Merkezi PARDUS Kursları (Açıldı)

Kodla Büyü
:D hocam hakkınızı helal edin sayenizde merkezi bi kursa katılıyoruz.hep başvuruyordum reddediliyordu.artık umudu kestim ve başvurrmaz olmuştum kurslara.

Arkadaşlar bu kurslara nasıl gidicez peki eğitim öğretim devam ederken benim 18 saat dersim var nasıl bırakıp gidicem :?

klebsiella' Alıntı:
Arkadaşlar bu kurslara nasıl gidicez peki eğitim öğretim devam ederken benim 18 saat dersim var nasıl bırakıp gidicem :?

Hocam merkezi kurslara alındığınızda okuldan görevli izinli sayılıyorsunuz. Dersleriniz okul idaresince ayarlanıyor. Ek ders kaybınız olmuyor. Gittiğiniz yer içinde kurs sonunda harcamalarınız yol + yemek + konaklama belirli kurallar çerçevesinde karşılanıyor.

bakalım bende kurslara başvurdum 8 NİSAN YALOVA ilçemde görevli F@tih eğitmeniyim ayrıca. ama benim en büyük sorunum müdürüm dersim olduğu için onmaylamamıştı daha önceki eğitimlerimi ilden resen yazılmıştım. şimdi bunu nasıl onaylattıracam gidip görüşeyim nasıl ikna edecem bakalım

Pardusa artık destek verilmeyecek biliyorsunuzdur.
Bununla ilgili bir çözüm getirilecek mi?

Bende başvuruyorum.Okul onaylıyor ya ilçe yada il onaylamıyor.Hep takılıp kalıyoruz.Bizide resen alacak arkadas yokmu.

Hocam 25 Mart 2013 kursu için ilgili birim onaylarını bekliyoruz..
onay için yarın son gün.

ben de Aksaray'dakine başvurdum, inşallah çıkar. bizi de resen alsalar keşke...

bende aksaray a başvurdum bugün kurum son onnayı ama onay verilecekler listesinde çıkmıyor

wes' Alıntı:

hocam hangi ayda kaldın? 5 gün sonra pardus kararlı sürümünü yayınlıyor. 400 bin tahta için Tubitak ile Pardus yüklenmesi konusunda anlaşıldı. MEB Eğitimlerini hızlandırdı. Pardus tüm hıuzla gidiyor ancak siz takip etmekte sanırım yavaş kaldınız :)) www.pardus.org.tr

yalanaşk' Alıntı:
ben de Aksaray'dakine başvurdum, inşallah çıkar. bizi de resen alsalar keşke...

Arkadaşlar ilk kurs kapalı kaldığı için resen alım oldu. Pardus kurslarında şimdilik resen alma gibi bir durum söz konusu değil.

Bence Pardus daha da geliştirilecek ve Fatih projesi kapsamında 400.000 tahtaya da sadece Pardus kurulursa artık kimse Pardusu tutamayacak. Öğretmenlerimizin çoğu windowsu tam kullanamıyorken muhakkak Pardus eğitimlerine ihtiyaç olacaktır. Ayrıca Erzurumdaki kursumuz eğitmenimiz sayesinde çok bilgilendirici ve güzel geçti :alkis:

redik' Alıntı:
Bence Pardus daha da geliştirilecek ve Fatih projesi kapsamında 400.000 tahtaya da sadece Pardus kurulursa artık kimse Pardusu tutamayacak. Öğretmenlerimizin çoğu windowsu tam kullanamıyorken muhakkak Pardus eğitimlerine ihtiyaç olacaktır. Ayrıca Erzurumdaki kursumuz eğitmenimiz sayesinde çok bilgilendirici ve güzel geçti :alkis:

Tşk. Sizlerin sayesinde güzel geçti, Öğretmen katılımları çok güzel oldu... :alkis:

İlçemdeki bu bölüme bakan arkadaş trafik kazası geçirmiş diye ilçe onaylamadı. İl son güne kadar telefon ettim açmadı. Kayıt oluşturdum cevap gelmedi. Bakanlığa da kayıt oluşturdum derdimi anlattım, onlardan da daha dönüş yok. 25-29 marttaki kursa gitmek heralde bizim için nasip olmayacak ama. Cevap alıncaya kadar her hafta telefon edecem. Kayıt hakkı da 3 kere imiş. Kardeşim cevap verin o zaman. Ayda yılda bir kere ilgi alanım olan bir konu hakkında kurs talep ettik o da milli eğitimdeki güzide insanların insafına kaldı...

caglarakcay' Alıntı:
redik' Alıntı:

Tşk. Sizlerin sayesinde güzel geçti, Öğretmen katılımları çok güzel oldu... :alkis:

Artık okuldaki derslerde windowsları görürken daha bir soğuk bakıyorum :) isteksizlik oldu kurstan sonra :D

erzurumdaki kursumuz gerçekten faydalı oldu çağlar hocama ve emeğe geçen diğer hocalarımıza teşekkür ederim

2013000195 Eğitimde Fatih Projesi (Pardus Kullanımı) Kursu (İSİM DEĞİŞTİRİLDİ)
2013000157 Eğitimde Fatih Projesi (Pardus Kullanımı) Kursu (İSİM DEĞİŞTİRİLDİ)
2013000099 Fatih Projesi Ağ Altyapısı Semineri

arkadaşlar bu kurslara başvuru yaptım ama okuldan onaylamak istediğimizde çıkmıyor. onaylama işlemi dışındaki kurslar içerisinde gözüküyor sebebi nedir? nasıl onaylanır bilen var mı?

evrim0626' Alıntı:
2013000195 Eğitimde Fatih Projesi (Pardus Kullanımı) Kursu (İSİM DEĞİŞTİRİLDİ)
2013000157 Eğitimde Fatih Projesi (Pardus Kullanımı) Kursu (İSİM DEĞİŞTİRİLDİ)
2013000099 Fatih Projesi Ağ Altyapısı Semineri

arkadaşlar bu kurslara başvuru yaptım ama okuldan onaylamak istediğimizde çıkmıyor. onaylama işlemi dışındaki kurslar içerisinde gözüküyor sebebi nedir? nasıl onaylanır bilen var mı?

Onay dönemi henüz gelmemişdir. Onay tarihleri arasında görünür...

Resen alındı yazıyor. Afyondan katılacağım. Afyondan geçecek arkadaşlar varsa özel araçla gidebiliriz. pm den görüşelim.

caglarakcay' Alıntı:
Arkadaşlar Ankara Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğündeki Mebbis problemi düzeltilmiş olup Tüm Pardus kursları başvuruları açılmıştır. Daha önceki sorun nedeniyle açık kurslara yığılma olduğundan dolayı başvurunuzu yığılma olmayan kurslara yapabilirsiniz. İl tarafından onaylanmamış kursunuz varsa onları kendiniz sistemden iptal edebilirsiniz.

hocam benim okul tarafından onaylanma süresi geçmiş başvurularım var, nasıl iptal edebilirim? malum bir yılda başvuru sınırı var.

caglarakcay' Alıntı:
wes' Alıntı:

hocam hangi ayda kaldın? 5 gün sonra pardus kararlı sürümünü yayınlıyor. 400 bin tahta için Tubitak ile Pardus yüklenmesi konusunda anlaşıldı. MEB Eğitimlerini hızlandırdı. Pardus tüm hıuzla gidiyor ancak siz takip etmekte sanırım yavaş kaldınız :)) http://www.pardus.org.tr
Teşekkürler. Geri sayım olayını kaçırmışım.
Pardus - Anka olarak bir sunum çıkartacağı daha sonra bunun da adının pisi olarak değiştiği falan bunları duymuştum.
Pardusun geri dönmesi güzel olur. Umarım ubuntu kadar desteği fazla olur.

:) Resen alındı diyor..
Zaten başvurduk niye resen alındı yazıyorsunuz arkadaş :lol:
Neyse bende Ordu' dan gideceğim..
Uçakla gitsek, Yolluk da ödemesi nasıl oluyor..
Bilgisi olan varmı ?

bozo0660' Alıntı:
:) Resen alındı diyor..
Zaten başvurduk niye resen alındı yazıyorsunuz arkadaş :lol:
Neyse bende Ordu' dan gideceğim..
Uçakla gitsek, Yolluk da ödemesi nasıl oluyor..
Bilgisi olan varmı ?

Rayiç bedel vardır illerarası ona göre verilir. Uçak bileti ödenmez.

Eğer otobüsle gelmişsen ve rayiç bedelden pahalıysa bileti ibraz ederek aynı meblağı alabilirsin

Benim onayım ne reddedildi ne de onaylandı. Resen alım varsa başvuru yapabileceğim bir yer var mı? İli arıyorum cevaplamıyor, kayıt oluşturuyorum geri dönüş yok. 147 yi mi aramam gerekiyor?

Geri