Lisedeki Öğrencilerime Flutter mı yoksa Kotlin mi öğretmeliyim?

Kodla Büyü
Ben geçen sene flutter gösterdim, bu yıl yine flutter göstereceğim. Dartpad.dev ve flatlab.io siteleri online kullanım için çok yeterli bence.

Arkadaşlar benim de bu konuda fikir ve bilginize ihtiyacım var. Öğrencilerime öğretmek için önce kendim öğreneceğim tabi:) mobil programcılık için nerden başlayayım çocuklar için de kolay öğrenebilecekleri hoşlarına gidecek hangi programa yönelmeliyim

Kotlin hakkında bilgim yok ama Twitter da takip ettiğim kadarıyla flutter iş bulma konusunda zayıf

Arkadaşlar benim de bu konuda fikir ve bilginize ihtiyacım var. Öğrencilerime öğretmek için önce kendim öğreneceğim tabi:) mobil programcılık için nerden başlayayım çocuklar için de kolay öğrenebilecekleri hoşlarına gidecek hangi programa yönelmeliyim
aynı durumdayım hocam. vakit ve emek vereceğim o yüzden en işlevsel ve faydalı olacak olan hangisidir diye araştırıyorum

Geçen sene mobil programlamada Java anlattım . Android studio programında sorun yaşadık herkes gibi meb internetinden dolayı. Bu sene kotlin anlatmayı planlıyorum . Kotlin noktasında bilgi sahibi hocalarım var ise tavsiyelerine açığım. Bir de yeni başlayan öğrenciler için kotlin biraz daha öğrenmesi kolay gibi geldi bana. Sizin de fikirlerinizi merak ediyorum..

11. Sınıf mobil uygulamalar dersinde Android Studio anlatıyorum. Meb sertifikasını android studioya entegre ettik, sorun yaşamadık. Diğer yazılımları bilmiyorum ama android studioda kaynak çok.

Geri