MebPanel de IP uyuşmaması saçmalığı

Kodla Büyü

ferdierdem55

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ben okuldan mebpanel e girmiştim. Şimdi evden tektarar bakmak istedim ama uyarı verdi. En son girdiğim ip ile bu ip uyuşmuyormuş. okul e mail adresine ip değiştirmek için onay gelecekmiş. Şimdi okul e mail adresine girdim şifre yanlış diyo. Neyse yarın okuldan alacaz şifreyi artık ama bana bu uygulama saçma geldi biraz. Diyelim ki siteye ben bir şey ekledim. Sonra müdürün de aklına bişe geldi eklemek istedi başka biyerden. Her seferinde e mail adresine onay mesajımı isteyecez. Ya da modemi açıp kapattığımızda ip değişeceği için her seferinde uyarı alacaz..Bu meb in her zaman her işi ilginç oluyor nedense.

Sormayın hocam. evde bakayım dedim ip sorunu... oldu her farklı netten bağlanınca bununla mı uğracam?

Aynen hocam ya. Evden bağlanınca ip değiştir diyor. Neyse mail adresinde gelen bağlantıya tıklıyorum orda da "bu bağlantı daha önce kullanılmıştır." diyor.

Kullanıcı oluşturabilirsiniz veri girişi yapabilecek kişilere...

Müdür - müdür yrd vs vs için...

Bu okul e mail adresinin şifresini girdim yanlış şifre dedi. Müdürü aradım o da aynı şifreyi söyledi. Son umut müdür yardımcısı ona da yarın soracam. Düşünmek bile istemiyorum ama şifreyi bulamazsak nerden öğreneceğiz bu şifreyi :)

milyon kere katılıyorum size. kimin aklına geldi bu taş devrinden kalma güvenlik önlemi çok merak ediyorum. en mantıklısı farklı kullanıcılar oluşturmak ama o da şimdilik hata veriyo. tam oturmadı sistem galiba. ayrıca her ip değiştiğinde ip değişikliği yapmak gerekli. çokkkk saçma yaaaaaaa

eyvahhhh ben eski okulumun sitesine bir el atayım dedim, şimdi onlarda bağlanamayacak yandık, işin yoksa saatlerce anlat ne yapmaları gerektiğini Allah'ım MEB bize eziyet ediyor Mağduruz, Zulme uğruyoruz yardım et, bu işi bilen biri gelsin bu işlerin başına başka da birşey istemiyorum, tamer bir el at be kardeşim...

Bu bakanlıkta kod yazanları nereden buluyorlarsa, her yaptıkları işte mutlaka bu tip bir sivrilik oluyor.

benim tamamen saçmalık okulun mevcut sitesini değiştirdim yeni siteyle sonra modemi kapatıp açtık okulda haydeeee ip değişti diyor mail gönderildi diyor fakat adres okulun eski kurum kodlu adresi açmaya çalışıyorum o adresi tabi kapalı diyor bu mail adresi nasıl çıkacam işin içinden bilemiyorum

Çözüm kolay. Okulunuza sabit IP alın. Okuldan başka yerden yönetim paneline girmeyin.
Daha ne istiyorsunuz. Adamlar işimizi kolaylaştırmış.
Diğer tüm sorunlar yanında bir de web sitesini eve iş olarak getirmemizin önüne geçmişler. Teşekkür edeceğinize saçmalık diyorsunuz.
Tek tip site ile;
Bir türlü site tasarımını beğenmeyip, şu okulun şöyle sitesi var, bizde yok diyen yöneticilerden;
Sürekli okul mail adresimize ordan burdan gelen "okul web sitenizi biz yapalım" reklam spamlerinden;
Forumumuzu, görsel tasarım meraklısı ve "sanat" icra ederek bilgisayar konusundaki eksikliklerini kapatma çabası içindeki arkadaşlarımızın sürekli açtıkları "okulumuzun yeni web sitesi", "site nasıl olmuş" başlıklarından kurtarmış oldular.
Zaten olması gereken de bu idi. Emeği geçenlere teşekkürler.
Bence yapmamız gereken bu şablonun eksik yanlarını tartışarak ilgili ekibe katkı sunmaya çalışmak olmalı.

c1han' Alıntı:
Çözüm kolay. Okulunuza sabit IP alın. Okuldan başka yerden yönetim paneline girmeyin.
Diğer tüm sorunlar yanında bir de web sitesini eve iş olarak getirmemizin önüne geçmişler. Teşekkür edeceğinize saçmalık diyorsunuz.
Tek tip site ile;
Bir türlü site tasarımını beğenmeyip, şu okulun şöyle sitesi var, bizde yok diyen yöneticilerden;
Sürekli okul mail adresimize ordan burdan gelen "okul web sitenizi biz yapalım" reklam spamlerinden;
Forumumuzu, görsel tasarım meraklısı ve "sanat" icra ederek bilgisayar konusundaki eksikliklerini kapatma çabası içindeki arkadaşlarımızın sürekli açtıkları "okulumuzun yeni web sitesi", "site nasıl olmuş" başlıklarından kurtarmış oldular.
Bence yapmamız gereken bu şablonun eksik yanlarını tartışarak ilgili ekibe katkı sunmaya çalışmak olmalı.
:alkis: :alkis: :alkis:

c1han' Alıntı:

niye teşekkür edelim illaki güncelliyceksin bu akşam girilmesi gerek şunların diye arayan müdürlerden kurtulamayacaklar ama??

ip hariç diğer yönlerden katılıyorum size

mebpanel de kullanıcı yetkilerini yönetici idim yayınlama yetkili editör yaptım şimdi hiçbir değişiklik yapamıyorum yönetici olarak ta değiştiremiyorum. Şimdi ne yapmalıyım

kuyakar' Alıntı:
c1han' Alıntı:
Tek tip site ile;
:alkis: :alkis: :alkis:

Okula sabit ip alıp ordan yükleme işine katılmıyorum çünkü okuldaki pclerin güvenliği en büyük sıkıntı.

Geri