Meslek Lisesinde çalışan arkadaşlar yardım!!!

Kodla Büyü
hocam bende ticaret meslek lisesinde alan şefiyim. öncelikle toplam 116 saat dersin varsa ve 2 öğretmen olduğuna göre önce derslere girmekle yükümlüsün. eğer ders öğretmenleri yeterli ise zaten şef olduğun için 20 saat girersin ve ilave olarak 10 saat şeflikten alırsın. koordinatörlük olayına gelince bulunduğun il sınırlarına bağlı olarak 8 ile 20 saat arasında alabilirsin. bu da maalesef okul idaresinin insiyatifinde. o yüzden yönetmelikde böyle birşey ben bilmiyorum. aksi bir durum için.

aklıma gelmişken hocam eğer ki sınıf mevcutların yeterli ise derslere iki öğretmen girmenizi öneririm. bizde toplam 112 saat ve 6 öğretmen var. bu yüzden öğrenci sayıları iki öğretmenin girmesine olanak verdiğinden biz sorunumuzu öyle çözdük. şu an tüm öğretmenler full ek ders alıyorlar. yani haftalık 29 saat alıyor hepsi. sizin için en mantıklı çözüm bu gibi. birde idareye gerekli başvuruyu yapmadan ilçeye yapmanız idari basamağı atladığınızdan kabul görmeyebilir. öncelikle okul iadaresine dilekçe ile başvurmanız gerekir.

öncelikle 1-nöbet boşgüne verilir dogru ama eksik tümdersler dagıtıldıktan sonra yani önce nöbet sonra koordinatörlük dağıtılmaz bu yönetmelik dışı zevki kullanım bu konuda haklısınız.
2- geçtiğimiz nisan ayında koordinatörlük ilçe zümresi yapıldımı yapılmadan müdür kafasına göre dağıtıyorsa yönetmelik dışı zevki kullanım
3- okul başlamadan önce okul koordinatörlük zümresi yapıldı mı? yapılmadıysa yönetmelige aykırı durum yapılmalıydı.
gelelim neler yapabileceğinize

öncelikle bu toplantıların yapılıp yapılmadığını öğrenin, yapılmadı ise ilçe mem de şube müdürlerine bilgi verin yapılmadığına dair.
branşınızla bir olup kooordinatörlük istemediğinizi belirtin şeflikten istafa edin ve okulun hiçbir işi ile ugraşmayın.

sınıf derslerine 2 şer öğretmen girebilirsiniz. mesleki trek. eğit. yönetmeliğine bakıp grup oluşturun müdür buna karışamaz.
böylece ekdersinizi fullersiniz. sayın hocam siz değil müdür sizden korksun.

blackrose' Alıntı:
öncelikle 1-nöbet boşgüne verilir dogru ama eksik tümdersler dagıtıldıktan sonra yani önce nöbet sonra koordinatörlük dağıtılmaz bu yönetmelik dışı zevki kullanım bu konuda haklısınız.
2- geçtiğimiz nisan ayında koordinatörlük ilçe zümresi yapıldımı yapılmadan müdür kafasına göre dağıtıyorsa yönetmelik dışı zevki kullanım
3- okul başlamadan önce okul koordinatörlük zümresi yapıldı mı? yapılmadıysa yönetmelige aykırı durum yapılmalıydı.
gelelim neler yapabileceğinize

öncelikle bu toplantıların yapılıp yapılmadığını öğrenin, yapılmadı ise ilçe mem de şube müdürlerine bilgi verin yapılmadığına dair.
branşınızla bir olup kooordinatörlük istemediğinizi belirtin şeflikten istafa edin ve okulun hiçbir işi ile ugraşmayın.

sınıf derslerine 2 şer öğretmen girebilirsiniz. mesleki trek. eğit. yönetmeliğine bakıp grup oluşturun müdür buna karışamaz.
böylece ekdersinizi fullersiniz. sayın hocam siz değil müdür sizden korksun.
..
2 ve 3. maddelerinize dayanak gösterirmisiniz ?
.
çünkü yıllardır meslek lisesinde görev yapıyorum böyle bir zümrenin yapıldığını ne gördüm ne duydum...

Geri