laptop tavsiyesi

Kodla Büyü

arwen

Aktif Üye
öncelikle sitenin açıldığına çok sevindim:) 2000 tl civarında bir laptop almak istiyorum. toshiba, sony, dell, lenovo yada samsung hangisini önerirsiniz? teşekkürler...

valla o parayı verceksen dell al bence
ben samsung r510 kullanıyorum ve de çok memnunum performansından hem pahalı değil hemde vista kullananların canını sıkmıyor...

toshibayı tavsiye etmiyorum çok dikkatli kullanmama rağmen ekranın kenarları çatladı kırıldı da denebilir 2400e almıştım garantisi de bitti sanırım üstelik çözümü de yok

daha bir hafta oldu alalım ve harika bir makina diye düşünüyorum. toshiba a350 22z isterseniz bir göz atın derim.

Arkadaşım bimeks'in 99 günde 99 kampanyasını mutlaka takip et. ben oradan 2 ay önce 1570 asus aldım (p8600, 4gbram, 1gb ekran, 320gb hd) çok uygundu. Geçenlerde media markt 'da aynı laptop 1780 di.

İşlemci Teknolojisi Intel® Core™ 2 Duo
İşlemci Ailesi Intel® Centrino®2 Islemci
İşlemci Numarası P8700
İşlemci Hızı 2.53 GHz
İşlemci Bus Hızı 1066 MHz
İşlemci Ön Bellek 3 MB
Hafıza (RAM) Kapasitesi 4 GB
Hafıza (RAM) Tipi DDR2
Sabit Disk Kapasitesi 320 GB
Ekran Kartı Hafızası 1024 Mb
VGA Chipset Markası NVIDIA
VGA Chipset Modeli GT120 M
Ekran Boyu(inch) 16" " HD Ekran
Monitör Tipi WXGA
Maksimum Çözünürlük 1366 x 768
Optik Sürücü DVD±RW Double Layer
Mobil Özellikler BlueTooth, Kamera, Kart Okuyucu, Wireless
İşletim Sistemi Win Vista Premium Tr
Ağırlık (Kg) 3 KG

Ben de laptop alıcam böyle bir laptop buldum arkadaşlar ASUS F50SV . 10 taksitli fiyatı 1804 TL sizce nasıl fikirlerinizi almak istedim yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam güzel makine yazdığın..alınır..ama aynı özelliklerdeki asus u 1750 ye aldık daha yeni..

bana kalırsa laptopa o kadar para vermene gerek yok, yeni kardeşime aldım

vatan bilgisayardan asus t6600 işlemci 3 gb ram 512 mb bağımsız ekran kartı fiyatı kdv dahil 1057 tl, bence 2 tane bundan al daha çok işini görür

ikinciside laptop makineler performans vermez, her zaman masaüstü tercihim olmuştur eğer diyorsan benim amacın sadece internet ve otobüste memlekete giderken 3g ile sörf yaparım diyorsan yine yaramaz çünkü pili 2 saatten fazla dayanmaz yine yarıyolda kalırsın o zamanda sana ATOM işemcili pili 7 saat giden netbook öneririm fiyatı 600 tl yanınada 700 tl lik bir masaüstü seni fazlasıyla idare edecektir..

bence bu devirde 2 bin lira laptop için çok fazla iyidüşünün derim

bir diğer fikirde ille iyi bir notebook olsun diyorsanız 1057 liralık laptopu alın yanınada netbook alın, netbook il enotebook aynı çantaya sığar birinin pili bittiğinde diğeriyle devam edersin yine 2000 lira olmaz.. 8)

BU ARADA SAKIN TOSHİBA ALMAYIN --SAKIN.. bana arıza yaptı diye gelen laptopların hepsi toshiba.. en büyük sorunuda cd okumama sorunu

yazdıkların arasında alınacak makina ise DELL

Bence de Sony VAİO lara bi bak derim. Ama ghost hocama katılıyorum, 2000 lira laptopa verilmez. :wink:

bu 15,6 ekranlar nasıl arkadaşlar yeni modellerin çoğunda bu kullanılmış. Bana biraz garip geliyor

hocam kesinlikle SONY.
kalite,tasarım,performans hepsi onda.reklam gibi oldu ama doğru.
2 sene oldu SONY fz 11m var bende,çok memnunum.
belki sony e verceğin parayla özellikleri daha yüksek birçok makine alabilirsin ama bence sony de kullanılan teknoloji ile arasında dağlar var.Yani hiç bir sorun yaşamadan gönül rahatlığı ile yıllarca kullanabiliyorsun. :+1:

hocam bende 2 ay önce ACER ASPİRE 6930 aldım....memnunum.bundan önceki laptopumda ACER dı 3 yıl kullandım hiçbi sorun yaşamadım.(bilgisayarı değiştirmemin sebebi de eskisini kardeşime verdim kötü olduğundan değil yani)

Birkaç gün önce aldım çok uygun fiyata ve bilgisayar ögretmenini uzun süre idare edebilecek tarzda

toshiba satellite A505 6965 serisi

http://www.istanbulbilisim.com.tr/Satel ... 10315.html

ışıklı tuş takımı gece çalışmayı bayağı kolaylaştırıyor ve cd sürücüsüne hasta oldum kızaklı değil

süper bişey almak çok pahalı 1800 gibi fiyata bundan iisini ben bulamadım

LG X110 INTEL ATOM N270 1.66GHZ 1GB 160GB 10" NETBOOK BİLGİSAYAR

KDV Dahil 533,76 TL

bd750134y3.jpg

Seçenek Koyu Lacivert
İşlemci Platformu Intel Atom
İşlemci Atom N270
İşlemci Hızı 1.66 Ghz
İşlemci Cache 512 Kb cache
İşletim Sistemi MS Xp Home TR
10/100 Ethernet Var
Sistem Belleği 1024MB