MEB BAKANI İLE SAĞLIK BAKANI ARASINDAKİ FARKLAR

Kodla Büyü
doğru söze ne denir. Bakanlık bu dönemde maalesef öğretmeni neredeyse eğitim sisteminde bir kambur olarak görüyor. Önceki eğitim sistemlerinde de başarılı öğrenciler yetişiyordu. Yine doktor, mühendis, avukat, öğretmen insanlar yetişiyordu. Bizler önceki eğitim sisteminin öğretmenleriyiz mesala ve ben kendimi yetişmemiş yanlış eğitilmiş hissetmiyorum.

Mevcut durumda sürekli değişen şartlar öğretmenle toplum arasında, öğretmen - öğrenci, öğretmen - veli ve hatta öğretmen - öğretmen arasında gerginliklerin yaşanmasına neden oluyor. Öğretmenler az çalışan, boş konuşan fırsat buldukça yatan kimseler olarak addediliyor. Ders, konu ve sınav sistemlerinin sürekli değişmesi eğitimde ne olacak veya öğretmen seneye ne anlatacak sistemdeki yeri ne olacak sorularını / sorunlarını beraberinde getiriyor.

Ben Teknoloji Tasarım dersi öğretmeniyim ve uzunca bir zamandır bu foruma üyeyim. Hatta şöyle söyleyebilirim ki yazılanları okuduğum cevaplar yazdığım tek forum burası desem çok da abartmış olmam. Sıkıntılarınızı sizin yaşadığınız gibi olmasa anlıyorum / anlamaya çalışıyorum. Hatta bazı forum başlıklarında benim branşım da eleştiriliyor ve yine branşlarımızdan ortak bir branş çıkarmaya çalıştıklarını da okuyorum duyuyorum. Ama şunu söyleyeyim, esasında benim atama branşım iş eğitimi - ticaret dersi idi. GÜ ESEF işletme eğitimi mezunuyum. Bir sabah okula geldiğimde bir kağıt imzalattılar seminere gönderdiler ve şimdi teknoloji tasarım derslerine giriyorum seçeneğim yoktu tıpkı şu an sizlerin de fazla bir seçeneği olmadığı gibi. Ne olacağını bilmiyordum ve seneye ne olacağını yine bilmiyorum. Bana da tercihim sorulmadı eğitimini almadığım ve içeriğini hala anlayamadığım bir dersin öğretmeniyim. Sizin bu sıkıntıları yaşıyor olmanızın nedeni ben veya benim durumumda olanlar olmadığı gibi sizler de bunun sorumlusu değilsiniz.

İnşallah işler düzelir, sistem kararlı bir hale gelir de herkesin yaşadığı sıkıntılar sona erer. Çünkü buradaki arkadaşları tanımasam da seviyor ve onların üzüldüğü şeylere ben de üzülüyorum.

SAĞLIK BAKANI İLE MEB BAKANI ARASINDAKİ FARKLAR
Sağlık Bakanı : Dr. Recep AKDAĞ tıp ile ilgili bir alandan mezun olduğu için konuya vakıf bir bakan işini dört dörtlük yaptığı konuşmalarından ve yaptıklarından belli.

Milli Eğitim Bakanı: Ömer Dinçer İşletme mezunu Türkiye’nin geleceğini yetiştiren kurumun başında bakanlık yaptığı birimin alanı ile ilgili bilgisinin azlığı her konuştuğunda ortaya çıkıyor. Nasıl mı buyurun siz karar verin ?

Akdağ: Sağlık Personelinin Maaşlarında İyileştirme Yapacağız
Sağlık Bakanı Akdağ, Doktorların ve sağlık çalışanlarının haklarını korumayı önemsediklerini, hekimlerin ve sağlık personelinin çalışma ve emeklilik hayatlarında iyileştirme yapacaklarını ifade etti.

Dinçer: Milli Eğitim Bakanının, “Türkiye’de öğretmenlerin az çalıştığı” şeklindeki açıklamalarını yorumlayan Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Güzver YILDIRAN, “Kadrolu öğretmenler ülkemizde yılda ortalama 22.000 Euro maaş alıyor ve bu da aylık 1.700 Euro gibi bir maaşa karşılık geliyor” .

Akdağ: Sağlık Personelinin izinlerini Akdağ, "Doktorların ve tüm sağlık personelinin çalışma şartlarını iyileştirmek, kazançlarını artırmak, emekliliklerine yansıyabilecek kazanç miktarlarını artış sağlanması yönünde çalışmaya devam edeceğiz

Dinçer: Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Türkiye’de öğretmenler az çalışıyor Türkiye’deki ilköğretim öğretmenlerin yıllık 870 saatlerini okulda geçirdiğini belirterek, bu rakamın OECD ortalamasının 312 saat altında olduğunu bildirdi

Dinçer: Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, öğretmenlerin 3 ayın tamamında tatil yapmayacaklarını belirterek, "İhtiyaç duydukları kadar tatil için zaman ayıracağız ama onun dışında bir eğitim programı yapacağız. En az 1 ay süre ile öğretmenlerimizi eğitime tabii tutacağız. Onun için de hazırlık yapıyoruz." diye konuştu.

Akdağ: Şiddet varsa sağlık yok .Hekimlere ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddet kınıyorum…. ...

VE DİĞERLERİ....

MEB Ömer DİNÇER ve medyaya yansıyanlar

Milli Eğitim Bakanımız göreve geldiği günden itibaren ,

Okullar ve öğretmenler üzerine söylenenler ve yapılanlar;

Milli Eğitim Sisteminin temel amacı Uluslararası sermayenin ihtiyaç duyduğu iş gücünü yetiştirmektir…

İthal öğretmen (Neyse ki son anda çark edildi.)

Öğretmenler üç ay tatil yapıyorlar… (35 Senelik öğretmenim 3 ay tatil görmedim resmi tatil 1 temmuz ile 1 eylül )

Artık yaz tatillerinde bilgi ve görgülerini artıracak mesleki eğitimlere tabi tutulacaklar… (seminerler boşa mı yapılıyor )

5 yılda bir yeterliliklerinin tespiti için sınava tabi tutulacaklar… (ÖSS , LİSANS EĞİTİMİ,KPSS, STAJIYER SINAVI 16 senelik eğitim yetmediği için öğretmeni 5 yılda bir sınava tabi tutulacak )

Okullar artık halka açılacak (Bugüne kadar halkın okullara girmesi yasaktı sanki )…

Okullara bilim ve teknolojiyi getireceğiz ( Okuldaki BT sınıfları eskidi BT dersleri kaldırıldı nasıl bir teknoloji)

Her eğitim fakültesi mezunu atanmak zorunda değil , yeteneklerine uygun başka iş bulsunlar…(Nasılsa atandığında az maaş aldığı için ek iş yapacak pazarda,taksi de şimdiden alışsın )

Keşke öğretmenlik mesleğine en zeki ve yetenekli öğrencileri yönlendirebilsek… (Şuan görev yapanları zeki görmüyor ve yetenekli de)

Bakan öğretmenlere şahsiyet kazandırmaya uğraşıyoruz… (Şuan çalışanların şahsiyetlerini sorunlu görüyor.)
Öğretmenlere ek ödeme yok… (Öğretmen zaten çok para alıyor yaa)

Öğretmenler önce işlerini düzgün yapsınlar , parayı sonra düşünsünler…

Okul müdürleri okullarına bağış kabul ettikleri için soruşturulsun… (İKS Sorusu okulda tuvaletler temiz mi ? Temiz değilse şikayet et )

Alo MEB şikayet 147’yi arayın…Kime sinir olduysanız ihbar edin adınızı vermenize de gerek yok, biz icabını yaparız. Yeter ki siz ihbarcılığı sanat haline getirin…

Milli Eğitim Sisteminde yapılmak istenen nedir?
Bir bakanlığa mensup çalışanları kendi Bakanı bile düşünmüyor savunmuyorsa, üstelik bir de aşağılamak için hiçbir fırsatı kaçırmıyorsa, bu bakanlığın verdiği hizmetten kime ne hayır gelir?
Burada çalışan öğretmen işini hangi hevesle yapar?
Eğer hala öğretmenleri eleştiriyorsanız?
Arayın 147’yi ihbar edin öğretmenleri , tabii kendinize ihbarcılığı yakıştırabilirseniz

EĞİTİM-SÖZ-SEN
dayanamadım linke tıklamadan herkes okusun istedim. süper bir kıyaslama olmuş

Evet doğruları dile getirmeye devam edeceğiz ne yazık ki öğretmenleri düşünen çok az ...

Ben umre gideceğim en yakın zamanda Tüm BT öğretmenlerine dua edeceğim işallah 4+4+4 te işimiz daha da zorlaşmaz....

25 Mayıs tan sonra konuyu tekrar gündem de tutmak için ankaraya görüşmeye gideceğim ....
Yeni sistemde işimiz zorlaşabilir...

az önce 5n1k da konuştu sağlık bakanı ve konulara nasıl hakim olduğu hem duruşundan hem sözlerinden anlaşılıyor...

recep akdağ bugün dinlediğim konuşmasında... "sağlık çalışanları ne kadar ekonomik durumlarından ve özlük haklarından şikayet etseler de aslında biz onlarla son 6 senede büyük işler başardık" dedi... değer verilmek güzel şey olsa gerek

hgx2' Alıntı:
xodeda' Alıntı:
merek etmeyin onlarda çok memnun değiller bakanlarından.

bizim kadar değildir hocam

Davulun (bakanın) sesi uzaktan hoş gelir demişler. Sağlık bakanının yaptıkları size hoş gelebilir, çünkü siz sağlık çalışanı değilsiniz. Eminim sağlıkçılar da bizim bakanı seviyorlardır. :)

Srebrenitsa' Alıntı:
hgx2' Alıntı:
xodeda' Alıntı:
merek etmeyin onlarda çok memnun değiller bakanlarından.

bizim kadar değildir hocam

Davulun (bakanın) sesi uzaktan hoş gelir demişler. Sağlık bakanının yaptıkları size hoş gelebilir, çünkü siz sağlık çalışanı değilsiniz. Eminim sağlıkçılar da bizim bakanı seviyorlardır. :)
ironi ! demekki personele bu kadar desteğe ve iyileştirmeye rağmen, memnun olmadıkları yönleri var sağlık çalışanlarının. demekki biz camiaca hepten koyunmuşuz, bu kadar saçmalığa rağmen...

Geri