@meb teknoloji alışveriş sitelerini engelledi!!!

Kodla Büyü
Gitti gidiyor.

Sahibinden.

N11.

hepsiburada..

....
....
hepsi açılmıyor.

Meb iyice kullanılamaz hale getirdi interneti arkadaşlar
BU Meb engeli nasıl kırılıyor acaba ? Bilgisi olan varsa özelden mesaj atabilir mi ?

Hem online alışveriş ve teknoloji marketleri konularını öğretmemizi istiyorlar, hem de sitelerini engelliyorlar. Bir sorun varsa çözmenin en bağnaz hali yasaklamak. Yasaklarla dolu bir sistem.

Bu nasıl bir anlayış anlamıyorum. Gittigidiyor'da, N11'de, Teknosa'da nasıl bir zararlı içerik var da engellediler? Az önce sipariş vermek için kendi 3G'mi kullandım. Pes! Gerçekten pes!

vatan bilgisayar, bimeks, teknosa, media markt niye kapatılır ki bu siteler. nasıl bir zararlı içerik olduğunu da açıklasalar memnun oluruz.

Bunda çok fazla yadırganacak bir durum yok. Meb internet erişimine para ödeyip sadece MEB e bağlı portallara ve resmi kurumlara erişim sağlayabilirsiniz diyebilir ki yakında diyecektir. Fiber internet ile birlikte kurumlarda bu kısıtlamalar daha da artar diye düşünüyorum.

Bu sistemin başında bilgisayar öğretmenlerinden birisi varsa seslenmek istiyorum:

Ben öğrencilerime nasıl e-ticareti analatacağım?

Güvenli e- ticaret deyince tamamen kapatmak mı geliyor aklınıza?

Ben öğrencilerime özellikle vatan bilgisayar, teknosa gibi sitelere alıştırmaya çalışsam, nasıl açacağım?

Yakında bu formu da kapatmayı düşünüyor musunuz?

okullarda interneti hepten kapatsınlarda kurtulalım bari :verymad:

şuanda gerçekten nirvanaya ulaştık. az önce denedim ve şok oldum. memur haber sitelerinide zamanında yasaklamışlardı sonradan geri açtılar. cidden sadece eba'ya izin versinlerde kurtulalım bari.

şimdi denedim sahibinden hepsiburada ve vatana giriyor.
bilgi işlemde biri çocuğunu getirdi bıraktı galiba kapatıp açıyor çocuk :)

Ben hayatımda böyle saçma şey görmedim. Online alışveriş yapılabilen her ne varsa yasaklanmış. Gerçekten bir tek EBA kullanalım oldu olacak. Pes.

ne çok felaket tellalı var arkadaş

meb yasağının olmadığı günlerde öğretmenlik yapmayanlar ne gibi sıkıntılarla karşılaşacaklarını bilmiyorlar sanırım

herşeye muhalefet hastalığı çok yaygın

bizde de sıkıntı yoktu tüm gün girebildik o sitelere. hatta nasipse bir arkadaş araba alıyo sabahtan beri bakıyolardı :D

Ben bununla ilgili mail attım bugün, hemen de cevap yazmışlar, ilgili sitelere girilebiliyor diye. Sanırım bir yanlışlık sonucunda engellenmiş olabilir.

Geri