Navigasyon Cihazı tavsiyesi

Kodla Büyü

ok46500

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar en fazla 200 tl bütçe ile navigasyon cihazı almak istiyorum kullandığından memnun kalanlar varsa paylaşırsa memnun olurum

ben navitech almıstım hocam 180 tlye 3 ay felan oldu galiba,

4.3 inch ekranı var, ömür boyu hari güncellemsi var, fena değil işimi görüyor.

hocam bende piranha kullanıyorum çok memnunum güncelleme ömür boyu ve güncellemeside çok basit düşüne bileceğin bi alternatif

hocam navitechin son 3 serilerisinden uzak dur dokunmatik ekranlarında donma oluyor... ben şuan oblio kullanıyorum işimi görüyo...

Hocam piranha nın hangi modelini kullanıyorsunuz? bende birisinden alıp denedim piranha iyiydi ama servisi sıkıntılı diye yazıyorlar sizin görüşünüz nedir?

hocam bende yenı aldım navıgasyon 3 ay arastırdım da aldım en ıyısı garmın dır ama cok pahalıdır tom tom var bu marka avrupanın en iyisidir türkiyede iyi değil çünkü tele atlas yazılım kullanıyor benden sana tavsıyem basarsoft al turkıyede en basarılı yazılımdır bide ömür boyu güncelleme olsun alırken.pıranha kullanna arkadaslar bana uzak dur dediler bir kaç kişi böyle söyleyince bende elemiştim.
Ben de telefunken le next arasında kaldım telefunken tlf 243 aldım benım butcemde 200 lıraydı bu ozellıklere cok uygun cıhaz.

Ben de almak için araştırdım. forumlarda tek ağızdan herkes next al keyfine bak diyor. olmazsa olmazlar igo yazılım ve başarsoft harita.

Birkaç bir buçuk yıl önce 250 TL civarında fiyatla navitech almıştım. Aldığımdan beri 4. güncellemeyi yaptım herhalde. Diğer markalara birşey diyemem zaten çoğu windows ce + igo primo ile geliyor. Kullandığım süre içerisinde bir sorunla karşılaşmadım.

ben navitech kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım. arkadaş navking almış çözene kadar göbeğimiz çatladı. bence navitech derim.

hocam ben bimeksin her gece yaptığı indirimden next 5" aldım gündüz pek net görünmüyor ama güzel makine...(150 Tl) Bimeksi hergece10 sabah 10 kampanyasını takip et derim...

Arkadaşlar herkes fikirlerini belli etmeye çalışmış fakat şöyle bir sorun var ortada. Bunlardan;
1- Gps ile uydu'ya bağlanma hızı nasıl?
2- Görüntü ve Ses özellikleri nasıl?
3- Bluetooth özelliği ile rahat bir görüşme yapılabiliyormu?
4- Fm Transmitter özelliğindeki ses kalitesi nasıl?

Gerçekten tavsiye edilebilecek bir model yukardaki saydıklarım dikkate alındığında hangisidir?

beslenmeciler' Alıntı:
Arkadaşlar herkes fikirlerini belli etmeye çalışmış fakat şöyle bir sorun var ortada. Bunlardan;

Gerçekten tavsiye edilebilecek bir model yukardaki saydıklarım dikkate alındığında hangisidir?

Bu sorulara göre tavsiyeniz nedir acaba?

cep telefonuma garmin smart kurdum sorunsuz çalışıyor. garmin-navitech-next markaları iyi..

Daha önce de görüşümü belirtmiştim. Kesinlikle Next diyorum. Kullanımı çok rahat. Ses kalitesi çok iyi. Harita güncellemeleri çok iyi. Yeni açılan yollar veya kapatılan, tek yöne çevrilen yollar kısa sürede cihazınızda. Başarsoft bu işi hakkıyla yapıyor. POI leri çok kapsamlı. Uydu haberleşmesi kısa sürede ve kopmalar kapalı bir yere girmedikçe pek olmuyor. Yanlış bir yola saptığınızda alternatif güzergah üretme süresi saniyeler sürüyor. Gitmek istediğiniz yere isteğinize göre kestirme yollarla çabuk götürebileceği gibi (tabii bu yollar tali yollar olduğu için pek rahat olmuyor) rahat yollarla biraz daha uzun sürede de götürebiliyor. Ayrıca yürüme ve bisiklet seçenekleri de var.

navitech kullanıyorum, geçen yıl hizlial in kampanyası ile 200tl civarına almıştım 5" olanını. etinden sütünden faydalanıyorum cihazın :) transfmitter özelliği, navigasyon ve uzun yolda bluetooth özelliklerini mutlaka kullanıyorum. birdde yeğen arabada iken çizgi film izliyor. sonuc olarak almadan önce iyi araştırmıştım, fiyat/performans olarak bakıldığında iyi bir seçim gibi duruyor.

iphone da çok fazla navigasyon kullandım..

tavsiyem şudur ki igo+başarsoft ikilisinden şaşmayın.

beslenmeciler' Alıntı:

Dün Yine bir arkadaşımın Piranha fuga modelli navigasyon cihazını test ettim. Navigasyon olarak fazla sıkıntı yaratan bir alet değil, Bluetooth özelliği bakımındanda orta düzeyli diyebiliriz.(Tabi Ses aktarımlarını hesaba katmazsak...) Fakat Fm transmitter olarak denediğimde tam bir rezaletle karşılaştım diyebilirim. Hışırtıdan hiçbirşey duyamıyorsunuz. Ne müzik duyabiliyorsunuz nede görüşmelerinizin sesini duyabiliyorsunuz. Sanırım enerji yetersizliği sorunu var çünkü fm transmitterin verimini artırmak için aracın çakmak girişine navigasyon cihazının sürekli bağlantıda kalması gerekiyor. Buda olumsuz bir netice ortaya çıkarıyor...

Yine daha öncede Piranha sigma modelini denemiştim ve aynı sıkıntılarla karşılaştım. Bu iki ürünüde açıkçası tavsiye etmiyorum...

Arkadaşlar yazdığınız önerileri inceledim tavsiye ettiğiniz cihazlarda genelde tv özelliği yok. Tavsiye edebileceğiniz tv özelliği olan uygun bir cihaz var mıdır acaba?

akıllı telefonu olanlar bu kadar parayı boşa vermesin indirin internetten navi programlarını kullanın ne gerek var para vermeye

Geri