mebbis Güvenlik sertifikası sorunu

Kodla Büyü

halox

Aktif Üye
Arkadaşlar hangi tarayıcıyı denediysem mebbis adres barında güvenlik sertifikası sorunu gösteriyor,bu sorun okuldaki tüm pclerde var hatta eve gittim evde denedim evde de aynı sorun var. genel bir problem mi var nedir sorun fikri olan var mı? yine de sertifika sorunu verdiği halde kullanıcı bilgilerimle giriş yapabiliyordum ta ki dün akşama kadar, şimdi ise beni aşağıdaki gibi bir ekrana yönlendiriyor, onay sms vs istiyor hadi bakalım deyip girdim sms falan da yollamıyor,naaptık kaptırdık mı hesabı acaba :D fikri olan var mı??

Ekli dosyalar

• sorun.jpg
    sorun.jpg
    103.2 KB · Görüntüleme: 1,284
Sayın hocam, forumda daha önce konusu açılmıştı.
Sertifika sorunun kaynağı, chrome'ın yeni bir şifreleme yöntemine geçmiş olmasından dolayı, bu şifrelemeyi kullanmayan siteler için böyle bir uyarı gösteriyor. Adres satırındaki kilit üzerine çift tıklarsanız açıklamayı okuyabilirsiniz.
Resimde bahsettiğiniz ise MEB öğretmenlerin iletişim bilgilerini güncelliyor. Herhangi bir sorun yok, bilgilerinizi girip, onaylayın. SMS bazen gelmeyebilir, tekrar deneyin.

yakuphan' Alıntı:
Sayın hocam, forumda daha önce konusu açılmıştı.
Sertifika sorunun kaynağı, chrome'ın yeni bir şifreleme yöntemine geçmiş olmasından dolayı, bu şifrelemeyi kullanmayan siteler için böyle bir uyarı gösteriyor. Adres satırındaki kilit üzerine çift tıklarsanız açıklamayı okuyabilirsiniz.
Resimde bahsettiğiniz ise MEB öğretmenlerin iletişim bilgilerini güncelliyor. Herhangi bir sorun yok, bilgilerinizi girip, onaylayın. SMS bazen gelmeyebilir, tekrar deneyin.
evet hocam o kısmı okudum peki çözümü var mı? bu arada sitede aratmıştım ama bu tip sertifika güvenlik sorunu için genelde tarih saat hatası gibi bana faydası olmayan yorumlar okudum,ama bahsettiğiniz topik gözümden kaçmış olabilir.sms için dünden beri aynı formu dolduruyorum hala sms gelmedi:(

Geri