LCD PANO (Okullar için Dijital Pano Uygulaması)

Kodla Büyü

Parhelion

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
upload_2022-1-3_22-41-52.png

LCD Pano, okul koridorlarınızda bulunan LCD TV'leri daha etkin kullanabilmenizi sağlar. Renkli arayüzüyle okulunuza canlılık getirir.

ÖZELLİKLER:
* Okul ismi gösterimi
* Anlık tarih ve saat gösterimi
* Günlük Nöbetçi Personel listesi gösterimi
* Öğretim şeklinize göre uyarlanabilir haftalık nöbet programı
* Resimleriniz için muhteşem 3B geçiş efektleriyle slayt gösterimi
* Meteoroloji Genel Müdürlüğü (www.mgm.gov.tr) üzerinden anlık hava durumu gösterimi
* http://www.trthaber.com üzerinden anlık haber gösterimi
* Kayan yazı modülü ile anlık duyurular yayınlama

v3.0 YENİLİKLER (Kasım 2021): (Bu yeni sürüm https://www.lcdpano.net üzerinde yayınlanmaktadır ve Chrome uygulaması olan sürüm yakında buraya yönlendirilecek veya kaldırılacaktır.)
* ReactJS ve Bootstrap ile yenilenmiş altyapı
* Offline çalışabilir PWA altyapısı
* Slayt kısmında video desteği
-- İkili öğretim sistemi henüz hazır değildir.

Lütfen karşılaştığınız sorunları bildiriniz, iyi çalışmalar...

UYGULAMAYI EKLEMEK İÇİN:
1- Öncelikle bilgisayarımıza Chromium tabanlı bir tarayıcı (Chrome, Edge, Chromium vb.) yüklüyoruz. Güncel değilse minimum 86 sürümüne güncelliyoruz.

2- Sonrasında uygulamanın sayfasına gidiyoruz ve hemen kullanmaya başlayabiliriz: https://app.lcdpano.net

-- Uygulamada kaydedilen veriler tarayıcınızın yerel depolamasında tutulmaktadır. Sunucu taraflı bir veritabanı bulunmamaktadır.

✨✨ BONUS: Uygulama bir PWA uygulaması olduğu için bir program yüklenebilmekte ve offline da çalışabilmektedir. Bunun için uygulamayı açtıktan sonra adres çubuğunun sağında "LCD Pano uygulamasını yükleyin" şeklinde bir simge belirecektir. Buradan yükleme yapabilir, kısayol oluşturabilir ve otomatik başlatma özelliğini devreye alabilirsiniz.

upload_2022-1-3_22-38-15.png

upload_2022-1-3_22-38-52.png

Son düzenleme:
Hocam elinize sağlık güzel bir uygulama..İnş. Pazartesiden itibaren uygulamaya geçirmeye çalışcam.

Çok güzel bir uygulama. tebrikler.
pano üzerinde yer alan nöbet yerlerinin isimlerini nasıl değiştireceğiz?

Hocam ellerine sağlık pratik çözüm.sağolsun yanılmıyorsam developer hocam da pano çalışmalarını paylaşmıştı.ellerinize emeğinize sağlık.

Güle güle kullanin arkadaşlar.
mu_korkmaz' Alıntı:
Çok güzel bir uygulama. tebrikler.
pano üzerinde yer alan nöbet yerlerinin isimlerini nasıl değiştireceğiz?
Hocam o konu aklimda en kisa zamanda bir güncelleme yayinlayacagim

güzel olmuş hocam elinize sağlık,

nöbetçi listesi değişkenlik gösterebilse daha güzel olur aslında, mesela ikili öğretim yapan okullar için.

ayrıca nöbetçi öğretmenleri günlük girmemiz gerekiyor sanırım, örneğin 1 haftalık yada 1 aylık giremiyoruz galiba.

aakcakaza' Alıntı:
güzel olmuş hocam elinize sağlık,

nöbetçi listesi değişkenlik gösterebilse daha güzel olur aslında, mesela ikili öğretim yapan okullar için.

ayrıca nöbetçi öğretmenleri günlük girmemiz gerekiyor sanırım, örneğin 1 haftalık yada 1 aylık giremiyoruz galiba.
evet hocam şu anda günlük giriliyor ama ileriki sürümlerde haftalık veya aylık şeklinde girilebilecek. ikili öğretim durumuna göre de uyarlamaya çalışırım yine

arkadaşlar uygulamayı güncelledim,

* artık nöbet mahallerini kendinize göre ayarlayabilir,
* haftalık nöbet programınızı doğrudan girebilir,
* nöbet programınızı tam gün veya ikili öğretim durumuna göre ayarlayabilirsiniz

eski sürümü kaldırıp yenisini yükleyin kolay gelsin..

CHROME'A EKLE: https://chrome.google.com/webstore/deta ... l=tr&gl=TR

tebrikler hocam. Çok faydalı bir çalışma ve paylaşım olmuş. :alkis:

Hocam eline sağlık... Uygulumayı nasıl geliştirebiliriz kısmında takıldım... :)

hocam çok güzel bir uygulama. Kaçıncı derste olduğumuz ve zile ne kadar süre kaldığını ekleme şansınız var mı?

Tesekkürler hocam elleriniz dert görmesin :alkis: yalnız alttaki kayan yazının hızı çok fazla, takip etmesi zor ve gözü çok yoruyor.

mu_korkmaz' Alıntı:
hocam çok güzel bir uygulama. Kaçıncı derste olduğumuz ve zile ne kadar süre kaldığını ekleme şansınız var mı?
Hocam bu dediginizi önceden yaptim fakat gereksiz olduğu düşünüldü onun yerine haberler modülü ekledim. Bir de her yere uyabilecek hale getirmek biraz külfetli bir is ileride düşünülebilir tabi
uyurgezer' Alıntı:
Tesekkürler hocam elleriniz dert görmesin :alkis: yalnız alttaki kayan yazının hızı çok fazla, takip etmesi zor ve gözü çok yoruyor.
Kayan yazi hizi için ayar ekleyebilirim hocam o kolay

Bilgisayara bağlı olması gerek sanırım bu sistemin.
Bizim katlarda sadece LCD tv. var.
İnternet ve bilgisayar bağlantısı yok.
Flash bellek vs. nasıl çözeriz.

suvari58' Alıntı:
Bilgisayara bağlı olması gerek sanırım bu sistemin.
Bizim katlarda sadece LCD tv. var.
İnternet ve bilgisayar bağlantısı yok.
Flash bellek vs. nasıl çözeriz.
Evet hocam bu is için ayrilmis guncel chrome yuklu bir bilgisayar ve internet baglantisi şart. Flashla çözülebilecek birşey değil

Sayın hocam ellerine sağlık, sistem üzerine, sınıfların dersleri ve derste hangi öğretmen var onu gösterebilecek bir ek yapabilir misiniz? O zaman tadından yenmez :alkis:

sivayseri' Alıntı:
Sayın hocam ellerine sağlık, sistem üzerine, sınıfların dersleri ve derste hangi öğretmen var onu gösterebilecek bir ek yapabilir misiniz? O zaman tadından yenmez :alkis:
Hocam bu tur fonksiyonlar ozellikle her yere uygulanabilir sekle getrilmesi üzerinde uzun calismalar ve testler gerektiriyor. Cunku her okulun saatleri farkli, ders adetleri farkli, ikili ogretim yapani var, tam gun yapani var, stabilitenin saglanmasi lazim vs. Ayrica tasarimda da bu modul icin yer acmak belki de bastan yepyeni bir tasarim yapmak.. Falan filan iste.. :) Ama yine de aklimda ;)

hocam elinize sağlık,
akıllı tahtalardan bi tane okul girişine takılırsa bilgisayar ve internet bağlantısı sorunu aşılabilir.

İzinli öğretmenler modülü eklenebilir mi?
İyi çalışmlar kolay gelsin.

ozenozcan' Alıntı:
hocam elinize sağlık,
akıllı tahtalardan bi tane okul girişine takılırsa bilgisayar ve internet bağlantısı sorunu aşılabilir.

İzinli öğretmenler modülü eklenebilir mi?
İyi çalışmlar kolay gelsin.
Hocam izinli öğretmenleri bir nöbet kategorisiymiş gibi ekleyerek yayinlayabilirsiniz

hocam teşekkürler yalnız şöyle bi sorun oldu ben de saat ve hava durumu panoyu çalıştırdığım anda kalıyor yani anlık güncelleme yapmıyor bu benden mi kaynaklı anlayamadım...

Geri