Memur Sen yöneticileri, yorum duymak istemiyor

Kodla Büyü

*Vendetta*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Memur Sen ve bağlı sendikalarının internet sitelerinde, üyelerden neden yorum alınmıyor.

Bir sivil toplu kuruluşundan beklenen, üyelerin ve tabanın sesine kulak vermesidir.

Ancak, Memur Sen ve bağlı sendikaları yöneten idareciler, internet sitelerine koydukları açıklamalara, üyelerinin yorum yazmasına izin vermemektedir.

En üst perdeden konuşan, kendisini eleştiren herkese "iftiracı" damgası vuran ve yaptıkları herşeyi doğru zanneden "yönetim kurulu üyeleri", eğer iyi bir şey yaptıklarını düşünüyorlarsa, üyelerinin yorumlarını alarak gerçek tepkiyi görmelidir.

Bir insana yapılabilecek en büyük kötülük, ona duymak istediklerini söylemektir. Memur Sen, Diyanet Sen, Sağlık Sen, Toç Bir Sen, Büro Memur Sen gibi sendikaların internet sitelerinin hiçbirinde üyelerden yorum alınmamaktadır. Üyelerden yorum alınmadığı için de, sendika ve konfederasyonu yönetenler, fil dişi kulelere hapsolarak, sadece duymak istediklerini duyuyorlar.

http://www.memurlar.net/haber/397063/

başka konularda memurseni eleştirebilirsin elbet ama bu konuda seni haksız buldum Vendetta. hiç kimse internet sitesinden üyelerinden fikir alış verişi yapmaz, fikirler yüzyüze görüşülmeli ve görüşülüyorda, memursenin tabanının görüşlerini almadığını neye göre iddia ediyorsun, ayrıca internet sitesine her türlü adam girer kimin neye üye olduğunu kestiremezsin. dolayısı ile her türlü düşünce gelişigüzel siteye yazılmaya başlanınca iş yine tartışmaya, küfüre, kavgaya ve çatışmaya dönecektir.

ayrıca sağdan soldan okuduğun şeyleri kopyalayıp yapıştıracak kadar da tembellik etme sana zahmet oku anla ve buraya yorumunu yaz.

Memursenin taban sadece 1 kişiden oluşuyor galiba, eğer görüş alıp masaya otursalardı ellerindeki listede daha mantıklı şeyler olurdu. Sadece eğitim kanadı değil bağlı diğer sendikalarda da isyan var. Herkes farkında zararda olduğunun(ama ses soluk yok), 2014 enflasyonun çift hanelere geldiğinde bu daha iyi anlaşılacak tabii bu günleri hatırlayan olursa kimbilir gündemi nasıl değiştirip şişirecekler, tıpkı bugün olduğu gibi..

(Siteye olumlu olumsuz ne yazılırsa yazılsın editör kontrolünden geçiyor, bütün yorumları göremeyiz.)

Ben muhafazakar bir insanım Eğitim-Bir Senden isitifa ettim. Başka sendikayada üye değilim. Bu sendikaya üye olan istifa etmeyen bütün arkadaşlarımı gerçekçi bulmuyorum onları israilin yaptığı zülüm karşısında sessiz kalan sahtekar ülkelere benzetiyorum. Zulüm karşısında sessiz kalan dilsiz şeytandır.

hastasıyız dede' Alıntı:
başka konularda memurseni eleştirebilirsin elbet ama bu konuda seni haksız buldum Vendetta. hiç kimse internet sitesinden üyelerinden fikir alış verişi yapmaz, fikirler yüzyüze görüşülmeli ve görüşülüyorda, .

bak haklısın fikirleri yüz yüzü görüşüyorlar bir takım yerlerdekii kapalı odalarda geniş ferah makamlarda yüz yüzü görüşüyorlar el pençe divan durup badem bıyıklı daha üst yönetici bir adamdan emir alıyor görüşmediğini kim söyledi

haftada ıkı gun gece 1 gun de sabah kahvaltılarında görüşüyorlardır demi !!! hem fikir alış verişi hem de sevap işliyorlar ne olcak ?

AYRICA ÜYELERDEN YORUM DEĞİL BAŞKA ŞEY DUYACAKLARIDA KESİNN

hastasıyız dede' Alıntı:
başka konularda memurseni eleştirebilirsin elbet ama bu konuda seni haksız buldum Vendetta. hiç kimse internet sitesinden üyelerinden fikir alış verişi yapmaz, fikirler yüzyüze görüşülmeli ve görüşülüyorda, memursenin tabanının görüşlerini almadığını neye göre iddia ediyorsun, ayrıca internet sitesine her türlü adam girer kimin neye üye olduğunu kestiremezsin. dolayısı ile her türlü düşünce gelişigüzel siteye yazılmaya başlanınca iş yine tartışmaya, küfüre, kavgaya ve çatışmaya dönecektir.

ayrıca sağdan soldan okuduğun şeyleri kopyalayıp yapıştıracak kadar da tembellik etme sana zahmet oku anla ve buraya yorumunu yaz.

sizin branş bilişim teknolojileri değil sanırım. yorumlarda küfür kavga unsuru olacak unsurlar onaylanmaz zaten. editör onayı denen bir durum var. merkezde bulunan yöneticilerin taşradaki üyeleriyle yüzyüze görüştüğünü ne gördüm ne duydum şimdiye kadar. bilişim çağındayız hatırlatırım sana. bilişim kanallarını kullanıyorlar artık insanlar. illaki yüz yüze gelinmesi gerekmez fikirlerin istişare edilmesi için.

boss2' Alıntı:
Ben muhafazakar bir insanım Eğitim-Bir Senden isitifa ettim. Başka sendikayada üye değilim. Bu sendikaya üye olan istifa etmeyen bütün arkadaşlarımı gerçekçi bulmuyorum onları israilin yaptığı zülüm karşısında sessiz kalan sahtekar ülkelere benzetiyorum. Zulüm karşısında sessiz kalan dilsiz şeytandır.
:+1:

hemşehri derneği yöneticiliği ile sendikacılığı birbirine karıştırmayalım.
ikisi çok farklı şeyler...

memur sen sadece tabanına hitap etmiyor 2,5 milyonu ilgilendiren maaş zammına tek başına imza atacaksın sonrada ben sadece tabanıma hesap vereceğim demek uygun bir davranış değildir. toplam maaşı 2000 tl den fazla olan bütün memurlar bu işten zararlı çıkmıştır. öğretmen bu işten karlı çıktığını zannetmesin 2 yıl önce 100 tl lik ek ödemeyi kabul etmeyen ve her öğretmenin 2400 tl zarara uğramasına neden olan memursen öğretmen telafi olarak 75+75 vermesi geçmişteki 100 lik açığı kapatmaz.

ekderse, yolluklara zam alamadık. %20 lik dilimden kurtulamadık. ne şiş yansın ne kebap deyip sonra bunu zafer olarak algılamaları çok manidar. hala bu sendikayı savunan varsa onun aklından şüphe duyarım

üye olmayan seyirci kalıp ahkam kesenlerde bu işte sorumludur. her on öğretmenden birisi türk eğitim sene üye olsaydı. türk eğitim sen yetkili sendika olacaktı. en azından mücadele gücü artacak masada imza yetkisi olacaktı. malesef meydan sadece memursene kaldı. memursende masa arkasında pazarlık yapıp millete oyun oynadı

mustafatoker' Alıntı:
memur sen sadece tabanına hitap etmiyor 2,5 milyonu ilgilendiren maaş zammına tek başına imza atacaksın sonrada ben sadece tabanıma hesap vereceğim demek uygun bir davranış değildir. toplam maaşı 2000 tl den fazla olan bütün memurlar bu işten zararlı çıkmıştır. öğretmen bu işten karlı çıktığını zannetmesin 2 yıl önce 100 tl lik ek ödemeyi kabul etmeyen ve her öğretmenin 2400 tl zarara uğramasına neden olan memursen öğretmen telafi olarak 75+75 vermesi geçmişteki 100 lik açığı kapatmaz.

ekderse, yolluklara zam alamadık. %20 lik dilimden kurtulamadık. ne şiş yansın ne kebap deyip sonra bunu zafer olarak algılamaları çok manidar. hala bu sendikayı savunan varsa onun aklından şüphe duyarım
ben de onu diyorum.
hemşehri dernekçiliği zihniyetiyle yapılan "sendikacılık" ancak bu kadar olur!

ben sırf dersin zorunlu olması için bize destek vermediği için ebs den istifa ettim ama görüşüm itibarı ile başka sendikalarada geçmeyeceğim, türk eğitim sen e de boğazımı kessen yine üye olmam bütün arızalı insanlar orada.

maaş zamları konusunda söylediklerinizde haklısınız o konuda söyleyecek lafım yok. hak arama konusunda türk eğitim sen kadar hiçbir sendika çalışmıyor o konuda da haklısınız ama kişilik ve siyasi görüş açısından tes ve teslilerden hoşlanmıyorum.

internet sitesinden yorum alma meselesine gelince ben olsam bende internetten yorum almazdım, kmin kendi üyesi olup kimin olmadığını bilemez ki eleştriyi kabul etmesi için önce kendi üyesi olduğunu bilmesi lazım buda ancak yüzyüze veya okul temsilcilerinin sorunu yukarı iletmesi yolu ile olur internetle olacak bir iş değildir bu.

boss2' Alıntı:

süper bir yorum :alkis:

hastasıyız dede' Alıntı:
ben sırf dersin zorunlu olması için bize destek vermediği için ebs den istifa ettim ama görüşüm itibarı ile başka sendikalarada geçmeyeceğim, türk eğitim sen e de boğazımı kessen yine üye olmam bütün arızalı insanlar orada.

maaş zamları konusunda söylediklerinizde haklısınız o konuda söyleyecek lafım yok. hak arama konusunda türk eğitim sen kadar hiçbir sendika çalışmıyor o konuda da haklısınız ama kişilik ve siyasi görüş açısından tes ve teslilerden hoşlanmıyorum.

internet sitesinden yorum alma meselesine gelince ben olsam bende internetten yorum almazdım, kmin kendi üyesi olup kimin olmadığını bilemez ki eleştriyi kabul etmesi için önce kendi üyesi olduğunu bilmesi lazım buda ancak yüzyüze veya okul temsilcilerinin sorunu yukarı iletmesi yolu ile olur internetle olacak bir iş değildir bu.

"türk eğitim sen e de boğazımı kessen yine üye olmam bütün arızalı insanlar orada." bu lafınız hoş değil. 225 bin üyesi olan bir sendikanın içinde bölücüler hariç her kesimden insan olabilir. arızalı bütün insalar orda derken onların arızalı olması seni arızalı yapmaz.

memursen benim hakkım için masaya oturup hakkımı alamıyorsa ben ondan hesap sormam için üye olup okul tesilci ile muhattap olmam mı gerekiyor. elbet insanlar eleştirecek eleştiriye açık değilseniz zaten sizde bir arıza var demektir.

teksen' Alıntı:
mustafatoker' Alıntı:

ben de onu diyorum.
hemşehri dernekçiliği zihniyetiyle yapılan "sendikacılık" ancak bu kadar olur!
imza:
--Herkesin sendika üyesi olmasının ve,
--Eğitim öğretim iş kolunda, sadece bir (1) sendika olmasının gerektiğini düşünen,
bir sendikalı...

eleştriye açığım elbet ama eleştrinin tarafsız düşünen veya art niyetsiz kişiler tarafından yapılması kaydı ile, tes li birinin ebs yi tarafsız ve artniyetsiz eleştireceğini düşünmüyorum, tam terside geçerli.

teslilerin hepsi arızalı demiyorum, ama yaşadığım çevre ve ortam itibarı ile sorunlu veya kişiliği bozuk olarak değerlendirdiğim insanlar hep teslilerdi. bu benim görüşüm ve beni bağlar.

sana görde ben arızalı olabilirim bu da senin görüşün ve seni bağlar.

memursendende hesap sormak elbetteki senin hakkın bende hesap sordum ve istifa ettim.

temsilci ile muhattap olma meselesine gelince memursen ancak üyelerinin düşünceleri doğrultusunda hareket etmelidir sen eleştirsen bile senin eleştrin memurseni bağlamaz, senin düşüncelerinle hareket ederse kendi tabanını kaybeder zaten.

ben burdan memur sen üyelerine sesleniyorum kafanızı kumdan çıkarın ve en azından sizde tepkinizi koyun yada savuncak tarafı varsa sizde birşey söyleyin eğitim bir sen yetkili olduysa sizin sayenizde olmuştur. şimdi mutlumsunuz

hocam insanların ebs de olmasının nedeni ebs nin iyi çalışması değil nasılki ülkücüler tes te solcular eğitimsen veya eğitim iş te birleşiyorsa dindar veya dini yönü ağır basan insanlarda ebs de birleşiyor, senin ebs liler ebs den memnunmusunuz diyebilmen için önce sendikaların siyasi görüşlerinden arınması gerekiyor, buda mümkün olmadığına göre bu sistemin değişmesi için mücadele edelim diyeceğim ama belki 10000 kilişilik forumdan ya 5 kişi ya 10 kişi mücadele eder, bu yüzden boşver herkes bildiğini okusun.

gerçi bende bize(bt öğrt.) destek vermedi diye ebs ye kızıp istifa ettim ama aklıma tesin hakimiyet kurduğu bir düzen gelince tekrar ebs ye üye olasım geliyor, ne yapsak olmuyor işte iki ucu b o k lu değnek. :)

hastasıyız dede' Alıntı:

mutabakat.jpg

Bak bakalım anket sonuçlarına %75 memuniyetsizlik varken adamlar yaptıklarıyla övünüyorlar ama eminim üyeler bunun için bolca takdir ve tebriklerini dile getireceğinden, böbürlenmekten korktukları için yorum duymak istemiyorlar...

Yada acaba hareket ederken memurların çıkarlarından önce kendi çıkarlarını düşündüklerinden olmasın...

hastasıyız dede' Alıntı:
maaş zamları konusunda söylediklerinizde haklısınız o konuda söyleyecek lafım yok. hak arama konusunda türk eğitim sen kadar hiçbir sendika çalışmıyor o konuda da haklısınız
Bunları da yazan sensin ona haklısın buna haklısın diyorsun ama eleştirimi daha yüksek makamlara iletmeye hakkın yok diyorsun... Temsilciyle görüşecekmişsin; Temsilcinin sana yapacağı sana "evet öyle" deyip senin gazını almaktan öteye gitmez... Aksi olsaydı şuan memnun olmayan %75 in sesine kulak verilmiş olurdu çoktan...

Kavgaya küfre kavgaya çatışmaya gerek yok herkes fikrini belirtiyor tabi birileri böyle eşeğin aklına karpuz kabuğunu düşürmek istiyor o ayrı...

Arkadaşım önce sen bir oku-anla diyeceğim ama pek ümidim yok...

sendika değiniz şey iktidarla mücadele eden hak arayan bir sivil toplum örgütüdür. memursen hükümetle beraber hareket eden bütün toplantılarında akp nin başbakanı, bakanları ve millet vekileri olan bir sendika iktidara nasıl karşı durabilirki. iktidara karşı duramayan sendika, sendika olmaz.

mustafatoker' Alıntı:
sendika değiniz şey iktidarla mücadele eden hak arayan bir sivil toplum örgütüdür. memursen hükümetle beraber hareket eden bütün toplantılarında akp nin başbakanı, bakanları ve millet vekileri olan bir sendika iktidara nasıl karşı durabilirki. iktidara karşı duramayan sendika, sendika olmaz.

ahh mustafatoker hocam...
ben boşuna mı diyorum!
sabahtan berii!
onlardan olsa olsa,
hemşehri derneği yöneticisi olur diye...
(bu forumda sen ve senin gibi bikaç arkadaş daha olmasa boşuna konuştuğumu zannedeceğim)
iyi ki varsınız...

*Vendetta*' Alıntı:
Memur Sen ve bağlı sendikalarının internet sitelerinde, üyelerden neden yorum alınmıyor.

Bir sivil toplu kuruluşundan beklenen, üyelerin ve tabanın sesine kulak vermesidir.

Ancak, Memur Sen ve bağlı sendikaları yöneten idareciler, internet sitelerine koydukları açıklamalara, üyelerinin yorum yazmasına izin vermemektedir.

En üst perdeden konuşan, kendisini eleştiren herkese "iftiracı" damgası vuran ve yaptıkları herşeyi doğru zanneden "yönetim kurulu üyeleri", eğer iyi bir şey yaptıklarını düşünüyorlarsa, üyelerinin yorumlarını alarak gerçek tepkiyi görmelidir.

Bir insana yapılabilecek en büyük kötülük, ona duymak istediklerini söylemektir. Memur Sen, Diyanet Sen, Sağlık Sen, Toç Bir Sen, Büro Memur Sen gibi sendikaların internet sitelerinin hiçbirinde üyelerden yorum alınmamaktadır. Üyelerden yorum alınmadığı için de, sendika ve konfederasyonu yönetenler, fil dişi kulelere hapsolarak, sadece duymak istediklerini duyuyorlar.

http://www.memurlar.net/haber/397063/

Kesinlikle Katılıyorum. Duyarlı davranışınız için teşekkür ederim.

*Vendetta*' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:

mutabakat.jpg

Bak bakalım anket sonuçlarına %75 memuniyetsizlik varken adamlar yaptıklarıyla övünüyorlar ama eminim üyeler bunun için bolca takdir ve tebriklerini dile getireceğinden, böbürlenmekten korktukları için yorum duymak istemiyorlar...

Yada acaba hareket ederken memurların çıkarlarından önce kendi çıkarlarını düşündüklerinden olmasın...

hastasıyız dede' Alıntı:
maaş zamları konusunda söylediklerinizde haklısınız o konuda söyleyecek lafım yok. hak arama konusunda türk eğitim sen kadar hiçbir sendika çalışmıyor o konuda da haklısınız
Bunları da yazan sensin ona haklısın buna haklısın diyorsun ama eleştirimi daha yüksek makamlara iletmeye hakkın yok diyorsun... Temsilciyle görüşecekmişsin; Temsilcinin sana yapacağı sana "evet öyle" deyip senin gazını almaktan öteye gitmez... Aksi olsaydı şuan memnun olmayan %75 in sesine kulak verilmiş olurdu çoktan...

Kavgaya küfre kavgaya çatışmaya gerek yok herkes fikrini belirtiyor tabi birileri böyle eşeğin aklına karpuz kabuğunu düşürmek istiyor o ayrı...

Arkadaşım önce sen bir oku-anla diyeceğim ama pek ümidim yok...
arkadaşım önce sen benim yazdıklarımı anla, %75 memnuniyetsizlik diyorsun doğrudur bende bu dilimin içindeyim zaten istifa ettiğimi yazdım, ama okuduğunu anlayamayan bendeğil sensin galiba, ibenim senin yazına itirazım internet sitesindeki eleştrilerin memursen için bağlayıcı olmayacağı idi. çünkü memursen genele hizmet vermiyor üyelerine hizmet veriyor, ha bu doğrudur demiyorum ama maalesef uygulama bu şekilde. hal böyle olunca internetten genelin yazacağı eleştriler memursen için bağlayıcı olmaz ama üyelerin bir dilekçe ile yada bizzat sendika yöneticileri ile yüzyüze görüşmeleri bağlayıcıdır. sana elştrim budur.

hastasıyız dede' Alıntı:

hocam nasıl bir düşünce anlamış değilim. hak arama konusunda en iyisi türk eğitimsen demişsin. sonra siyasi demişsin kişik demişsin. hocam bırakın insanların kişiliklerini siyasilerini siz yaptığı işe bakın. bugün bakınız eğitim bir sen sırf kişilik veya siyasi yönden kendilerine yakın olan insanlara mevki makam verdi. onların içinde hakkını verenler için sözüm yok ama bir çoğu maalesef fiyasko. her insanın siyasi görüşü vardır buna saygı duymak lazım. sendikalar hak arama kurumu olduğu düşünürsek siyaseti bırakıp hakkınızı en iyi arayan sendikaya üye olmanızı tavsiye ederim.

hastasıyız dede' Alıntı:
hocam insanların ebs de olmasının nedeni ebs nin iyi çalışması değil nasılki ülkücüler tes te solcular eğitimsen veya eğitim iş te birleşiyorsa dindar veya dini yönü ağır basan insanlarda ebs de birleşiyor, senin ebs liler ebs den memnunmusunuz diyebilmen için önce sendikaların siyasi görüşlerinden arınması gerekiyor, buda mümkün olmadığına göre bu sistemin değişmesi için mücadele edelim diyeceğim ama belki 10000 kilişilik forumdan ya 5 kişi ya 10 kişi mücadele eder, bu yüzden boşver herkes bildiğini okusun.
hocam nasıl yani şimdi dindar olan insanlar ebs dışına üye olamazmı. ben kendimi kendi çapımda dindar görüyorum tabi ki ne kadar dindar olduğu sadece rabbim bilir. ebs ye üye değilim tese üyeyim hatta türk eğitimsen eskişehir şube yöneticisiyim. yaklaşık 2000 üyemiz var eskişehirde milli eğitimde. ve size inanın şunu söyluyorum en fazla 300 tanesi ülkücü geri kalan üyelerimiz içinde cemaatçi ulusalcı solcu sağcı dinci hepsi var sadeece BÖLÜCÜLER yok. zaten onlarada bu sendikada yer yok. tes içinde olan üyeler mevki, makam için değil kendi haklarını savunmak için yada kendi hakalrını en iyi tes savunduğu için bu sendikadalar. ve sorduğunuz zaman gururla ben türk eğitimsen liyim derler.
şimdi ebs ye bakacak olursak onların içinde ülkücüler var solcular var ulusalcılar var bölücüler de var. onların amacı hak aramak değil mevki makam sahibi olmak. soruştruma geçirdikleri zaman bu soruşturmanın üstünü kapatmak. torpille kendilerine müdür yardımcısı yapmak görevlendirme yaptırmak ekders fazla almak için pansiyonlu okullara nöbet görevi yazdırmak. ve bunu gibi bir çok neden. ve sorduğum zaman maalesef ebs liyim diyorlar. bu sözüm tabikli bütün ebs liler için gecerli değil. ama bir çoğu için bu durum geçerli.
bunları söylerken bütün samimiyetimle yazdım kimliğimi de yazdım. zaten eskişehir türk eğitemsende bir tane malatyalı yönetici var

ve maalesefsadece kendini düşünen bu insanlar üzünden ebsyetkili sendika oluyor ve 800000 eğitim çalışanı adına masaya oturuyor. ben ve diğer arkadalalar bunu anlatmak istiyor. lütfen eğer kendinizi dürüst göüyorsanız ebs den istifsa edersiniz.

Geri