yani.
Git bak gör dene al. En güzeli. S3 de alabilirsin çok fark kalmadı arasında discovery ile

Teşekkür ederim arkadaşlar.

Bütçemi en fazla 1000TLte çıkarabilirim. Alternatiflerim
S4 mini http://www.hepsiburada.com/liste/sa...mi9190&categoryId=371946&SKU=TELCEPSAMI9190-B

LG L90 http://www.hepsiburada.com/liste/lg...eplgd405&categoryId=371946&SKU=TELCEPLGD405-B

HTC One X http://www.hepsiburada.com/liste/ht...htconex&categoryId=371946&SKU=TELCEPHTCONEX-S

ve diğer samsung galaxy modelleri.

bekirweb' Alıntı:
Bir ay araştırdım 1000 tl ye 5 aylık tertemiz htc one aldım. Tavsiye ederim. Biraz araştırmanız gerek ama harika bi kasa ve malzeme kalitesi var. Yok illa sıfır diyorsan o fiyata discovery den daha iyi sıfır telefon yok sanırım. Hocam bide telefon incelemelerine çok takılma. Çoğu reklam amaçlı. Aynı kişi bir önceki incelemede mesela sert kenarlı telefonu överken bir sonrakinde yerden yere vuruyor. Parayı verip düdüğü bu incelemecilere çaldırıyorlar yani.
Git bak gör dene al. En güzeli. S3 de alabilirsin çok fark kalmadı arasında discovery ile

Hocam ikinci el de düşündüm sahibinden.com a baktım fiyatlar sıfır fiyatlarla nerdeyse aynı. Siz nerden aldınız?

Ben sanalpazar da buldum hocam. Arada sistemden yüzde 10 indirim yapıyorlar. Onunla bin tl civarına geldi. Dediğim gibi sabır istiyor biraz.

ben kullanıyorum hiç bir sıkıntısı yok,çok memnunum,4 gb nı almıştım keşke 16 gb olanını alsaymışımmm

Dostum bende alırken çok araştırdım. Discovery için şarj soketinden sıkıntı çıkarıyor dediler. Okulda birçok öğrencide de bu telefondan var ve hepsi aynı sıkıntıyı dile getiriyorlar. Fakat bu sıkıntıdan muzdarip olanlar genelde şarj olurken telefonu kullanan telefonu oyun makinesi gibi kullanan ve telefonu günde 2-3 kere şarja bağlayan kişiler. Ben, eşim ve etrafımda birçok öğretmende bu alet var şarja takıp çıkarırken dikkatli olursan hiçbir sıkıntı çıkmaz. Hem çok kibar hemde çok hızlı bir telefon. Tavsiye ederim bu fiyata bu özellikte telefon yok.

one x tavsiye etmem tegra tabanlı işlemci var malum ısınan ve performans vermeyen bir ürün, sseçtikleriniz içinde l90 iyi bir alternatif, ben olsam nexus modellerine bir bakardım.

Discoverynin gps i kötü mtk6589 islemcilerde gps sıkıntılı netten bi arastirin

Hocam eşimr discovery aldım. ben de discovery alacaktım son anda dediğiniz sebeplerden dolayı vazgeçtim ve o aralarda huavei çıktı piyasaya. Ben de huavei g610 alfım. Ben çok memnunum. Eşimin telefonda da bi sorun yaşamadık ama gerçekten de huavei daha sağlam duruyor. Hem de ekran 5". Aşağıyı da okuyun derim.

http://forum.donanimhaber.com/m_87842225/tm.htm

Motorilanin Türkiye de desteği çok sikinti biliniz, eski bir atrix 2 kullanicisiyim, telefonum ikinci servise gidişinde 20 günlük is suresi gecince (yurt disindan parca bekleniyor) firsati değerlendirip mediamarkt'a iade edip discovery 16 GB aldim. Soket sikintisini biliyordum dikkatimi 16 GB kullananlarda sikayet olmamasi çekti ve 16 GB aldim. Her gece çeşitli sarz aletleriyle sarz ediyorum bir sikintim olmadi... Yakin tanidigimda 4 GB lik cihazini ikinci soket sikintisinda servis dişi bir yerden yaptirdi daha sağlam bir soket taktirdi simdi o da sikinti yasamiyor...

GM yi 6 aydır kullanıyorum ve hiç sorun yaşamadım. Arkadaşım da eşine ve kendine aldı. o da bir sorun yaşamadı. Tavsiye ederim

Hocam ekimden beri kullanmaktayım sürümünden mi kaynaklı bilemiyorum şarj soketi sıkıntısı yaşamadım şu ana kadar. Ama çevremde ben de dahil 5 kullanıcı var bunların 2 tanesinin şarj soketi sıkıntısı yaşadı başka da elle tutulur gözle görülür bi sorun görmedim eğer ki bu fiyata böyle bir telefon arıyorsanız piranha da çıkarmıştı uygun fiyatlı telefonlar bi inceleyin isterseniz http://www.hepsiburada.com/Liste/pr...EPPIRZEN16-S&gclid=CMSP18eWz74CFfQgtAodl2EAAQ bi de http://piranha.com.tr/category.php?category_id=122#page_1

bende gm discovery 16 lık var. 3 aydır kullanıyorum. Hiçbir problem yasamadım. Esimde S3 var, hiçbir farkı yok.

az daha bekleyip G2 almayı düşünüyorum sayın hocam ben de..bütcem benim de 1000 üzerine çıkamayacak şekilde.

Teşekkür ederim arkadaşlar şimdiye kadar ki yorumlardan;
1 kişi General mobile Discovery Elite
2 kişi LG G2
1 kişi Motorola Moto G
1 Kişi Samsung S3
1 kişi Piranha
1 kişi huavei g610
1 kişi HTC One
11 kişi General mobile Discovery önerdi.

Genel olarak kullanan arkadaşlar GM Discovery de kullanıma bağlı olarak sadece şarj soketi problemi olduğunu söylemiş.

Hafyasonuna kadar araştırmaya devam edip birini almak gerekiyor zorunlu olarak. Teşekkürler arkadaşlar.

ben 700 lira civarı fiyat istediğin için motorola dedim. yoksa daha fazla vereceksen lg g2 al

her_dem' Alıntı:
ben 700 lira civarı fiyat istediğin için motorola dedim. yoksa daha fazla vereceksen lg g2 al

hocam dediğim gibi en fazla 1000 TL ye çıkabilirim. G2 zaten 1000TL den fazla ama hepsiburada da 150 TL hediye çeki+100TL word puan veriyor, hala kararsızım :cry:

Arkadaşlar Hepsiburada'dan 1330 TL'ye 150TL HB + 100 TL word puan ile yaklaşık olarak 1080 TL ye LG G2 almaya karar verdim (gibi), bu 250 TL yi gelecek ay tablet alırken kullanmayı düşünüyorum ne dersiniz?

Çok iyi hocam sonuçta bu para sizden çıkacak ama puan kazanarak sonraki alışverişlerde kullanabileceksiniz. Ancak bildiğim kadarıya hb 150 tl lik puanı bir kerede yüklemiyordu. En az 150 tl lik iki ayrı alışverşte 75 tl olarak kullanabiliyorsunuz

Evet hocam 75 TL + 75 TL olarak kullandırıyor, 75 in birine de alınacak bişeyler buluruz elbet :) Onaylamanız içimi rahatlattı :lol:

GM Discovery 16GB modelini kullanmaktayım.3 ay oldu sorun yok.1 kere yere düştü kırılmadı.
Ancak elektronik üründür.Herşey de olabilir.Aynı durum diger markalarda da aynıdır.

GM Disovery Fiyat/Performans anlamında 1 numaradır.
Yanlız uzun yıllar gider mi bilemeyiz.

lg g2 için diğer siteleri de araştırın derim sonuçta hepsiburada da ki de paralel ithalat ben n11.com dan bonus kampanyası ve hediye çeki ile yaklaşık 1120 gibi bir fiyata mal ettim şu anda da gittigidiyor fırsat ürünlerindeki fiyat bu http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefo ... -115936698 bir de arada tanımlanan indirim kuponları denk gelirse tadından yenmez daha geçen bana mesaj gelmişti 1000 tl üzeri alışverişe 100 tl lik alışveriş hediye diye

Geri