(Meb ağı) DNS' i PC'ye elle girince çalışıyor

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Cihaz Pikatel-TTnet
Ağ: Meb ağı
Cihazda DNS ayarları boş olduğu zaman bilgisayarlara DNS atamıyor
Cihazda 8.8.8.8 ya da 8.8.4.4 oldğu zmn bilgisayarlara DNS atamıyor
Cihaza 195.175.39.39 ve 195.175.39.39 zmn yine DNS atamıyor.

Bilgisayarlar DNS' i otomatik aldığı zaman asla ve asla internet bağlantısı yok
Bilgisayarlara olurundan her hangi bir dns adresi verdiğimizde ise internete bağlanıyor

Bilgisayarların DNS adresini otomatik olarak almasını istiyorum.
TTNet ve Pikatel Destek telefonlarını aradım. Bilemediler tabiki de...
Bir fikri olan.

Bizim modemde de bir sıkıntı var. Bilgisayarlara 195.175.39.39 ve 195.175.39.40 dns verince internet geliyor.

TTnet DNS i modeme yazdım kaydettim. Yeniden başlattım. Lakin olmuyor. Zaten ttnet ve pikatel i aradım. onlarda bana ttnet dns adreslerini girmemi söylediler ama olmadı malesef.
İllaki bilgisayara elle girmem gerekiyor.

sertokus' Alıntı:
TTnet DNS i modeme yazdım kaydettim. Yeniden başlattım. Lakin olmuyor. Zaten ttnet ve pikatel i aradım. onlarda bana ttnet dns adreslerini girmemi söylediler ama olmadı malesef.
İllaki bilgisayarlara elle girmem gerekiyor.

meb ağı malesef otomatik ip yapmadı bizde de
benim düşüncem sistem kurulduğunda mac adreslerine göre altyapı oluşturulduğu için.
bilinen dns numaraları denediğinizde malesef bizde de bağlantı olmuyor ama
modem in ip sini dns olarak verdiğinizde internet bağlantısı oluyor. (örnek: bizim modem ip 192.168.1.1 dns i de 192.168.1.1 olark belilersek internet oluyor.)

Hocam sorun yaşayanların modem markaları nedir. Huawei hg630a bizim. Son iki haftadır muhtelif bilgisayarlardan net bağlantısı gidiyor. Bende aynı yöntemle çözdüm. Sebebi yok. Bir ara modem den ipv6 dhcp sini kapadım sorun düzeldi. Ama şimdi tekrar başladı

infoeraser' Alıntı:
meb ağı malesef otomatik ip yapmadı bizde de
benim düşüncem sistem kurulduğunda mac adreslerine göre altyapı oluşturulduğu için.
bilinen dns numaraları denediğinizde malesef bizde de bağlantı olmuyor ama
modem in ip sini dns olarak verdiğinizde internet bağlantısı oluyor. (örnek: bizim modem ip 192.168.1.1 dns i de 192.168.1.1 olark belilersek internet oluyor.)
Benimde 192.168.1.1 ağ geçidi. Anlayamadığım şu: Bu ağ geçidi adresini modem'in dns ayarlarına mı yazdınız yoksa bilgisayar' ın dns ayarlarına mı?
Bende 192.168.1.1 i bilgisayarlara dns olarak girdiğimde malesef yine olmuyor. Ama 8.8.8.8 ve ya 4.4.2.2 gibi adreslerle giriyor. Ben otomatik dns alsın istiyorum

elrond' Alıntı:
Hocam sorun yaşayanların modem markaları nedir. Huawei hg630a bizim. Son iki haftadır muhtelif bilgisayarlardan net bağlantısı gidiyor. Bende aynı yöntemle çözdüm. Sebebi yok. Bir ara modem den ipv6 dhcp sini kapadım sorun düzeldi. Ama şimdi tekrar başladı
Benim modemim pikatel---ttnet in verdiği modemlerden. Serisini şuan hatırlamıyorum.

Geri