Led Tv Almak İçin

Kodla Büyü

inferno

Aktif Üye
İyi günler arkadaşlar led tv alacağım bunun için nelere dikkat etmeliyim.
Bütçem 2000 kadar olabilir. Samsung mu LG mi karar veremiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum.

3D olmasada olur
Wifi olmasada olur

40"-46" boyutlarında
film izlerken bilgisayarı HDMI a bağlayarak kullanacağım genelde görüntüde bozulma yapmayanları arıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Bende de Samsung ağır basıyor. Çok abartılı miktarlarda vermek istemiyorum evde film izlemek için pes atmak için kullanacağım.

3D yi çok kullanacağımı sanmıyorum ilk etapta cazip geliyor ama uzun vadede kullanmam gibi geliyor. Birde iyi bir 3D olmazsa beğenmezsem boşa gider riskli

temmuzdan beri 42lm660s kullanıyorum memnunum. izlemeye çalışıpta izleyemediğim bir video formatına rastlamadım. Sihirli kumandası var tv den internete girmek için büyük kolaylık sağlıyor. Bilgisayarı klavye ile değilde fareyle nasıl rahat kullanıyosan o kadar rahatlık sağlıyor. bilgisayarına kurduğun bir program sayesinde bilgisayarındaki videoları kablosuz olarak tv den oynatabiliyosun (bu özelliğini 1 defa denedim onda da takılmalar yaşadım ama kurcalamadım daha fazla). bilgisayarı tv ye bağlayıp pes oynuyorum ve de oldukça memnunum. 3 boyut olarakda gayet başarılı bence ancak toplasan 3 tane 3d film seyretmişimdir.

Bende sadece film seyrediyorum açıkcası. Evde laptop tek hanım internete girerken bende netten dizi izleyebiliyorum. Tavsiye ederim ben 2400 e almıştım

ukonar hocam bende o modeli beğeniyorum. netten izleme yaparken donma oluyor mu?

Ve 3d çok kullanışlı duruyor mu?

Ben pek 3d kullanacakmışım gibi gelmiyor.

Ben kaliteli görüntü
Bilgisayardan aktarırken bozulma olmasın istiyorum sadece(gibi duruyor :D ama git gellerim var)

gamer99' Alıntı:
ukonar hocam ;

42lm660s ne marka ve nereden almıştınız ?
lg hocam markası. Aksaray da lg bayiinden almıştım. şehirdeki teknoloji marketlere göre fiyat belirliyo bayii. onların verdiği en düşük fiyat neyse bayiide o fiyata veriyordu

inferno' Alıntı:
ukonar hocam bende o modeli beğeniyorum. netten izleme yaparken donma oluyor mu?

Ve 3d çok kullanışlı duruyor mu?
Ben donma yaşamadım hocam. Ama o dediğiniz donma internet hızıyla alakalıdır bence. tv güncelleme yapıyor hocam eğer nete bağlarsanız size yeni bir güncelleme çıktığında uyarı veriyor kuruyorsunuz sizde. Mesela 2-3 ay önce netten açtığım videoyu tam ekran yapamıyordum şimdi o sıkıntıyı kaldırmışlar yanılmıyorsam. okuldan başka bir arkadaş yine lg nin 47lw4500 yada 5500 ü almıştı 3 boyutlu, bir gün bize maç seyretmeye geldi maçın 3d li yayınını açmıştım hayran kalmıştı. Ama ben başka tv lerle kıyaslamadığım için en iyisi budur demem doğru olmaz

Arkadaşlar ezberledğiniz ve piyasının size sunduklarında takılıp kaldıgınız ürünler, ben elektronikte kimsenin japonlardan daha iyi olduğunu görmedim,
1.panasonic
2.toshiba
3.sony
4.philips
5.diğerleri

Güzel dostum bana güven, bu sırayla tercihini yap...

lg çift samsung tek panel kullanıyor. Samsung bu yüzden daha parlak ve canlı gibi duruyor ancak yine bu nedenden dolayı lg nin ekranı daha sağlam darbelere karşı. hocam bence sırasıyla şu işlemleri yapın:
1- 3-4 tane model belirleyin ve onları netten özellikle donanımhaber den araştırın. (orada bol bilgi bulabilirsiniz.)
2- alacağınız tv yi mutlaka kendi gözünüzle izleyin. ve bunu yaparkende mağazalardaki kaliteli görüntülere aldanmayın. Normal karasal yayın açtırın o kanalları izleyin. hatta a haber kanalını açarlarsa o kanalla yetinmeyin bir kaç kanal dolaşın. Çünkü a haber hd kanalı avrupa ortalamasından bile kaliteli bir yayına sahip diye duydum.
3- Flash belleğinize 2-3 tane film atın bu filmler 1080p gibi hem kaliteli hemde kalitesiz görüntüye sahip videolardan oluşsun onları izleyin ve son noktayı koyun.
tv şans işi gerçekten aynı modeli çok kişi beğenirken bazende hiç beğenmeyenler ve sorun yaşayanlar olabiliyor. lg ni lm serisinden memnun olmayanlarda var.

3D alırsın ama hiç bir zaman kullanmazsın tvde 3d keyfi diye birşey yok hikaye
Smart alırsan tvden nete vs. girersisn neti açıp dizi izlersin felan ama smartın flash videoları açması gerekiyor çoğunda sıkıntı çıkıyor
Onun dışında hangisi olduğu farketmiyor ikiside kaliteli panel üretiyor.
Ben 666 ya 32 inc Axen Full HD LED aldım gayet memnunum. Üreticisi sunny paneli samsung.

Evet smart ve 3 d gereksiz ...Laptopa bağladığınızda ultra smart tv olur...3d yayın hatta sinema bile çok az.Led tvde düşük hz olmamasına dikkat edin.

Hocam sadece bakın, yorumlara bakın diye bir tavsiyem olacak, vestel terranova... Sadece bir bakın

evet bende en iyisi 3d ve smart olmayan hz yüksek olan tv bakayım

terranova ya bakacam hocam

Geri