Netsupport Bir Bilgisayarı Görmüyor...

Kodla Büyü

AsilTurk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Tüm bilgisayarları yedeklediğim dosya ile kurdum. Ip verdim sonra Netsupportu kurdum. Netsupport sorunsuz tamamını gördü.

Ancak sonradan gelen bir bilgisayara(aynı özellikte) netsuportlu yedeği attım. Bilgisayar adını ve ıpsini atadığım ve bilgisayar ağı gördüğü halde netsupport bilgisayarı algılamıyor.

Hatta baştan bir kurulum yaptım yine görmüyor. Netsuportta yeni bilgisayarı gör nasıl diyeceğiz veya ne yapmam gerek bundan sonra...

Bilgisi olan mümkünse....

hocam söylediğinizi yapmıştım zaten... hiç fayda etmedi. ağda problemsiz ama netsupport görmüyor. acaba kullanıcı sınırını 20 olarak vermem ile ilgili bir problem mi? netsupportu birden fazla kopyalayıp silmek zorunda kaldım bu pcde.

labta 18 bilgisayar mevcut.

bir daha mı dene sem acaba? kafa kalmadıki kaçıncı formatı bu bilgisayarınbir düzen tutmamdı.

netsupportta bilgisayar tara ara falan gibi bir seçenek yok galiba kendi buluyor değil mi?

hocam yedeğini kurduğunuz için birden fazla bilgisayara aynı adı vermiştir. bilgisayar adlarını kontrol edin hepsi farklı olması lazım. aynı olanları görmez. aynı sorun benim de basıma gelmişti.

sehzade84, hocam ağ kablosunu takmadan adını ve ıp sini değiştiriyorum.

alideniz2000, ilginiz için teşekkür.... donanım aynı yazıdıklarınızı aynen deniyeceim şimdi. 1-2 saat sonra tekrar buradayım ;)....

yokkk yokkk yokkkk yokkkk tam sinir durumundayım şuan deli ettibeni yaaa. 2 kere format attım ve iki farklı yedekten kurdum yok yine yok... bunu görmüyor netsupport.

hocam sorunlu makinedeki netsupport ta herhangi bir şifre falan var mı? (öğrencilerin kurcalamasını engellemek için falan) yada autostart veya visible özelliği ...?

çalışan makineden bakıp tüm ayarları milim milim aynı olması gerekiyor.

ip, bilgisayar adı, ağ adı falan ben de çok uğraşmıştım. en son sorunlu makineden password ü kaldırdığımda olmuştu. dikkatli incelerseniz bence sizin sorun netsupport taki bir ayar farklılığı.

inşallah çözüm olur. sonucu merakla bekliyoruz hocam

iyi çalışmalar

AYNI SORUN BENDEDE VAR HOCAM AMA BENİM TEK BİR BİLGİSAYARLA KALMIYOR HİÇBİR BİLGİSAYARI GÖREMİYORUM NETSUPPORTTA, HERŞEY OLMASI GEREKEN GİBİ GÖRÜNÜYOR AMA OLMUYOR MALESEF, ÇÖZÜMÜ BULURSANIZ BENİDE HABERDAR EDİN...

bilisimci61' Alıntı:
AYNI SORUN BENDEDE VAR HOCAM AMA BENİM TEK BİR BİLGİSAYARLA KALMIYOR HİÇBİR BİLGİSAYARI GÖREMİYORUM NETSUPPORTTA, HERŞEY OLMASI GEREKEN GİBİ GÖRÜNÜYOR AMA OLMUYOR MALESEF, ÇÖZÜMÜ BULURSANIZ BENİDE HABERDAR EDİN...

Aman hocam o kadar kötü mü durum ya? Sonuçta çok detay isteyen bir program değil. Bir LAB ağı ve programın kurulumu. Tabi ufak bir detay da sorun yapmış olabilir. Örnek. Bizim okulda iki tane Ağ var. Bir BİLGİSAYAR LABI biride OKUL Ağı. Net supportu tüm bilgisayarlara kurdum.Benim ve müdürün bilgisayarlarında tutor kurulu; çift tıklama ile kalan 30 pc kontrol altına alınıyor. İlla önemsiz bir ayrıntıdır sorun yaratan :?

mutlaka dediğiniz gibi önemsiz bir ayrıntıdır sorun yaratan hocam, hatta anlayınca bumuydu sorun bile dicezdir, ama işte o önemsiz teday bile büyük sorun yaratıyor şuanda :?

alideniz hocam az önce o benimde aklıma geldi, ben kurulumu yaparken licensee bölümüne öğrenci bilgisayarlarında ogrc, öğretmen bilgisayarında ogrt yazmıştım mesela bundan dolayı olabilir mi, yarın bi deneyecem...

bende de aynı sorunvar bilgisayarları ağda görmesine rağmen netsupportda görmüyor kurulum esnasında öğrenci için de öğretmen için de lisans kısmına lab yazdım ama malesef bilgisayarları göremiyorum

nod 32 ağ filtresini kapatmak gerekio ben de hiç birini göremiodum antivürüsü kapattım gördü

bilisimci61' Alıntı:
alideniz hocam az önce o benimde aklıma geldi, ben kurulumu yaparken licensee bölümüne öğrenci bilgisayarlarında ogrc, öğretmen bilgisayarında ogrt yazmıştım mesela bundan dolayı olabilir mi, yarın bi deneyecem...

evet hocam sebep olabilir bence.

Bütün bilgisayarların lisans anahratını kaydettiğim tek word belgesinden kurdum. Çalışan yani ağ içindeki (xp sp3, netsupporttun gördüğü) bir bilgisayarın yedeğini aldım.

Kurulum bitince internet bağlantısını kesip bilg. adı ve ipsini değiştiriyorum. İşin kötüsü bütün bilgisayarları bu şekilde yaptım bir tek bu illet sorun çıkarıyor. (17 bigisayrda hiçbir sorun yok)

Dün bende lisans anahtarından şüpelenmeye başladım. kurmuş olduğum pclere girdiğim lisans anahtarı ve şifreyi hangi bölümden bulabilirim acaba.

Farklı bir xp sp3 ile bir format daha attım şimdi.

asacan' Alıntı:
Bütün bilgisayarların lisans anahratını kaydettiğim tek word belgesinden kurdum. Çalışan yani ağ içindeki (xp sp3, netsupporttun gördüğü) bir bilgisayarın yedeğini aldım.

Kurulum bitince internet bağlantısını kesip bilg. adı ve ipsini değiştiriyorum. İşin kötüsü bütün bilgisayarları bu şekilde yaptım bir tek bu illet sorun çıkarıyor. (17 bigisayrda hiçbir sorun yok)

Dün bende lisans anahtarından şüpelenmeye başladım. kurmuş olduğum pclere girdiğim lisans anahtarı ve şifreyi hangi bölümden bulabilirim acaba.

Farklı bir xp sp3 ile bir format daha attım şimdi.

nss 10 için söylüyorum lisans ve seri no görebilmek için yardım-hakkında-orda lisans sekmesi var nss 9.x da aynıdır.

kafkas' Alıntı:
bilisimci61' Alıntı:

evet hocam sebep olabilir bence.

arkadaşlar sebep bu değilmiş, denedim tekrardan aynı lisans adıyla kurdum bilgisayarlara ama yine olmadı... :cry:

hocam lisansı Geygen de alacakınız her bilgisayar için tek tek.
bir de arkadasın dediği gibi antivisür programında ağ filtresini ve güvenlik duravını kapatmanız gerekiyor.

ana makinadan proğramı bir acıp resmini atsana hocam şu an hatırlayamadım oradan ayarlar lokal ağı arayıp pc ekliyorsun daha önce yazmıştım burda . çok kolay bir çözümü vardı

hocam
ben bu şekilde kuruyorum
DORTEYLUL
NSM289183
20
29E6DA7C

hepsini aynı lisans ile kurdum.

ana makinedeki program görünüşü 3-4 pcyi kendim açtım
66239077.jpg

hocam hala sorunun şu 3 neden olabileceğini düşünüyorum. çünkü gönderdiğiniz resime göre aynı sorun bende de vardı.

1. tüm bilgisayarlarda güvenlik duvarı ve anti virüs ağ filtrelemesini tek te kapatın. sonra ana makinadan scholl-admin-modify known list yolunu izleyerek tekrar arama yaptırın. tüm bilgisayarlar görmesi lazım. (yalnız öncesinden hepsini silin arama yapıp tekrar ekleyin)

2. tüm bilgisayarların tek tek isimlerini değiştirin. hepsinin ismi farklı olması lazım. çakışan bilgisayarlarda birini görmez.

3. kurulumda bi hata olmus olabilir. hepsini aynı seri no ile değil de tek tek Geygen de seri no alarak bi deneyin.
aklıma gelenler bunlar. başka da bi çözümünün olabileceğini düşünmüyorum. çünkü ben de aynı yedekten tüm bilgisayarlara kurunca bu sorunla karsılasmıstım.

hocam school dan modify known list oradan local ag taratıyorsun agdaki bütün pc leri buluyor ekleye mediğin pc yi oradan bulup yanda ki açılan kısıma aktarıyorsun . üzerine çift tıklayıp acıyorsun muhtemelen IP yanlış onu düzeltiyorsun.

az önceki resimde 3 bilgisayarın görünmesi benim sadece onları açmış olmam normalde bütün bilgisayarları görüyor...

50081294.jpg

aşağıdaki resim ise son kurduğum bilgisayardan diğer bilgisayarları gördüğüne dair çalışma grubu SS'i. Ogrenci18 sorunlu bilgisayar. temanın farklı olması aklınızı karıştırmasın bu 7 veya 8. kuruşum hepsinde aynı nedenden dolayı bağlanamıyor.
68334169.jpg

aşağıdaki resim ise çalışan pclerdeki netsupportun hakkında kısmı bundan 18. pcnin tek farkı başlık çubuğunda "connected to OGRETMEN" yazmaması
83554694.jpg

Aklıma takılan tek sorun; Öğrenci bilgisayarı sayısını 20 ile sınırlamış olmam mı? Her ne kadar 18 pc olsada lab.ta aynı bilgisayarı defalarca kurmuş nedeni ile sorun çıkartıyor olabilir mi?

ilgileriniz ve çözüm önerileriniz için çok teşekkür ederim..
sehzade84;
1. öneriniz için diğer bilgisayarlarda problem olmadığı için problem olan bilgisayarda denedim ama sonuç vermedi
2. önerinizi tekrar kontrol ettim ancak çakışan isim yok.
3. Birbirinden farklı kesygen için problem çıkardığını biliyorum ben tamamının aynı olması gerektiğini sanıyorum.

kty38;
ıpleri elle verdim 102 den başlattım 118 ile bitirdim.

Bayram tatili için çıkacağım tatil dönüşü yeni bir yedekle serüvene devam edeceğim. umarım bayram tatilinde sorunu çözecek bir fikir gelir aklıma gelir...

ben modify known list ten ararttığımdada hiçbir bilgisayarı göremiyorum malesef hiçbir bilgisayarı bulamıyor, ama hala ağda birbirlerini görüyorlar nasıl oluyor bu ya kafayı yicem artık, vazgeçecem netsupporttan filan. güvenlik duvarı kapalı, bazı bilgisayarlarda antiviriüs programı dahi yok ama yinede görmüyor olmuyor olmuyor... acaba okulda iki çalışma grubu görünüyor biri labdaki bilgisayarlar diğeride idaredeki bilgisayarlar için, bununla ilgili bir sorun olabilir mi?

dostum tüm bilgisayarları görmüyorsa ve xpni sp3 yap ağı görürse bilgisayarlarıda görür. benim lab sp2 idi sıkıntı çıkarmıştı sp3 yapınca düzeldi. son iblis hariç...

duygusuz' Alıntı:
nod 32 ağ filtresini kapatmak gerekio ben de hiç birini göremiodum antivürüsü kapattım gördü

DUYGUSUZ HOCAMA KATILIYORUM. NOD32 KULLANIYORSANIZ AĞ FİLTRELEMEYİ KAPATTIKTAN SONRA ARATIN. KOLAY GELSİN. BU ARADA AĞ ADLARININ AYNI OLMASI GEREKMİYOR (9.X te). AYRICA VİSTA VEYA XP OLMASIDA SORUN DEĞİL. BENİM LAB DA 15 VİSTA 15 XP + ANA MAKİNADA VİSTA. BİR SORUN ÇIKMIYOR. DEDİĞİM GİBİ NOD32 NİN AĞ FİLTRELEMEYİ KAPATIN SORUN KALMAYACAKTIR.

Geri