Lazer yazıcı chipli chipsiz fark ne

Kodla Büyü

serkanozen1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Lazer yazıcı almayı düşünüyorum daha önce açılan konularıda inceledim. Lazer yazıcının chipli olması ne gibi bir sorun yaşatır?
aşağıdaki yazıcıyı almaya karar verdim sizce nasıl?
BROTHER HL-2040

çipli yazıcılarda toner bitince yenisini almanız yada çipi bir şekilde resetlemeniz gerekiyor. çipsiz yazıcılarda toner bitince kendiniz doldurtabilirsiniz.

Çiplinin tonerini doldurturken bir de Çipi kırdırmak için para ödüyorsun, fark bu :puhaha:

BROTHER HL-2040 chipsiz bir yazıcıdır hocam, 25-30 tl ye doldurabilirsiniz. chipli olsaydı fiyat 40-50 gibi olurdu.

Aslıda ciddi bir farkı yok, şöyle ki
Çipli yazıcının toneri bittiğinde ya orijinal toner almanız gerekir ya da toneri doldurtacaksanız çipi kırdırmanız gerekir ama bu teoride böyle, uygulamada ise
Çipli yazıcının toneri bittiği zaman toneri doldurtursunuz, yazıcı toner boş der ama paşa paşa çıktıyı verir.
Çipsiz yazıcıda ise toneri doldurtursunuz, yazıcı toner boş demez ve yine paşa paşa çıktıyı verir.
Samsung ML-1610 çipsiz yazıcı ve ML-1640 çipli yazıcı kullanıyorum, tecrübeyle sabit ;)

bir yazıcının çipli olup olmadığını nasıl anlarız.Ayrıca küçük bir ükkan açıp sarf malzemeleri fotokobi çıktı işi yapmak istiyorum.bunun için önereceğiniz küçük cihazlar neler?(fotokobi-yazıcı)

delphe01' Alıntı:
bir yazıcının çipli olup olmadığını nasıl anlarız.Ayrıca küçük bir ükkan açıp sarf malzemeleri fotokobi çıktı işi yapmak istiyorum.bunun için önereceğiniz küçük cihazlar neler?(fotokobi-yazıcı)
renkli çıktı için bitmeyen kartuş sistemi. gerçekten çok ucuza geliyor. gerçi siyah beyazda aynı şekilde bitmeyen kartuş kullanılabilir. kullanım yoğunluğuna göre fotokopi makinasina bile gerek kalmayabilir. aio bitmeyen kartuş sistemleri var.

Geri