Laptop Alacağım Hangi Markayı Alayım...

Kodla Büyü
sayın hocam hiç ihtiyaçlarından bahsetmemişsin, bence ihtiyacına göre tercihini şekillendirmelisin. benim düşünceme göre dizüstü bilgisayarlar oyun ya da yüksek performans gerektiren animasyon, tasarım vb. işlerle uğraşmak için alınmamalı. bu doğrultuda baktığımızda çok büyük paralar harcayıp aşırı performans beklentisi ile hareket etmemek lazım. dizüstü bilgisayar, internet, ofis programları, mesajlaşma gibi uygulamalar ve heryere taşınabileceği için alınmalı. taşınabilirlik için de ağırlığının az olması gerekiyor dolayısı ile ekran boyutunun küçük olması gerekiyor. ben bu düşüncelerle MSI VR330' da karar kıldım. bu kararımda forum.donaimhaber.com sitesi oldukça etkili oldu(http://forum.donanimhaber.com/m_1739756 ... ver/tm.htm) verdiğim linkte ayrıntılı açıklamalar mevcut. bugüne kadar benim gibi yüzlerce kişi bu link sayesinde VR330 sahibi oldu ve hiçbiri bir problemle karşılaşmadı. ben de geçen sene kurban bayramında aldım ve hiç bir sorun çıkarmadı. özelliklerini bahsedilen markalarla karşılaştırmak yersiz olur fakat fiyat/performans oranı açısından bakıldığında o markaları geride bırakır. fikir vermesi açısından söyliyeyim, ben bu bilgisayarda visual studio ile ASP.NET projemi yaptım, boş zamanlarda PES2008 oynuyorum ve deneme amacıyla yüklediğim CRYSIS'i çalıştırdı(biraz takılsa da oynanıyordu)... ben aldıktan sonra birkaç arkadaşıma da aldırdım ve onlar da gayet memnunlar. biraz fazla laf kalabalığı yaptım sanırım ama bu bilgisayarı gerçekten seviyorum ve herkesin bu rahatlığı yaşamasını istediğim için fazla heyecanlandım galiba.. :p ha unutmadan ben aldığımda fiyatı 670 YTL civarındaydı. 1GB ram takviyesiyle 700 YTL ye kapıma geldi... (ram takınca garantisine birşey olmuyor ;) neyse yeter artık sağlıcakla kalın.. merak etmeyin daha da yazmam zaten :p (şaka bi yana merak ettiğiniz nokta olursa sorabilirsiniz, MSI ile de akrabalığım yok :D)

Para sorun değilse Toshiba alacaksın.. Fiyat / performans diyorsan eğer ya Packard Bell alacaksın ya da asus.. Önceki yorumumda söyledim packard kullanıyorum tavsiye de ederim. Ama para problem olmayacaksa sony den de daha iyidir Toshiba.

beyourself hocam senın bahsettigin 10 inç lik ekranı olan laptop glb degil mi?evet aslında oyun falan pek oynanmıyor dizüstünde en iyisi masaüstü oyun falan için.
bende ole pek oyun oynamayacam ofis ve internet mail kontrolü falan yapacam daha çok.
dediğine göre fiyat çok çok iyi araştıracam MSI bilgisayarı...Teşekkürler...

benim bahsettiğim 13.3 inç hocam. küçük olması beni cezbeden en önemli faktör. windows ile birlikte gelmediği için de daha ucuz. freedos işletim sistemiyle geliyor...

hocalarım şimdi iyi güzel hoş tabiki asus-toshiba-sony bu bilgisayarların kalitesi tartışılmaz ancak bu makinaları almak 1300 den başlıoo fiyatları hatta sony nin 2000 den başlıoo bence aynı özelliklerde olacak bir makinaya okadar para verilmez ben IBM lenovo aldım 1050 ytl özellikleri;

Core 2 duo 2.0 işlemci
160 gb HDD
2GB ram
wirelles
blutooth
kamera
parmak izi okuyucu
ekran kartından tv çıkışı
4 usb

bu özelliklerde bir sony veya bir toshiba veya bi asus almaya kalksan dünyanın parasını vereceksin bence gerek yok tavsiye ederim...

hız performans fiat olarak bilmem ama en kullanışlıları Acer,Tohiba,hp uzun süre kullanabiliyosun

Packard Bell derim, tam 3 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum, bu sene de 12.1 ni aldım...

model olarak bilmem ama iki arkadaşımda gördüm bi arkadaşım eski bi modelini kullanıyodu çok memnundu diğeri yeni model kullnıyodu oda memnundu sanırım acerin sitesinden modellere bakabilirsin..ben ençok ekranını sevdim çok güzel bi görüntüsü var.

Arkadaşlar alacaksak özelliklerine göre performansına göre
ve çağdaşlarına nazaran tasarımına göre alalım
marka takıntısı boş
bir mesele daha var "ucuz" olması :D
birşey daha sormak istiyorum :
bilgisayarcı olarak netten üyelik ile mağaların indirimli fiyatlarını görme imkanı olan ve o firmaya bayilik yapbileceğimiz bir yer- firma var mı
cevaplarınızı bekliyorum ...

Toshiba, hp, Dell, Asus
başın ağrımaz
hem sağlam hem teknik servis hizmetleri iyidir.

almaman gerekenler ise Fujitsu, Casper, Acer, vestel

Geri