mavi ekran hatası nasıl çözebilirim?

Kodla Büyü

azaz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar vista yüklü laptoba bluetooth,card reader driverı kurarken bilgisayar reset atıp bu hatayı verdi sürekli aynı hatayı veriyo açılmıyor.Güvenli moddada açılmıyor önemli bilgiler vardı nasıl kurtarabilirim.teşekkürler

Ekli dosyalar

• 0068.jpg
    0068.jpg
    244.4 KB · Görüntüleme: 862
Aynı hatayı halk eğitim merkezi EXper bilgisayarlarında alıyorum. Ama ben kapat komutunu verdiğinde alıyorum.
Power düğmesine basıp kapatıp tekrar açtığımda düzelmiş olarak açılıyor. Vista Busines kurulu.
Çözüm konusunda fikirleri bende merakla bekliyorum.

Erd commander veya Windows Live cd gibi bir cd ile açmayı dene, eğer açıksa sistem geri yüklemeyi çalıştırmayı dene.

yusufziya41' Alıntı:
Aynı hatayı halk eğitim merkezi EXper bilgisayarlarında alıyorum. Ama ben kapat komutunu verdiğinde alıyorum.
Power düğmesine basıp kapatıp tekrar açtığımda düzelmiş olarak açılıyor. Vista Busines kurulu.
Çözüm konusunda fikirleri bende merakla bekliyorum.

bende aynı hatayı exper öğrenci bilgisayarından alıyorum..bilgsayarı kapatıp açtığımda düzeliyor..rami söktüm tattım.kablolara baktım.arasıra yine veriyor hatayı

Mavi ekrana sebep olan dosya ems7sk.sys zaten orada yaziyor. Bu giderilmesi cok kolay bir sorun.

Eger ERD commander'in varsa acilista ems7sk.sys surucusunun acilista yuklenmesini engellersen bilgisayarin acilir.

Eger elinde MiniPE, Hiren MiniWindows vb. CDden calisan windows ortami varsa ems7sk.sys dosyasini silersin ve yine bilgisayarin acilir. Elinde her zaman Minipe veya Hiren Miniwindows bulunmali.

Komut istemi ile guvenli kip aciliyorsa yine komut satirindan bu dosyayi silip bilgisayari acarsin.

direnc' Alıntı:
Mavi ekrana sebep olan dosya ems7sk.sys zaten orada yaziyor. Bu giderilmesi cok kolay bir sorun.

Eger ERD commander'in varsa acilista ems7sk.sys surucusunun acilista yuklenmesini engellersen bilgisayarin acilir.

Eger elinde MiniPE, Hiren MiniWindows vb. CDden calisan windows ortami varsa ems7sk.sys dosyasini silersin ve yine bilgisayarin acilir. Elinde her zaman Minipe veya Hiren Miniwindows bulunmali.

Komut istemi ile guvenli kip aciliyorsa yine komut satirindan bu dosyayi silip bilgisayari acarsin.

bilgisayar hiç bir şekilde açılmıyor hocam.

Baska bir bilgisayar kullanarak netten Hiren Boot CD v10 indir. Bunu bir CDye yaz ve bilgisayari bu CDden ac. Menuden Hiren Mini Windows sec. Bilgisayar CD den acilacak ve karsina windows masa ustu gelecek. Oradan normal bir sekilde o dosyayi bulup sileceksin ve bir dahaki sefere bilgisayarin sabit diskten sorunsuz acilacak.

hocam cd den çalışan windows bulup
c sürücüsüne
chkdsk /r /f yapmayı dene.

arkadaşların da belirttiği gibi sorun yazılımsal.boşuna ram'lerle ya da diğer donamlarla uğraşmayın.

Geri