Müdür Yardımcılığında Hakkımı Yediler

Kodla Büyü

mehmettutgun

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba. Okul müdüründen müdür yardımcısı olmam yönünde ciddi bir teklif aldım. Okulumuz seneye başka bir yerde açılacağı için orada kurucu müdür olmak adına ve bazı özel sebeplerden dolayı kabul ettim teklifi. Bilindiği üzere yönetici atama yönetmeliğinde "müdürün inhası" ile atanıyor müdür yardımcısı. Müdür de zaten ilçeye yazı yazarak beni teklif etmek için gitti fakat eğitim bir-sen isimli sendika bizim okula farklı bir kişiyi düşündüklerini söyleyerek müdürün elinde ismimin yazdığı yazıyı değiştirip farklı bir isim yazdırmışlar. Ve sonuç olarak ben değil, başka bir okuldan birisi bizim okula müdür yardımcısı olacak.

Hakkımı aramak adına ne yapabilirim ? Fikirlerinizi belirtirseniz çok sevinirim.

Müdürünüze çok sinirlendim şu anda, az dik dursaymış ya ben şu kişiyle çalışmak istiyorum diye. :verymad:

Ayrıca bırakın o müdürle çalışmayı filan istemeyin de düşünmeyin de.

hocam ne hakkı ne hukuku..zaten ortada bir hak yokki..kim güçlüyse yada kim yada partici ise o kazanır :puhaha: :puhaha: :puhaha:

uysal_rockci' Alıntı:
Müdürünüze çok sinirlendim şu anda, az dik dursaymış ya ben şu kişiyle çalışmak istiyorum diye. :verymad:

dik duramaz hocam. adamlar, "sizi oraya biz müdür yaptık, şimdi siz de bize borcunuzu bu şekilde ödeyeceksiniz" demişler.

Müdürü onlar getirdiği için müdür yardımcısını da onlar seçecek. Bence sözü edilen sendikaya üye olan arkadaşlar hemen istifa ederek tepkilerini ortaya koymalıdır.

fatihkultukturkan' Alıntı:
Müdürü onlar getirdiği için müdür yardımcısını da onlar seçecek. Bence sözü edilen sendikaya üye olan arkadaşlar hemen istifa ederek tepkilerini ortaya koymalıdır.
kimse istifa etmez hocam. bu arada bu olay kayseri/melikgazi'de bir ortaokulda yaşandı fatih hocam.

bilo' Alıntı:
hocam ne hakkı ne hukuku..zaten ortada bir hak yokki..kim güçlüyse yada kim yada partici ise o kazanır :puhaha: :puhaha: :puhaha:
söylediklerinze katılıyorum ama yenen hakkımı aramayıp ben de sizin gibi mi düşüneyim hocam ?

fatihinfedaisi' Alıntı:
uysal_rockci' Alıntı:

dik duramaz hocam. adamlar, "sizi oraya biz müdür yaptık, şimdi siz de bize borcunuzu bu şekilde ödeyeceksiniz" demişler.
Tam bunları yazacaktım. siz yazmışsınız.

hiç bir dönemde eğitime bu kadar siyaset girmedi yazıklar olsun. yıllarını okulunda gecesini gündüzüne katarak geçirmiş müdürleri sırf sendikasından dolayı öğretmen olarak köye öğretmen olarak gönderdiler. elbet keser döner sap döner gün gelir hesap döner

değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. yorumlardan özet olarak; "böyle gelmiş böyle gider, sesini çıkarsan da kimsenin umrunda olmaz hocam" gibi bir şeyler anladım. hakkını arama hocam diyorsunuz, anlaşıldı.

fatihinfedaisi' Alıntı:
kimse istifa etmez hocam. bu arada bu olay kayseri/melikgazi'de bir ortaokulda yaşandı fatih hocam.
Şaşırmadım. İşin en kötü yanı gün gelip iktidar değiştiğinde, yine kızan biz ve bizim gibiler olacak. Aramızdan bazıları ise "adalet" kisvesi altında aynı olayı kendileri yapacaklar. Ama herşeyin eksiksizce kefelere konacağı bir gün var. Göz açıp kapayıncaya kadar geçecek bu hayat. Ve o gün geldiğinde görüşeceğiz. BEKLİYORUZ.

zulfikar1985' Alıntı:
fatihinfedaisi' Alıntı:
Şaşırmadım. İşin en kötü yanı gün gelip iktidar değiştiğinde, yine kızan biz ve bizim gibiler olacak. Aramızdan bazıları ise "adalet" kisvesi altında aynı olayı kendileri yapacaklar. Ama herşeyin eksiksizce kefelere konacağı bir gün var. Göz açıp kapayıncaya kadar geçecek bu hayat. Ve o gün geldiğinde görüşeceğiz. BEKLİYORUZ.
orası amenna hocam.

Ben zaten bu sistemde idareci olmaya da karşıyım. İşini bile yapamazsın bu düşüncedeki mahkumlarla. Seni buraya ben getirdim ne demek. Sizi de ben müdür yardımcısı yaptım diyeceklerdir. Bence en iyisi pusuya yatıp beklemek işleri düşüncede seni buraya getirenler yapsın işi demek.

en güzeli hiç idareci olmamak.zaten bu dönemde idareci olanlara kimse iyi gözle bakmıyor malum...

Bizim okulda çalışan arkadaş da ilçeye 11 km uzaklıkta başka okula(köy okulu) müdür oldu, okulunda boş müdür yard. normu var, beni bildiği için teklif etti. Cuma günü aradım, tamam olur dedim arkadaşım ilçe milli eğitim müdürüyle görüştüğünde merkezden çok fazla talep olduğu söylenmiş o da bana söz verdiğini belirtmiş bakalım süreç ne olacak. Benim sendikam yok sırf EBS 'li değilim diye ismimin üstünü de çizebilirler. Merak edenler olursa süreci buradan yazabilirim.

Geçmiş olsun diyorum,üzülmene değmez. ebs 'li olmayan hiç kimseyi müdür,müdür yardımcısı yapmayın talimatı var. Liyakatın önemi yok.Masa başında kimin nerede hangi mevkide olacağı ayarlanmıştır.Siz kafanızın rahat olacağı bir yer bulun ve gerisini Yüce Mevlaya bırakın hocam. Tabi bunları halkımıza da anlatın. Bu devran hep böyle sürmeyecek. Milletin sırtında sopa kırmak hep mümkün olmayacak. Keser döner sap döner gün gelir horoz d.....r tavuk gömer.

fatihinfedaisi' Alıntı:
değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. yorumlardan özet olarak; "böyle gelmiş böyle gider, sesini çıkarsan da kimsenin umrunda olmaz hocam" gibi bir şeyler anladım. hakkını arama hocam diyorsunuz, anlaşıldı.
Hocam sesini istediğin kadar çıkarsanda, nereye şikayet edersen et bir sonuç çıkmaz bu durumdan.Farklı bir sendikada olsan bile bir şey yapamazlar.İşi ne kadar bilip bilmediğine değil sadece sendikasına göre öğretmenler hakkında bir fikirde bulunup atama yapmalarına sinir oluyorum ama ...

öncelikle müdür dik duramaz çünkü zaten kendisde kurucu müdür olarak atanıyor. türkiiyede bütün atamlar böyle yapılıyor. bütün idareci seçimleri ebs nin binalarında yapılıyor. bu ayıp bu ülkeye yeter. birde hak aramaktan bahsediyor. ne hakkı ne hukuku. bu ülke bu dönemki kadar karolaşmamıştı. yapacağın en büyük şey akp ye işli dışlı olacaksın ebs ye üye olup yalakalık yapacaksın en büyük hak budur.

fatihinfedaisi' Alıntı:
Bildiğiniz gibi kayseri'de çok haksızlıklar oldu müdür/müdür yardımcılığı atamalarında.
Bu konuda anlatılacak çok örnek var kayseri de. Arkadaşın hatırına geçmiştim bahsi geçen sendikaya ilk fırsatta da istifa ettim. Hatta durmadan gelen mesajlarından sıkılmaya başladım bütün kayıtlarımı silmeleri için dilekçe yazacağım.

fatihinfedaisi' Alıntı:
Merhaba. Okul müdüründen müdür yardımcısı olmam yönünde ciddi bir teklif aldım. Okulumuz seneye başka bir yerde açılacağı için orada kurucu müdür olmak adına ve bazı özel sebeplerden dolayı kabul ettim teklifi. Bilindiği üzere yönetici atama yönetmeliğinde "müdürün inhası" ile atanıyor müdür yardımcısı. Müdür de zaten ilçeye yazı yazarak beni teklif etmek için gitti fakat eğitim bir-sen isimli sendika bizim okula farklı bir kişiyi düşündüklerini söyleyerek müdürün elinde ismimin yazdığı yazıyı değiştirip farklı bir isim yazdırmışlar. Ve sonuç olarak ben değil, başka bir okuldan birisi bizim okula müdür yardımcısı olacak.

Hakkımı aramak adına ne yapabilirim ? Fikirlerinizi belirtirseniz çok sevinirim.
bu kadar adaletsizliğin olduğu yerde neyin hakkından bahsediyorsun değerli hocam. kim hakkıyla müdür yada müdür yardımcısı olmuş

kendi okulunda veya başka bir okulda bu tür olaylara şahit olmayan veya duymayan yok ki zaten hocam...artık bunlar normal gelmeye başladı açıkçası.yakında sen malum sendikanın öğretmeni değilsin deyip kapıyı göstermeseler bari :-1:

Hocam anlattığınız durum Türkiye'nin tüm il ve ilçelerinde var. MEB kurum olarak onursuzluğun ve haysiyetsizliğin zirvesine oynuyor.
Çalıştığım ilçedeki İŞKUR çalışanlarından ücretli öğretmenlere kadar tüm atamalar malum(!) partinin ilçe başkanı tarafından yapılıyor.
İlçe müdür, şube müdürleri ve okul müdürleri sadece piyon görevi görüyor.

Şİmdi senaryo belli oyuncuları seçelim:
1) karakterli düzgün öğretmen>müdür yard. adayı
2)karaktersiz yanar döner kişi>müdür yard. adayı

1 nolu kişi bu ortamda istesede EBS'li dahi olsa dik durup iş yapamaz. Ya 2 nolu guruba doğru evrim geçirir yada "Rızık Allahtandır" diyip kuldan nimet beklemez.

2 nolu kişinin bu ortamda önü gayet açık, iktidar hangi görüşteyse onun en ateşli savunucularıdır. Bunları object veri türündendir.(anlayan anladı)

her işinin görülme imkanı yalakalık seviyesiyle doğru orantılıdır. Bu guruptaki kişiler Allahın gönderdiği rızkı, yalakalık ettikleri kulun verdiğini sanarlar.
Allah onları da affetsin.

Bize de sabır ve hakkını aramak için güç versin.

müdürünüz için de zor bi durum. eğer gerçekten samimi olarak sizi teklif etmek niyetinde idiyse. yok değilse, sizin ile eğlendiyse, sistemin zaten çivisi çıkmış. eğitim-öğretim şirazesinden çıkmış. öğretmenler de idareciler de diğer eğitim bürokrat ve yöneticileri de öğretmenliği ve eğitim öğretimi bi yana bırakmış. kendilerine ve yandaşlarına makam ayarlama derdine düşmüş. bu işin sonu milletimiz, memleketimiz ve gelecek nesillerimiz için pek de hayırlı olmayacak. ileriki yıllarda hep beraber bu yozlaşmanın bedelini ödeyeceğiz.

kimisi vicdanını, cüzdanını doldurmak için dinlemiyor. kimisi de makam, ünvan için vicdanını dinlemiyor. sonumuz hayırlı olsun!

Nasıl hakkiniz yendi ben hala anlamadim. Mudur yardimciligi hakki sizin nasil oldu. Ya kardesim mudurle aran iyiyse mudur yardimciligi senin hakkin oluyor da adaminda senkikayla arasi iyiyse onun daha fazla hakki oluyor demek.
Mudurle araniz iyi diye mudur yardimcisi olsaydiniz belkide sizden daha fazla hakeden birini hakkini yiyor olacaktiniz.
Bu isleri mudurun keyfine sendikanin keyfine birakirlarsa boyle olur.

Durumun en güzel ifadesi :))

Ekli dosyalar

• 10373985_1662795607280410_517593166986891415_n.jpg
    10373985_1662795607280410_517593166986891415_n.jpg
    94.5 KB · Görüntüleme: 500
bence müdürümüzü yukarıdan birilerinin ataması, dayatması demokrasiye sığmaz. madem "ileri demokrasi" var, müdürümüzü de biz öğretmenler olarak kendimiz seçelim. kendi aramızdan, herkesin üzerinde uzlaştığı veya seçim yolu ile belirlediğimiz kişi müdürümüz olsun belli bir süre. böylece daha başarılı bi işleyiş ortaya çıkacaktır bana göre.

Geri