Meb Şablon Yardım Acil...

Kodla Büyü

ASKAS25

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar meb şablonda üstmenü görünmüyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• menu.JPG
    menu.JPG
    6.8 KB · Görüntüleme: 1,612
Hangi şablonu kullanıyorsunuz?

Yani meb'ten indirdiğinizi mi? Yoksa ücretsiz olarak hazırlanıp dağıtılan diğer şablonlardan mı?

arattırdım ftp ile atılırsa geçer dendi ama oda olmadı. ftp dışında önerisi olan varmı...

mebin sitesinden indirdiğim şablonda olmuyor en garip yerinde orası zaten

Hocam ftp alanına xml klasörünü attınız mı? sanırım o menüleri çalıştıran xml klasörü

Bu gerçekten canımı çok sıktı herşeyi ayarladım siteyi yayınladıom ama ummadığım bir problem yüzünden üst menüm görünmüyor xml klasörü loadxml.php ve index.html yanyana aynı dizinde ama neden olmadığını anlayamıyorum

şablondanmı acaba diyorum ama son şablonu kullandım zaten elimdede başka şablon yok

yardım edebiilecek arkadaşların önerilerini bekliyorum

Bu şablonda çok iyi yapan arkadaşın eline sağlık ama benim flash haber bandım var ve onu kullanacağım çok emek harcadım değiştiremem

girdap08' Alıntı:

Hata kodunda "menu.JPG Eklentisi bulunamıyor" yazıyor ilk mesajda. Bu girdap08'in yada benim paylaştığım sistemle alakalı değil. Meb'ten indirilen standart şablon hatası da değil.

Siz nereden indirdiniz şablonu?

mebden indirilen standart şablon hatası... sizin sistemlerle ilgili değil meblede değilk aslında ben yanlış yapıyorum büyük ihtimaslle ama bulamadım menüğ yok ve bannerla haber bandı arasında boşluk var

Siteyi ana dizinde mi kurdunuz, yoksa alt dizinde mi?

Eğer altdizinde kurmuşsanız, loadxml.php dosyasını kök dizine atacaksınız. Yani altdizinin bir üstündeki dizine. İnternet üzerinde çalışıyorsanız adres verirseniz, detaylı bakabiliriz soruna

loadxml.php index.html ve xml klasörü aynı dizinde yani üst dizinde
bana buradan başka bir şablon gönderebilecek olan varmı? şablonda mı acaba hata

birde sizin evinizdeki bilgisayarlarınızdada menü görünmüyor ama ftp ile attığınız zaman sitenizde görünüyor öylemi(buradaki şablonu kullananların dışındakiler tabi)

Sorun muhtemelen sitenizin xxxx.meb.k12.tr şekilde MEB'in okul sunucularında barınıyor olması. Çünkü MEB'in bu sunucularında asp, php izni yok. Muhtemelen xml gösterme desteği de yok.

sitemi silip meb in sitesindeki şablonu olduğu gibi ftp ile attım ama menü çalışmıyor çalışmıyor çalışmıyor:((( bu sorunu ben kime bildirebilirim eposta atabilirim sorun yaptıklarımla ilgili değil demekki

evet benim sitem meb.k12.tr yani bakanlığın okullara verdiği web alanı...

Şu hale bakın ki mebin şablonu mebin sitesinde çalışmıyor inanılmaz...

Bu şablon okullar için değil zaten. Okul sitelerinin barındırdığı sunucular farklı.

xxx.meb.k12.tr olarak kullanamazsınız. Site adresinizin xxx.meb.gov.tr olması, dolayısıyla uyumlu sunucuda olmanız gerekiyor.

Evet meb.gov.tr değil sorun ondan kaynaklıymış ama hallettim yardım etmeye çalışan herkese teşekkürler arkadaşlar

Geri