Megane II tavsiye edermisiniz...

Kodla Büyü
Hocam 1.ilandaki meganeyi kaçırma derim. Araba da fiyatıda süper. Megane lerde klasiktir; kaporta biraz zayıf ama bu araba için bu fiyat çok güzel...

hocam bence 2005 model olanı alın derim. bir model üst olması ve rengi yeter. vites olayı benim şahsi düşüncem tabiiki manuel taraftarı olduğum için. aradaki fiyat farkına çok rahat bakım yaptırırsın eğer gerekiyorsa.

1. arabanın lastikleri 2000 km daha götürürmüş.sonra değişmesi gerekiyor.

triptonik vites hakkında bilgisi olan var mı? arabada debriyaj olmuyor mu. artı ve eksi leri neler yazarmısınız...
1. araba temiz gibi ancak vites olayı kafama takıldı ve de lastik.

2. araba ön tarafta mıcırdan dolayı oluşan lekeyi boyattığını söyledi. çok önemli bir sorunmudur boya.

tiptronik vites hakkında fazla bilgim yok ama otomatikler sııfına giriyor diye biliyorum.2000 km daha götürür demek ne demek. ölçülmüş mü? o arabaya iyisinden dört lastik ortalama 500 lira civarında tutar. ayrıca bu otomatiklerde şanzuman masrafları çıkmaya başlarsa oldukça ağır olduğu söyleniyor.
diğer arabada öndeki ufak boyadan başka bişey yoksa iyi görünüyor. lastik problemi de yok gibi. acil satılık olduğundan fiyat uygun galiba. servis bakımlı olduğunu yazmış. baktırırsın problemi falan yoksa iyi bir fırsat. ben ne olursa olsun alacaksan ikinciyi tercih etmeni tavsiye ediyorum.

2. araba vites ve fiyat konusunda sanki daha iyi gibi..

başka tavsiyesi ve düşüncesi olan var mı?

bu araçların ikisinde de problem var gibi görünüyor. araçlar dedikleri gibi ise bu fiyata galeriye bile rahat verirler. neden internette satmaya çalışsınlar.
ayrıca araçların plakalarını neden saklıyorlar.
eğer almaya niyetliyeseniz kesinlikle şase numarasından yetkili servise kontrol ettririn. pert den çıkma ihtimali olabilir.
bi de emniyet kayıtlarınıda kontrol ettirin.

almaya karar verirsem, servisten ekpertizini çıkartırım. netten plakasını sorgulatıırım zaten.
başka ne yapmam gerekiyor???

muhalif33' Alıntı:
almaya karar verirsem, servisten ekpertizini çıkartırım. netten plakasını sorgulatıırım zaten.
başka ne yapmam gerekiyor???

plakalarını turkcellin sigortadan ve kaskodan karşılanan hasarı olup olmadığını sorgulat

1. araçta renk ve vites sorunu derim ama donanımsal olarak full olması güzel siyah renklerin temiz tutma sorunu var bunun dışında görüntü güzel oluyor.
2. araç için ise donanımsal eksiklikler var benim için olmazsa olmazlardan hız sabitleme bu gibi donanımlar sonradan araçına başka markalardaki gibi monte edilemiyor bunu direk renault ile internetten yazışmalarımda öğrendim. Ayrıca benim için yeni alaçağım arabada olması gereken donanımlar dijital klima-hız sabitleme-sunroof bu 3 donanımı taşıyan bir araç alaçağım

Ayrıca arkadaşlarımızdan birisi dile getirmiş niçin plakayı gizliyorlar saklamak istedikleri birşeymi var acaba bende araba sattım internetten ama hiç plaka gizlemedim.

Arkadaşlar bunuda genel için yazıyorum her servisede güvenmeyelim. Başımdan geçen bir olayı yazayım örnek tam yerine konsun; Megane 1 lerden 2001 model araçımı bir öğretmene satarken motor kapunun boyalı olduğunu söylememe rağmen servise baktırdı ve servis raporunda alıcıya ARAÇTA BOYA YOK raporu verdiler.

SONUÇ OLARAK SAYIN HOCAM BEN AYLARDIR ARAŞTIRIYORUM DENEME SÜRÜŞLERİDE YAPTIM MEGANE İLE AMA HERKES AYRI ŞEYLER SÖYLÜYOR İYİ-KÖTÜ KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM/ KESİNLİKLE TAVSİYE ETMEM GİBİSİNDEN TEMİZİNDEN BİR TANE BUL HOCAM AL BEĞENMEZSEN 6 AY SONRA SATARSIN BEN ÖYLE YAPAÇAĞIM BİLGİNE

türkcellden sorgulatılan kazalar veya hasarlar kayıtlara geçmiş olanlardır.
Kayıtlara geçmemiş kazalarda olabilir bunu da unutmayın derim.
Mutlaka arabadan anlayan bir ustaya göstermenizi tavsiye ederim veya yetkili servise ekspertiz çıkartabilirsiniz.

Arkadaşımda 2005 veya 2006 model bir megane2 var benzinli ve tüplü. Kullandığımda performansı gayet memnun edici geldi fakat debriyaj kısmında bir problem vardı ve servise götürdüğünde meganelarda bu arızanın genelde olduğunu söylemişler. Baya yüklü bir fatura çıkardıklarından yaptırmamıştı.
Mutlaka güzel bir servise gösterin.

megane sedan extreme 2008 kullanıyorum benzinli. türkiye şartlarına göre ii araba.kullanımı çok rahat.içi de çok geniş.bagaja yükle yükleyebildiğin kadar.yedek parça ve servisi de ucuz yabancı markalara göre.işçilik konusuna gelirsen işçilik avrupa arabalarda daha ii.ama megane sedan ların görünüşü ne hastayım:) temiz olduğunda çok güzel gösteriyor.Yakıtta ise ortalama 0,230 lira yakyıor kilometrede.Türkiyedeki yollarıda bilirsin malum.

Hakkında hayırlısı arkadaşım.Güle güle kullan.

alperaga55s' Alıntı:
Hocam 1 ay evvel 2005 modelini LPG li Lastikler sıfır 23000TL ye satın aldım.

Sayın hocam aldığınız araç hangi modeli donanımsal olarak bilgi aktarırsanz fiyat konusunda çelişkiler yaşamayaz. Biliyorsunuz ki megane 2 ler sportway, authentique,dynamique, exception, expression,extreme, privilege olarak piyasada dolanmaktalar. Araba alacak arkadaşımızda bu modellerin donanımsal özelliklerini iyi öğrensinki aldığı megane 2 yi ucuz aldım derken kendisine pahalıya patlamasın.
Ayrıca 1.4 mü yoksa 1.6 16 Valf mi hocam aldığınız araba

2. linkteki araba özelliklerini sık kullanılanlara eklemiştim. bugün baktım arabanın özellikleri ve satıcı ismi değişmiş. bu nasıl iştir anlamadım. arabayı görüp araştırmadan karar verilmez kesinlikle. çok sahtekar adamlar var...

Bende ikinci el araç satışı ile ilgili acizane bir fikir beyan etmek istiyorum. Verilen bir ilan Türkiye'nin küçük ve ücra bir ilçesinde ise ve ilandaki aracın özellikleri yüksek fiyatı çok uygun görünüyorsa dikkat etmenizi tavsiye ederim. Ben bu tür ilanlardan 5-6 tane takibe aldım, hepsinde aynı sonuç. İlan sahibine ilk gün öğlene kadar ulaşabilirsiniz ondan sonra ulaşmanız imkansız. Ben bir ilan sahibi ile görüşebildim öğleden sonra arkadaşım gelecek araca bakacak dedim. Adamı öğleden sonra araki bulasın. Herkesin istediğini bulması dileğiyle..

mrb lar hocam daha önce megane 2 2007 1.5 DCI isi ni kullandım tek kelime ile mükenmeldii yakıt konusunda tasarruf etmek istiyorsan 1.5 dizel olan bi araç bul derim bu arada lpg li araçlardan da uzak dur tavsiyesinde bulunmak isterim tabi bu benim şahsi fikrim ben bi türlü gazlı arabalara alışamadım 1.5 dizel derim başkada bişi demem bende arabamı değiştireceğim zaman megane 2 düşünücem...

maziden__birisi' Alıntı:
mrb lar hocam daha önce megane 2 2007 1.5 DCI isi ni kullandım tek kelime ile mükenmeldii yakıt konusunda tasarruf etmek istiyorsan 1.5 dizel olan bi araç bul derim bu arada lpg li araçlardan da uzak dur tavsiyesinde bulunmak isterim tabi bu benim şahsi fikrim ben bi türlü gazlı arabalara alışamadım 1.5 dizel derim başkada bişi demem bende arabamı değiştireceğim zaman megane 2 düşünücem...

Sayın hocam megane 2 lerin 100 lüğünü öneririm ben arkadaşımız daha seri bir araba olsun diyorsa.
Gelelim gaz olayını 2001 yılından beridir kullandığım bütün arabalarım gazlı idi doğansl- tipoS - VW bora comfortum olsun hepsinde lpg ile sorunsuz kmlerimiz oldu. LPG olayında iyi bilinmeli ki işin ustası olan bir kişiye montajının yaptırılması gerekiyor. LPG kitininde önemi var her araba her kit ile uyumlu olmuyor. Arkadaşım atiker taktırdı leon aracına sürekli sorun yaratıyor diyor söktürmek istiyor bakalım sonuç ne olacak. ben zavolli taraftarıyım bu arada antalyada montajcı ustası akrabam olurda :D :lol:

Geri