Meslek lisesinde ders açma. yardım...

Kodla Büyü

h.habib

Aktif Üye
Meslek lisesinde çalışıyorum. Biliyorsunuz 12. sınıfların işletmelerde beceri eğğitimi alması gerekiyor. Ancak ilçedeki kurumlar öğrenci kabul etmediği için 3 öğrencimiz açıkta kaldı. Müdürümüz bu öğrencilere okulda haftada 24 saatlik ders açabileceğimizi söyledi. Bunun prosedürünün nasıl olacağını ve yönetmelikteki yerini bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi.

Hocam benim bulunduğum ilçede de pek fazla işletme yok biz bugüne kadar ders olarak gösterdik hep böyle birşey yapılabiliyor. Ama işletmeye gitmeyen öğrencinin 300 saatlik staj yapması gerekir.

evet hocam haftasonu 300 saatlik staj vereceğiz. fakat haftaiçi okulda 24 saatlik dersin yönetmelikteki yeri nedir. ilçe mem oluru gerekiyor mu?

Yok hocam biz olur filan almıyoruz. O ders için diğer alanlardaki dersleri seçip planını hazırlayarak diğer dersler gibi işleyebilirsin diye biliyorum biz öyle yapıyoruz doğrusu.

24 saatlik bir ders gibi işlersin. Planıda 10. sınıf dersleri ile dal derslerinin modüllerinden yeterlik tablolarını dikkate alarak oluştur. Onaya falan gerek yok. zümrede belirtirsin yeterli işletme olmadığı için şu öğrenciler İBE yi okulda yapacaktır diye. Tabi okulda yapınca bu çocuklar 300 saatlikte staj yapmak zorunda.

Allah razı olsun arkadaşlar. zaten yönetmeliklere baktım onay falan göremedim.Dediğiniz gibi yapalım.

merhaba arkadaşlar,
bu yapabilmeniz için öğrenci sayısının belirli bi sayıda olması gerekmiyor mu 3 öğrenciyle açabiliyormuyuz.

Hocam bizim okulda 3 öğrenciyle alan açıyoruz ilçede başka meslek lisesi olmadığı için bu durumdaysanız açılabilir bu durumda değilseniz bir bilgim yok.

Geri