meb.k12.tr de yeni ip sorunu

Kodla Büyü

denizlerb

Süper Üye
Süper Üye
dün başka bir bilgisayardan yönetim paneline girdim. o bilgisayarın ip si kayıtlı kaldı. ip değiştirmek için gelen e-posta da tıklayınız yazıyor ama tıklanabilir değil. bu sorunu yaşayan varmı?

Gelen e-postayı açıp "Dosya olarak indir" seçeneğine (e-posta okuma alanının hemen üstünde metin şeklinde bir bağlantı) tıklayın. Dosyayı bilgisayarınıza kaydedip herhangi bir web tarayıcı ile açın. Link ortaya çıkacaktır :)

astro' Alıntı:
Gelen e-postayı açıp "Dosya olarak indir" seçeneğine (e-posta okuma alanının hemen üstünde metin şeklinde bir bağlantı) tıklayın. Dosyayı bilgisayarınıza kaydedip herhangi bir web tarayıcı ile açın. Link ortaya çıkacaktır :)
teşekkürler, hemen deniyorum

astro' Alıntı:

hocam çok sağolun sabahtandır uğraşıyorum bununla

okulun mail adresine nereden giriyoruz... mail adresinin şifresi yok bunu kimden öğrenebiliriz...

Bakanlık yeni kurum kodları ile ilgili tüm e-posta kullanıcı adı ve şifrelerini İl MEM lere gönderdi. İl MEM MEBBİS Yöneticinizle görüşün. Ondan alabilirsiniz.

hocam yeni kurum kodunun e-posta kullanıcı adı ve şifresi var ama bana eski kurum koduna ait şifre gerekiyor dns değişikliği yapmam için. aynı alan adı ile devam etmek istiyorum ama ip doğrulama mailini eski e-postaya gönderiyor...

denizlerb' Alıntı:
dün başka bir bilgisayardan yönetim paneline girdim. o bilgisayarın ip si kayıtlı kaldı. ip değiştirmek için gelen e-posta da tıklayınız yazıyor ama tıklanabilir değil. bu sorunu yaşayan varmı?

meb sağladığı e possta adresinden farklı bir e posta adresi tanımla. Bunun için de ikinci bir kullanıcı tanımla. ikinci kullanıcıyı da yönetici yap. ve yahoo, gmail, hotmail gibi mail adrsleri tanımlarsan sıkıntı çıkmaz

Ben de evden denediğimde gönderilen maildeki linke tıkladığımda bu link daha önce kullanılmış uyarısı veriyor nedendir acaba

Bizim IP değişken - meb hattı değil. Her ip değiştiğinde e-posta gönderim tekrar link mi alıcaz - çözümü nedir arkadaşlar - bilenler

mail adresini deiştirebiliyormuyuz? kendi adresimi vereyim bari - zırt pırt idareye gitmektense

arakdaşlar yeni kullanıcı oluşturdum maili de hotmailden verdim.. ama hotmaile onay mesajı gelmedi.. bunu meb in kendi maiinden başka destekleyen yok mu?

sparrow' Alıntı:
hocam yeni kurum kodunun e-posta kullanıcı adı ve şifresi var ama bana eski kurum koduna ait şifre gerekiyor dns değişikliği yapmam için. aynı alan adı ile devam etmek istiyorum ama ip doğrulama mailini eski e-postaya gönderiyor...
aynı sorun bende de var ve eski mail adresine ulaşılmıyor diyor
acaba 144 mu arasak sorsak

mutlucan' Alıntı:
arakdaşlar yeni kullanıcı oluşturdum maili de hotmailden verdim.. ama hotmaile onay mesajı gelmedi.. bunu meb in kendi maiinden başka destekleyen yok mu?

Sayın Hocam hotmail tarzı e-postalara da şire e-postası geliyor. Yeniden deneyiniz.

İp meselesi can sıkıcı. @meb.k12.tr uzantılı e-posta ile düzenleme yaptım. Elektrikler gitti geldi haliyle ip değişti. Tekrar bağlanmak istediğimde yeni ipden girişi yasaklıyor ve e-postana izin için mail yolluyor. @meb.k12.tr uzantılı e-postamıza da giriş yapamıyoruz kilitlendik kaldık. Düzenleme yapmaya başlayan arkadaşlar öncelikle alternatif bir kullanıcı hesabı oluştursunlar.

webmail adresine giremiyorum bende nasıl girebiliriz acaba**
biz kullanıcı adımız yani kurumkodumuz ile şifremizi dönem başında vermişlerdi zaten ama giriş yapılamıyor

klebsiella' Alıntı:
webmail adresine giremiyorum bende nasıl girebiliriz acaba**
biz kullanıcı adımız yani kurumkodumuz ile şifremizi dönem başında vermişlerdi zaten ama giriş yapılamıyor

İl MEBBİS yöneticinizle görüşürseniz Bakanlıktan talep eder 24-48 saat arasında gönderiyorlar.

Şöyle bir fikrim var mümkün mü acaba? Bilgisayar öğretmeni değilim sınıf öğretmeniyim okulun sitesini ben düzenliyorum. Evdeki internet hattımla okulun sitesini düzenledim. Elektrikler gitti geldi haliyle ip değişti ve şu an okulun site düzenleme hesabına erişemiyorum. @meb.k12.tr uzantılı e-postaya da giriş yapamıyorum devamlı hata veriyor. TTNETi arasak ilk kullandığımız ipyi internet hattımıza ayarlar mı? Bu mümkün mü?

iskete' Alıntı:
Şöyle bir fikrim var mümkün mü acaba? Bilgisayar öğretmeni değilim sınıf öğretmeniyim okulun sitesini ben düzenliyorum. Evdeki internet hattımla okulun sitesini düzenledim. Elektrikler gitti geldi haliyle ip değişti ve şu an okulun site düzenleme hesabına erişemiyorum. @meb.k12.tr uzantılı e-postaya da giriş yapamıyorum devamlı hata veriyor. TTNETi arasak ilk kullandığımız ipyi internet hattımıza ayarlar mı? Bu mümkün mü?

1)mümkün ama yapacaklarını zannetmiyorum,
2)Siz bir an önce ttnete söyleyin(eskiden dilekçe ile başvuru yapılıyordu şimdi nasıl bilmiyorum) adresinizi sabit ip yapsınlar (statik ip )

habibocak' Alıntı:
mutlucan' Alıntı:

Sayın Hocam hotmail tarzı e-postalara da şire e-postası geliyor. Yeniden deneyiniz.
teşekkürler hocam.. 3-4 kez denedim ama tekrar deneyeceğim..

Nerdeyse tüm mesajları okudum. Kafam karmakarışık oldu. Evden sisteme şu an itibariyle girebildim. ip sorunuyla karşılaşmamam için yeni kullanıcı eklemem gerekiyor sanırım, kendi mail adresimi versem bağlantı oraya mı gönderilecek. Okulun mail adresine ulaşamıyorum zaten. Adım adım ne yapmam gerekiyor, yardımcı olacak olan varsa çok çok makbule geçer.
Bulunduğum yerde elektrik gidip geliyor, ip adresi değişmeden oluşturmalıyım. Yanlış yapmayayım istiyorum. Yardım :roll:

SİRE' Alıntı:
Nerdeyse tüm mesajları okudum. Kafam karmakarışık oldu. Evden sisteme şu an itibariyle girebildim. ip sorunuyla karşılaşmamam için yeni kullanıcı eklemem gerekiyor sanırım, kendi mail adresimi versem bağlantı oraya mı gönderilecek. Okulun mail adresine ulaşamıyorum zaten. Adım adım ne yapmam gerekiyor, yardımcı olacak olan varsa çok çok makbule geçer.
Bulunduğum yerde elektrik gidip geliyor, ip adresi değişmeden oluşturmalıyım. Yanlış yapmayayım istiyorum. Yardım :roll:

Sayın Hocam,

meb-k12-tr-f122/yeni-site-mebweb-ile-ilgili-tum-soru-ve-cevaplar-t100752.html

buraya bakmanızı tavsiye ederim.

Hocam okumuştum da yeni kullanıcıya okulun e-posta adresini veremem çünkü açılmıyor. Kendi e-posta(gmail) adresimi verirsem işlevsel olur mu, sorunla karşılaşır mıyım? Ayrıca yeni şifre oluştur bölümü var kullanıcı eklerken, bu neyin şifresi ki :? Hepsi birbirine karıştı, zaten panele giriş yapana kadar mideme ağrılar girdi. Özrümü mazur görün.

Okulun eposta adresine erişemiyorum ancak panel şifresi elimde mevcut. Yeni 3-4 tane kullanıcı tanımladım. Bugün deneme amaçlı kullanıcıların biriyle okuldan giriş yaptım. Aynı kullanıcı ile az önce evden girmeyi denedim. IP sıkıntıse verdi ve yeni ip linkine tıkladığımda mailime bu bağlantı düştü. Bu arada otmail kullanıyorum. Maile düşmedi diyen arkadaşlar istenmeyen postayı kontrol ederlerse bağlantıyı karşılarında bulacaklardır.

Sonuç olarak 3-5 tane kullanıcı oluşturmanızı tavsiye ederim. Okul, ev istediğiniz yerden girersiniz...Kullanıcı oluşturunca yeni şifre belirleye tıklayınca mailinize şifre bağlantısı gidiyor. BAğlantıyı tıklayınca şifre oluşturuyorsunuz. Girişi yaparken güvenlik sorusu oluşturuyorsunuz. Ancak şöyle bir durum var. Yeni şifre belirle diyince sanırım yollanan link 2 saatliğine aktif oluyor.

SİRE' Alıntı:
Hocam okumuştum da yeni kullanıcıya okulun e-posta adresini veremem çünkü açılmıyor. Kendi e-posta(gmail) adresimi verirsem işlevsel olur mu, sorunla karşılaşır mıyım? Ayrıca yeni şifre oluştur bölümü var kullanıcı eklerken, bu neyin şifresi ki :? Hepsi birbirine karıştı, zaten panele giriş yapana kadar mideme ağrılar girdi. Özrümü mazur görün.

Sayın Hocam,

Yeni kullanıcıya da tüm kullanıcılara da okulun e-postasını verebilirsin. Hiçbir mahsuru yok http://mail.meb.k12.tr adresine ister evden istersen okuldan bağlan bir sıkıntı olmaz. Kişisel epostalarınızı vermek kendi tasarrufunuzdur ona bizim bir şey deme yetkimiz yok. Yeni şifre bölümünü anlayamadım. Kendinizi bu kadar sıkmanıza gerek yok. İnanın çok basit bir yapısı var panelin. Bir haber atması 30-60 saniye arasında sürüyor. (Tabiki içerik oluşturma hariç)

Zamanla düzelecektir.

Yetki Uyarısı
Yapmış olduğunuz işlem kayıt altına alınmıştır.
Tarih : 30.11.2012 - 11:00:05 / IP : 78.187.155.136
-------------
her ip değiştiğinde (elektrikler kesildiğinde ip değişiyor.) yukarıdaki uyarıyı mı verecek? e-posta da göndermiyor! eee nasıl gireceğiz bu sisteme???? :verymad: :verymad: :verymad:

Hocam İstediğimiz kadar kullanıcı oluştursak da bağlantı koptuğunda yeni ip almayacak mı yani gene sorun oluşmayacak mı.

Geri