MEBWEB İçerik Yönetim Sistemi

Kodla Büyü

alpi

Süper Üye
Süper Üye
Yeni MEB şablonunun tüm kurumlarımızda uygulanma zorunluluğunun ardından başlatılan MEBWEB İçerik Yönetim Sistemi yazılımı tamamlanmıştır. MEBWEB İçerik Yönetim Sisteminin hizmete girmesi dolayısıyla içerik girişinin tarafınızdan yeni sistem üzerinde tamamlanması gerekmektedir. İçerik girişini tamamlayan kurumlar web sitelerinin index dosyasını http://web_adresiniz/meb_iys_dosyalar/index.html dosyasına yönlendirme yaparak yeni web sitesini yayınlayabileceklerdir. Süreç tamamlandığında güvenlik nedeniyle, kendi bünyenizde bulunan İçerik Yönetim Sistemleri mevcut ana sayfanıza hükmedemeyecektir. Ana sayfaların sadece MEBWEB İçerik Yönetim Sistemi üzerinden gelmesi sağlanacaktır.

Kurumunuzun web sitesi http://web_adresiniz/mebpanel adresinden yönetilecektir. Yönetim paneline kullanıcı adı: kurum eposta adresiniz şifre: ftp şifreniz olacak şekilde giriş yapılacaktır. MEBWEB İçerik Yönetim Sistemi ile ilgili her türlü problem yönetim panelinde bulunan teknik destek bölümünden bildirilecektir.

Hocam şimdi bilgilendirme olarak mı yaptın bunu anlamadım :oops: bu tam olarak nedir...

bende anlamadım bu şablon il ilçe milli eğitim müdürlükleri için geçerli bildiğim kadarıyla

hocam meb çalışmalarını bitirmiş yeni şablonu hazırlamışlar ve tüm il ve ilçeler bu şablonu kullanabilir artık ama meçburiyet var mı yok mu onu bilmiyorum

Arkadaslar bu index sayfasını nasıl yönlendircez veya şimdi yapmamız gereken ne benım sayfa html dreamwearda düzenliyodum sımdı yönetim panelını kullanmamız için ne yapmamız gerekıyobu verılen adrese gırdım şifreyle orda dosyalar var yayınla dediğimizde olcak mı

mecburi diye yazıyor. Madem ana sayfalarda mecburi yapacaklardı bunu yaptıktan sonra tüm şablonları değiştirtselerdi ya. Tekrar tekrar kod yazdırıyorlar insana.

Yönlendirmek istediğiniz index sayfanızın metasına <META HTTP-EQUIV=Refresh CONTENT="0; URL=http://iladi.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/index.html"> yazın şimdilik.

SYSTEM' Alıntı:
Yönlendirmek istediğiniz index sayfanızın metasına <META HTTP-EQUIV=Refresh CONTENT="0; URL=http://iladi.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/index.html"> yazın şimdilik.

Ben beceremedim bu işi hocam sana zahmet biraz daha detaylı anlatabılırmısın teşekkürler

Ben şuan içerik kısmını hazırlamaya başladım. Adamlar çok güzel hazırlamışlar. Çok yakın bir zamanda okullarda geçecek diyorlar. Sadece haber ekledim ama ana sayfada gözükmedi..

ftp den web sitesinde ne var ne yok siliyoruz. sonra sistemden yeni içeriği düzenliyoruz. yani ben öyle yaptım

dün okuldan girmiştim bu gün ilçe memden giriyorum IP adresi değişşikliği için onay mı ne bir şeyler istiyor sonra bir e posta istiyor ????

<?php header( "refresh:0;url=http://il veya ilçenizin adresi/meb_iys_dosyalar/index.html" );?> bunu index php olarak kaydedip ftp ile attığınızda siteye yönlendirir.

Bu ne saçma iş hergün ip değiştireçeğiz. İp değiştir diyorum kayıtlı maile aktivasyon geliyor tıklıyorum ama yinede giriş yapmayıp ip değiştir diyor.

hocam şuna düzgün bi şekilde girebilen varsa resimli anlatım yapabilir mi adım adım. bende giriyorum ama sonrasında ne yapacağımı bilmiyorum.

bu işin oturması zaman alır o zamana kadarda biz yokuz. Hazırlayan arkadaşların elleri dert görmesin gerçi bizde <compilation debug="true" targetFramework="4.0"> hatası veriyor :)

ben 4.0 framework kullanıyorum il sisteminde belkide ondandır kendi il sistemimi kaldırmadan bu hata düzelmeyecek sanırım.

arkadaşlar bencede bu ip değiştirme işi bayağı bir sıkıntı yaratacak gibi... Ben de milli eğitimden girdim ama okuldan girmek isteyince sorun verdi..
Arkadaşlar ben içeriği kontrol edemedim de bunları milli eğitim de çalışan memurlar düzenleyebilir mi sizce... Kolaylık sağlıyor mu bizden bu yük kalkar mı sizce...

Milli Eğitim ve okul için 2 ayrı yönetici hesabı , memurlar içinde editör hesapları oluşturun sorununuz çözülecektir.

arkadaşlar hakikaten nedir bu IP Değiştirme olayı yahu :eek: hep aynı bilgisayardan giriyorum ben. dün modemi resetleyince netimiz gitti geldi diye açılmıyor. o zamandan bu zamana hala giriş yapamadım. ce'e dedi gitti!! başarabilen var mı?

ÇÖZÜLDÜ: Arkadaşlar yukarıdaki gibi bir mesaj yazmıştım daha önce. Öğrendim ki başka bilgisayarlardan giriş yaptığınızda oluşan IP Değişikliği problemi şu şekilde aşılıyormuş:
- Başka bilgisayardan giriş yapınız
- Önceki IP'niz şuydu şimdiki ise bu olduğundan giriş yapılamadı diyecek
- Ekranda IP Değiştir linkine tıklayın
- IP Değişikliği için e-posta göndermek istiyormusunuz sorusuna evet deyin.
- E-postayı il/ilçe mem in e-posta adresine gönderiyor.
- e-postadaki linke tıkladığınızda yeni açılan yönetim paneli ekranından giriş yapılabiliyor.

SYSTEM' Alıntı:
Çalışmaması web.config dosyanızdan kaynaklanıyor olabilir.
biliyorum hocam sistemde asp.net 4.0 kullanıyorum bunların sistemini kullanabilmem için büyük olsalık sistemimi uçurmam lazım. Adam gibi çalışsın yapıları 15. inden sonra görevlendirmeler kalırsa bakarız.

togius' Alıntı:
biliyorum hocam sistemde asp.net 4.0 kullanıyorum bunların sistemini kullanabilmem için büyük olsalık sistemimi uçurmam lazım. Adam gibi çalışsın yapıları 15. inden sonra görevlendirmeler kalırsa bakarız.

Sağlamcılar, 15.inden sonraya bırakmıyorlar:D

MEBWEB İçerik Yönetim Sisteminin hizmete girmesi dolayısıyla 15.06.2012 tarihi itibari ile kurumunuz (Merkez Teşkilatı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü) ana sayfasının sadece MEBWEB İçerik Yönetim Sistemi üzerinden gelmesi sağlanacaktır. Merkez Teşkilatı, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri için yeni sistem üzerinden içerik girişinin 15.06.2012 tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir.

Geri