NetOp 6 FULL

Kodla Büyü
jemba35' Alıntı:
Netop ta bilgisayarları görüyorum, kendi bilgisayarımı öğrenciler nasıl görücek, ders anlatcam, öğrenciler kendi ekranlarından benim bilgisayarı nasıl görecek

Tüm öğrencileri seçip Control menüsünde Demonstrate seçeneğinden kendi ekranını tüm bilgisayarlara gösterebilirsin...

jemba35' Alıntı:
Tamam buldum :) peki bendeki bir dosyayı toplu olarak öğrenceliri nasıl gönderrim ?

Distribute seçeneğinden... Yanılmıyorsam Manage menüsünde File seçeneğinin altındaydı...

jemba35' Alıntı:
SON SORUM?

NETOP kurdum, çokta güzel; ancak labdaki tüm bilgisayarlar vista, sadece 2 si xp, öğretmen bilgisayarı vista olan tüm bilgisayarları görürken, xp yüklü olan bilgisayarları görmüyor, ne yapmalıyım?

Vista-Xp arasında paylaşımda da sorun oluyor zaten... Hocam sen Vista'da tüm paylaşım ayarlarına izin ver, bilgisayarlar birbirini görürse Netop'da çalışacaktır...

Programı ekleyen arkadaşa çok teşekkür ederim. Önce öğretmen bilgisayarına kurdum class ismi verdim sonra bir kaç öğrenci bilgisayarına da kurdum fakat öğrenci pclerini görmedi. Arkadaşların yazdıklarına da baktım. Öğrencilerin pclerin programda görmesi için önce yerel ağ bağlantısı mı kurmam gerekiyor? Öyleyse bunu nasıl yapıyoruz? :(

Client uygulaması olan ve öğrenci bilgisayarlarına kurulan "Student" programı windows 7 de çalışmıyor arkadaşlar.
Netop sitesinde en son 6.2 sürümü mevcut windows 7 için onu denemek lazım ama ilaç bulamadım henüz.

önceden kullanmıştım. Kurulum öncesi bütün ağ protokollerinin eklenmesi gerekiyor. Aksi halde sorun çıkarabilir. Paylaşım için teşekkürler.

arkadaşım bişey soracam,ben bu programı hiç kullanmadım.
bu programı kullana bilmemiz için ,iletişime geçeceğimiz diğer bilgisayarlardada mı bu program kurulu olacak?

Geri