Modem Maarifetiyle belli saatlerde İnt. bağlantısını Kesme

Kodla Büyü

Berkemal

Site Gezgini
Arkadaşlar modemin resimde görülen erişim kontrolü bölümünden okuldaki tüm interneti belli saatlarda kesip belirlediğm saate tekrar açılsın istiyorum
lakin bir türlü olmuyor. yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    177.8 KB · Görüntüleme: 2,604
Hocam öncelikle yukarıya engellenecek IP aralığını girmelisiniz. Airties için 192.168.2.2-192.168.2.254 olmalı
Yeni isimle bir engelleme daha oluşturup onun da başlangıç saatini 00:00 ile bitiş saatini de sabah dersin başlamasına yakın olan 07:15 08:30 gibi bir değere getirmelisiniz.
Şimdiki hali ile sadece 19:00 ve 23:50 arasındaki trafiği engeller.

Hocam Bir tek bilgisayarda deneme yaptım mac adresini ekledim o saatlerde 18: 05 baktım tüm trafiği engelle dedim olmadı

ben aslında okul çıkışı tüm koblolu kablosuz erişimler engellensi istiyorum

Hocam modemin o andaki aktif saati de önemli, saatin doğru olduğundan emin. Araçlardan zaman ayarlarına gelip saati güncelleme aralığı değerini düşürün.
Bazen elektrik kapatılıp açıldığında modemin saati 01.01.1970 gibi bir değere dönebiliyor. Arayüz anasayfasında bir kaç kez yenile yapınca düzeliyor.

Üstteki mesajımdaki gibi engellenecek IP aralığı ve saat değerlerini doğru girildiği takdirde kablolu kablosuz tüm internet ve yerel ağ trafiği engelleniyor. Çok güzel bir özellik. Ülkemizde saatler ileri geri alındığında modemin saati 1 saat ileriden veya geriden gelebiliyor.

Kaydettikten sonra kapatıp açtığına eminsin değil mi?

Bi reset her şeyi çözer genelde.

Geri