laptop cızırtı sesi

Kodla Büyü

ikranur

Site Gezgini
dün bilgisayarım -Asus A52JK-SX111V-geldi. ama hayal kırıklığına uğradım .çünkü çalışken cızırtı sesi çıkarıyor.
bimeksden aldım 2 gün içinde geri verme şansım var.
ya da kara talihim, kör bahtım deyip katlanacağım.

hoparlör patlamıs olabilr hocam geri verin bence benim toshibada oyle suanda gerçi baya eskidide :mrgreen:

ne illet bir yerden almışım .
bi arkadaş 3. defa kavga dövüşten sonra ancak iade edebilmiş.
başka bildiğin bir yöntem var mı hoparlörden kaynaklandığına dair.

o ses fandan da kaynaklı olabilir
bi arkadaşa yeni laptop aldık baktık içinden ses geliyo fandanmış meğer kablosu temas ediyomuş

en iyisi bimekse iade sanırım. belki yenisinde sorun çıkmaz.
gerçi ilgilenip değiştireceklerini sanmıyorum.
iş teknik servise kalacak...
kavuşamadan ayrıldım yaaa

Asus A52JK-SX111V
Intel®Core™ i5 520M 2,4GHz 4GB 500GB 15,6" 1GB ATI Mobility Radeon HD 5145 Windows 7
i3 mü i5 mi diye çok düşündüm başta ama daha programlarımı yükleyemedim ki
nereye kadar gider keşif yapamadım bu cızırtı belasına

ikranur' Alıntı:
Asus A52JK-SX111V
Intel®Core™ i5 520M 2,4GHz 4GB 500GB 15,6" 1GB ATI Mobility Radeon HD 5145 Windows 7
i3 mü i5 mi diye çok düşündüm başta ama daha programlarımı yükleyemedim ki
nereye kadar gider keşif yapamadım bu cızırtı belasına

anladım hocam, hiç core i olan bilgisayar kullanmadım ve görmedimde onun için merak etmiştim
gerçekten sizinkide büyük şanssızlık, inş sorununuzu çözer bimeks, kaç gün olduki daha alalı?

Ben de üç ay önce bir asus almıştım Bimeksden(k50ID).Aynı cızırtı mı bilmiyorum ama benimki ekran parlaklığını en düşüğe getirince oluyor.

aldıktan bir hafta sonra farkına varsaydım olurdu.ben bir ay kadar sonra farkettim.çok büyük bir problem değil ama bir gün garantiye gönderecem.balıkesir mezunuyum.

Ben de yaklaşık 1 sene önce asus laptop almıştım. Windows 7 yüklediğimde seste aralıklarla cızırtı oluştuğunu farkettim, özellikle webcam açıkken bu cızırtı sürekli şekilde devam ediyordu. Ses kartı sürücüsü olarak Asus'un sitesinde yer alana win7 driverını kullanmama rağmen sonuç değişmedi. Şu anda windows xp kullanıyorum ve cızırtı yok.

Ses kartı sürücüsü ile ilgili bir durum olabilir diye düşünüyorum ana yeni aldığınızı söylüyorsunuz. Yine de asusun sitesinden driver indirip bi yeniden yükleyip deneyebilirsiniz teknik servise vermeden.

Asusun bir serisi idi sanırım bios yazılımından dolayı bir cızırtı geliyormuş. bios update gerekiyormuş. Cihaz Asus ise teknik servisi arayarak bir teyit etmenizi öneririm. Tabi bu cızırtının hoparlör fanlar ya da hdd den gelmediğini düşünüyorsanız.

hardisk falan yada driver falan değil anakartın beep sound yongasından meydana gelio bu sorun xp de yoktu ama windows 7 asus ve realtek anakartlar ve asus laptoplarda meydana gelmiş sorunu şöle çözdüler bios güncellemesi yayınladılar ama ses süper çıkıyor mp3 falan hepsi süper bu sefer de ses kayıt edeceğinizde cızırtı gelio ama bu sorun olmaz yani bios güncelleme si yapınız

Geri