masaüstü gözükmüyor

Kodla Büyü

missilver

Seçkin Üye
Seçkin Üye
bilgisayarı açtığımda bomboş bir beyaz sayfa açılıyor. hiç bir işlem yapılmıyor. bilgisayarı kapamak için power'a basınca bilgisayar kapanıncaya kadar masaüstü bir anlık gözüküyor ve sonra kapanıyor. güvenli modda açtığımda daha hiç bir şeye tıklayamadan resetleniyor. bilgisayar windows 7 compaq 615.
Lütfen acil yardım edin

Böyle bir durumda ben format atıp düzelmiştim. Eğer güvenli modda açılmıyorsa ya da beyaz ekranda görev yöneticisinin başlatamıyorsan başka çaren yok gibi gözüküyor..

hocam beyaz ekrandayken
ctrl+alt delete yle görev yöneticisini açıp ordan yeni görev deyip explorer yazıp tamam diyip bi deseniz bazen işe yarıyor

Buna bir virüs sebep oluyor muhtemelen SCVHost virüsü.Çözüm şu
1-win açılıp boş sayfa gelince 5 defa şifte basıp yapışkan tuşları çalıştırın
2-okla işaretli kısmı tıklayıp açılan pencerenin adres satırına C: yazın.
3-C sürücüsüne ulaşınca windows klasörü içindeki expolorer.exe yi çalıştırın masaüstü gelecektir.
4- http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/ bu adresten combofixi indirip çalıştırın ve işlemi bitirmesini bekleyin.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    34.6 KB · Görüntüleme: 976
sinaaat' Alıntı:
Aynısı bugün başıma geldi Buna bir virüs sebep oluyor muhtemelen SCVHost virüsü.Çözüm şu
1-win açılıp boş sayfa gelince 5 defa şifte basıp yapışkan tuşları çalıştırın
2-okla işaretli kısmı tıklayıp açılan pencerenin adres satırına C: yazın.
3-C sürücüsüne ulaşınca windows klasörü içindeki expolorer.exe yi çalıştırın masaüstü gelecektir.
4- http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/ bu adresten combofixi indirip çalıştırın ve işlemi bitirmesini bekleyin.
benim bi arkadaşın başına gelmişti aynısı. hemde ekrana bi uyarı çıkıyordu terör örgütüne yardımda blunduğunuz tespit edilmiştir falan filan diye ve para isteniyordu savcılıktan bilgisayar kapatılmış süsü vererek. Kurtar beni bundan deyip içinde önemli bişey yok deyince hemen format attım bende ama dediğiniz yöntem mantıklı, hiç düşünmemiştim bunu. Ctrl+alt+delete işe yaramamıştı ama, hiç bişey işlemiordu.

Sağlam bir antivirüs.
Explorer.exe çalışmaz ise bu durum meydana gelir görev yöneticisi çalışmıyor ise yapışkan tuşlar mantıklı.
Sistem geri yükleme yapılırsa düzelebilir. Sistem ile oynanmış sonuçta.

Geri