LED TV de oyun oynarken oyun akıcı olmuyor yavaş çalışıyor

Kodla Büyü

muzo696

Seçkin Üye
Seçkin Üye
LED TV de oyun oynarken oyun akıcı olmuyor yavaş çekim çalışıyor laptop markası dell akran karti ati 1 gb dir...

Hocam TVlerde tepkime süresi diye bir şey var eğer bu 2ms altında değilse ekran akıcı olmaz hafif bir bulanıklık meydana gelir. Bunu futbol izlerkende anlayabilirsiniz. Yada bir altyazı geçerken sanki titriyormuş gibi bir izlenim verebilir. Son olarak bağlantınız hdmi dimi

bence yüksek ekran çözünürlügünden dolayı(muhtemelen 1920X1080) bilgisayarı kasıyordur. Ekran kartınında 1 gb olmasından çok modeline bakılmalıdır

modelı aTİ oyunun çözünürlüğü yüksek idi ben onu 1024*768 e cektım ama gene olmadı..

olay tv kaynaklı, bilgisayarla alakası yok. ben de alacağım tvyi araştırırken oldukça araştırdım ve oyun performansı ile ilgili testleri okudum. televizyonun oyun modu varsa onu açmayı deneyebilirsiniz, daha da akıcı hale getirecektir.
http://www.dday.it/redazione/3298/DDay- ... -2011.html adresindeki incelemeye göre televizyon almıştım. (oynadığınız oyunun grafik ayarlarını doğru yaptığınızı varsayarak bunları söylüyorum)

15,6 inch le ortalama 85 herz de iken o oyunu oynarken
siz 50 ya da 100 herz ekranda 1920x ile oynuyorsunuz en az %80 görüntü kalitesinde kaybınız oluyordur eğer 106 ekran 600 herz yeni nesil plazma da o oyunu oynuyor olsaydınız ekrandaki görüntü kalitesine yakın bir görüntü elde edebilirdiniz

Hocam sizde FPS soru var sanırım . bulanıklık falan yok. tv nin tepkime süresi ile ilgili bir durum değil.
ekran kartınızın ayarlarını iyice kurcalayın hocam bende ati 4850 var 2008 de ilk çıktığında almıştım hala canavar gibi 102 ekran sony ye taktım cod4 ü full ayarlarda oynuyor.
Kesinlikle ati nin arayüzünde kurcalamalar yapın. ekranı paylaşırken clon değilde direk tv ye verin görüntüyü. ati nin tam medilini ve hata ile ilgili anahtar kelimeleri ingilizce yazarak googlede arayın.

kolay gelsin

LED TV'lerin input lagları genelde yüksek. Oyun modunda bile yavaş kalabiliyor. En iyi oyun oynanabilir LED TV'ler Sharp marka olanlar.( Ancak iyi modellerinin çoğu pek Türkiye'ye gelmiyor.) Eğer oyun için düşünüyorsan LED TFT panel yerine, PDP panel tercih edilebilir.(Pioneer veya Panasonic VT30 serisi)

Hocam sorunun kaynağı led ya da lcd monitör/televizyondan değil ekran kartınızdan kaynaklanmaktadır. İnsan gözünün görüntüyü akıcı bir şekilde algılaması için 30 fps sınır olarak kabul edilmektedir. Sizdeki ekran kartı da büyük ekranlı bir tv ya da monitörde bunu sağlayamamaktadır. Sıkça bilinen bir yanlışı düzeltmek gerekirse ekran kartının 1gb olması 3 gb olması ekran kartının performansını belirlemez bu sadece ekran kartındaki belleği temsil eder. Ekran kartının işlevselliği bellek kapasitesine, bellek hızına, veri yolu hızına, kullanılan gpu ve mimarsine bağlı olarak değişmektedir. Örneğin 512 mb ddr5 128 bitlik bir ekran kartı 2gb ddr2 64 bit ekran kartından çok çok daha iyidir. Bazı arkadaşların bahsettiği lcd/led tvlerden daha eski teknolojide 3 lcd monitörü 5970 kartımla eyefinity teknolojisi sayesinde birleştirip oynamıştım 2 tane daha bağlasam sorun olmazdı. Sonuç olarak sorun ekran kartındandır denildiği gibi tvlerde bahsedildiği kadar tepkime süresi ile ilgili değildir şayet olsa digital yayınlarda yahut PS3, xbox gibi konsollarda da bu farklılığı yaşamanız gerekmekteydi.

tepkime süresi led lerde biraz fazlaa,o yüzden oyun oynayacaksan plazmada oynucaksın ben yeni panasonic neo plazmaa aldım tepkime süresi 0,01 gibi birşeyy,hiç etkilenmiyorr donma falan olmuyorr

yavvv goruntu bulanık degıl ama oyun normalden yavaş nasıl düzelir herkes birşeyler soluyor ama...

tazeleme frekansının yüksek olması gerekir. 3D tv de oynayın manyak oluyr. Bir de 3D oyun aldınız mı başından kalkamayacaksınız.

Geri