Max 750 Bine Kadar Araç Arıyorum.

Kodla Büyü

Yourdhacool

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba sevgili forum üyeleri. Başlıkta da belirttiğim gibi araç arıyorum. Günlerdir arıyorum eşe dosta haber saldım ama istediğim aracı bulamadım. Belki aranızda aracını satan vardır veya bir tanıdığı satıyordur. Bu sayede iki tarafın da işi görülmüş olacaktır. Aradığım özellikler:

MODEL: 2014 ve üstü bir model
KM: Km'si fazla olmayan.
KASA TİPİ: Sedan olması tercihimdir. Diğer kasa tiplerinde aile aracı dediğimiz büyük tipler de olur. Küçük HB veya Küçük SUV olmazsa iyi olur.
VİTES TÜRÜ: Aracın yakıt türünün Benzinli veya Benzin/LPG'li olması halinde otomatik olması öncelikli tercihimdir. Dizelde otomatik olmasa da olur.
MARKA: Japon, Amerikan veya Alman marka otomobiller önceliklidir. (AUDI, VW, Seat, Skoda, Ford, Toyota, Honda vb gibi). Diğer marka araçlar da olabilir. Ama öncelikli markaları belirttim.
HASAR KAYDI: Ufak tefek hasarlar olabilir. Max 20 Bin TL'ye kadar. Ağır hasar kayıtlı veya belirsiz hasar kayıtlı araç olmasın.
BOYA: Ufak tefek lokal boyalar olabilir. Komple boyalı araç olmasın.

Biliyorum çok fazla kriter saydım ama benim kendime ait ilk aracım olacak. Acemi şoför değilim. 11 yıldır ehliyetim var. İyi bir şoförümdür. Ancak tabiri caizse alacağım araç ilk göz ağrım olacak. Dolayısı ile bu kadar üstüne düşmem normal diye düşünüyorum. Ayrıca aracı eşim de kullanacağı için almışken kolay kolay sorun çıkarmayacak bir araç arıyorum.

Son düzenleme:
Bütçenizin yettiği otomatik jazzı alın pişman olmazsınız içide çoğu sedan araçtan daha geniştir.

Honda civic fb7 kasa bulursunuz, Otomatik alırsanız da çok iyi bir yatırım yapmış olursunuz. Ha 2014 olmaz belki 2013 olabilir.
Muhtemelen egea da bulursunuz.
2013 2015 corolla.
Birde benim bonusum kia ceed veya hyundai i30 olabilir 2013 2014.
AMA NE ALIRSANIZ ALIN Otomatik olsun derim.

Ben de değiştirceğim ama piyasa çok kötü. Suv istiyorum 2018 civarı 800-900 bandında. Maalesef bulamadım.

Piyasanın sonu görünmüyor maalesef. 2021 de 290 bine 2018 Ford Kuga almıştım. Şimdi 1200 isteniyor aynı araca.

Satıyor musun yoksa hocam.
Satmiyorum ama öneririm. Biraz kalitesiz bir araba ama bu şartlarda yapacak bisey yok. Bizde isterdik hic degilse bir honda crv olsun 😃 benimki 0.9 motor turbolu valla cekis harika . Yeni nesil motorlar farkli yani. Masrafsiz arac hocam otomatigide cok iyi. 700 e bitane 40 binlerde temiz bulup alin binin

2016 2017 dizel 1.6 egea manuel bakabilirsin. Aracım 88000 de aktif kullanıyorum çok memnunum. Aslında satıp üzerine ekleyip başka bir araç düşünüyorum ama elde avuçta ne varsa bir arabaya yatırmak mantıklı gelmiyor.

Merhaba hocam foruma yazdın kafan karışacak illa, biraz da ben karıştırayım :), ben önceki aracım focusa 10 yıl bindim şimdi kullandığım aracı almadan da epey tarttım ettim ve sonucunda Peugeot 508 dizel e-hdi active plus tr aldım ve tavsiye ederim. Bahsettiğiniz paralara D segment konforu, üst donanım ve güvenlik elde etmiş olursunuz.

Bahsettiğiniz paralara e-hdi yarı otomatik biraz üstüne bluehdi ve eat tam otomatik şanzıman alabilirsiniz. Access en alt paket, avtice orta paket, active plus üst pakete yakın (navigasyon ve headup display), Allure de en üst paket.

Şimdiden hayırlı olsun aracınız.

bende jazz var 2008 130binde tüplü fiyatlar zivanadan cikmis sahibindene bakinca korktum bir ara niyetlenmistim degiseyim diye

Satmiyorum ama öneririm. Biraz kalitesiz bir araba ama bu şartlarda yapacak bisey yok. Bizde isterdik hic degilse bir honda crv olsun 😃 benimki 0.9 motor turbolu valla cekis harika . Yeni nesil motorlar farkli yani. Masrafsiz arac hocam otomatigide cok iyi. 700 e bitane 40 binlerde temiz bulup alin binin
Hocam uzun yolda nasıl? Şehir içinde veya şehirler arası yolda araç sollamada sıkıntı yaşıyor mu? Yokuşlarda veya rampalarda kalkışta sorun yaşıyor mu? Araçta 5 kişi varken ve bagaj yüklüyken bir performans kaybı yaşıyor musunuz? Yakıt tüketimi nasıl?

Hocam ben bu aracı alırken o ara başka temiz araç denk gelmedi. Alırken çok canım sıkıldı.çünkü dedim bu araç 0.9 motor . Sonucta arac aliyorum , motorsiklet almiyorum. Nasil cekecek bu araba. Benim bir onceki arac 1.3 opeldi. Onun bile cekisini begenmiyordum. Bunu alinca bi baktim ciddi ciddi gidiyor yani. Otekinden cok daha iyi. Velhasil yeni nesil motorlar turbolu bide cok iyi. Yakit ve hizlanma konusunda cok iyi. Zaten 0.9 motor oldugu icin tüpte taktirmadim. Ama tek sorun şu ki çok dandik araba hocam kağıt gibi. Güven vermiyor. Sakin kullanıcılar için ideal. Arac dolu olsa bile bayır yukarı çok iyi. Memur için ideal kısacası. Sollama diyorsan sollar hocam hizlanmasi iyi ama ben eski opelle bursa yolunda 230 denemesi yapmis biri olarak bununla 140-150 yi geçmiyorum 😃

Geri