Müdürün Laptop Elimde Patladı !!!

Kodla Büyü

exelanss

Site Gezgini
Arkadaşlar bügün başımdan geçen bir olayı paylaşmak istiyorum. Okulumuzda bilgi yarışması programı vardı, müdür bey yanına çağırdı, herzamanki rutin işim olan projeksiyon, ses sistemini kurmamı istedi. Bende tamam diyip hazırlıklara başladım. Genellikle bu tür programlarda müdür beyin bilgisayarını kullanıyoruz. Bilgisayar masada çantanın içerisinde duruyordu. Çantayı elime aldım, kaldırdım ve paaat :? bilgisayar yerde! Çantanın fermuarı açıkmış malesef :( . Neyse kaldırdım açtım resimde görüldüğü gibi ekran paneli gitmiş yani bilgisayar açılıyor ama ekran böyle görünüyor.
Arkadaşlar bilgisayar eski Toshiba Satellite L20 - 121 modeli. Akşam bi araştırma yaptım 200-250 TL civarına ekran panelini değiştiriyolar. Bilgisayara zaten şuan okadar para vermezler. Bilmiyorum napacam???

Ekli dosyalar

• DSC.jpg
    DSC.jpg
    327.7 KB · Görüntüleme: 1,900
Müdür bey canın sağolsun demedi mi hocam? :) ki demezler. Çok çok ikinci el bir bilgisayar laptop al hocam 400-500 e bulursan ver gitsin. Yapacak birşey yok geçmiş olsun artık.

geçmiş olsun. direk olarak bilgisayarı istedimi sizden ya da buna benzer bir konuşma yaşadınız mı?

eğer bilgisayarını istiyorsa durumu anlatın ona göre çaresine bakın. eses in dediğini katılmamak elde değil. anlayışlı biri olsa bari.

müdüre söyleyin kendine yeni pc alsın
olur öyle sıkmayın canınızı
ben ödeyim işine de girmeyin bence

Hocam anlayışlı biri canın sağolsun felanda dedi de yinede mahcup oldum. Bişeyler yapmam lazım.

Hocam ekranı sökün panel marka model vs tüm bilgiler buraya yazın fiyat arayalım.
veya bilgisayarcılara gösterin çıkma panelleri varsa fiyat uygun olur.

elinizdeki pcden bizim okuldada var bazı sorunları var ama. bu haliyle pcyi kaça satrsınız. yada ekranını size satabiliriz.

Hocam çok geçmiş olsun ve bunun yanında da sağlık olsun. benim önceki okulda da müdür yardımcısı okulun toshiba marka laptop ını buna benze bir duruma getirmişti. toshibayı aradım toplam 300 tl masraf çıkardı. Tanıdık bi bilgisayarcıya gittim bana bunun parçasını bulabilir misin dedim ve hemen buldu sağolsun 110 tl ye halletmiştim yanlış hatırlamıyorsam. Bilgisayarcılara bi sorun derim o yüzden.

elgunlu' Alıntı:
elinizdeki pcden bizim okuldada var bazı sorunları var ama. bu haliyle pcyi kaça satrsınız. yada ekranını size satabiliriz.
Hocam malum bilgisayar müdürün satma konusunda ne düşünür bilmiyorum. Öncelik yapılması yönünde. Sizdeki bilgisayarın ekranı sağlamsa ve satmayı düsünüyorsanız görüşebiliriz.

hocam geçmiş olsun. tamirle ilgili bilgin varmı bilmiyorum ama, cihazı açıp LCD arkasındaki kodu bize gönderirsen sana yardımcı olalım. Elimizde varsa gönderelim. sıkma canını bizim de başımıza neler geliyor.

kalelibilişim' Alıntı:
Hocam ekranı sökün panel marka model vs tüm bilgiler buraya yazın fiyat arayalım.
veya bilgisayarcılara gösterin çıkma panelleri varsa fiyat uygun olur.
Hocam ekranı henüz sökmedimde markası Toshiba Satellite L20 - 121 ekranı 15 inç.

aynısından 2005 yılında bende kırdım. üniversitedfeydik. öğretmen leptopları diye verilenlerden ben türkiyede ilk alanlardanım. kadıköyde yazıcıoğlu iş hanı diye bi yer var vapur iskelesi civarında falan. orada o zaman 515 tlye yaptırmıştım. leptop hala duruyor ama ekranı yine kırık:) bence o parayı ona vereceğinize müdür beye durumu anlatıp 200 tl lik bi tablet alın

daha iyi olur

Hocam müdür yeni bir bilgisayar alsın zizde bir taksitini(150-2000) tl yi ödeyin derim. Hem müdür yeni ve hızlı bir bilgisayara sahip olur hem de siz bu sıkıntıdan kurtulursunuz.

Booger' Alıntı:
hocam geçmiş olsun. tamirle ilgili bilgin varmı bilmiyorum ama, cihazı açıp LCD arkasındaki kodu bize gönderirsen sana yardımcı olalım. Elimizde varsa gönderelim. sıkma canını bizim de başımıza neler geliyor.
Hocam teşekkür ederim ilginiz için tamir konusunda biraz geri kaldım sadece masaüstünü yapabilirim laptopu hiç açmadım.

hocam ben yakın zamanda yaptırdım 170 liraya sizde bulunduğunuz şehirde tamir edecek birini bulursunuz

bende müdürüme sorayım. sizde sorun. yarın size fiyat konusunda bilgi vereyim. bizimkisi bozuk kenarda tamir edilmeyi bekliyor. eğer uygun fiyat verirseniz bizde alabiliriz.iyi geceler.

kalelibilişim' Alıntı:
http://www.notebookdepo.com/urun/toshiba-satellite-l20-121-15-inc-ekrani.aspx

Üstteki kaynağa göre panel B150XG02

15" piyasadan kalktığı için sıfırı pahalı ikinci el, bilgisayarcılar 100 tl ye işi çözer.

Hocam sağolun panel ismi için. Bende ikinci el olan bilgisayarcı düşünüyorum bulunduğum ilçede yok. Tokattada iki yere sordum yoktu.

elgunlu' Alıntı:
bende müdürüme sorayım. sizde sorun. yarın size fiyat konusunda bilgi vereyim. bizimkisi bozuk kenarda tamir edilmeyi bekliyor. eğer uygun fiyat verirseniz bizde alabiliriz.iyi geceler.
Tamam hocam sağolun. Yalnız bizim müdürün acısı taze :) satmayı şuan düşünmez.İyi geceler...

bende o ekrandan olacak hocam. zamanında söküp kaldırmıştım bir kenara. çalışır durumdaydı o zaman. üstünden 3 sene geçti hala çalışır mı bilmiyorum. istiyorsan sana kargolarım.

taktırabileceğin birini bulursan yollayım. para fila istemez işin hallolsun. ama kesin çalıştığını söyleyemem çünkü söküleli 3 sene oldu

talp' Alıntı:
Hocam müdür yeni bir bilgisayar alsın zizde bir taksitini(150-2000) tl yi ödeyin derim. Hem müdür yeni ve hızlı bir bilgisayara sahip olur hem de siz bu sıkıntıdan kurtulursunuz.
Hocam artık yapılmazsa son çare onu teklif etmeyi düşünürüm heralde.

hocam ben de dell yaptırdım 125 ekran bir de el emeği at dedi 30 da el emeği attım 155.
Yer : Adana
Zaman: Kurbandan bir hafta sonra; 2 ay olmadı sanırım

her_dem' Alıntı:
bende o ekrandan olacak hocam. zamanında söküp kaldırmıştım bir kenara. çalışır durumdaydı o zaman. üstünden 3 sene geçti hala çalışır mı bilmiyorum. istiyorsan sana kargolarım.

taktırabileceğin birini bulursan yollayım. para fila istemez işin hallolsun. ama kesin çalıştığını söyleyemem çünkü söküleli 3 sene oldu
Hocam Allah razı olsun bi görüselim..

Geri