Netsupport Bir Bilgisayarı Görmüyor...

Kodla Büyü
hocam bir de bilgisayar adları aynı olduğu gibi tüm bilgisayarların aynı ağa dahil olması gerekiyor. yani hepsi de workgroup olması grekiyor eğer değiştirmediyseniz.

ARKADAŞLAR SORUNU HALLETTİM.

PROBLEM ÇÖZME İŞLEMİMİMİ BASAMAKLIYORUM.

1- LABORATUARDA SORUNSUZ BİR BİLGİSAYARIN DEEPFREEZİ KAPATTIM.
2- ACRONİS İLE YEDEĞİNİ ALDIM.
3- SORUNLU BİLGİSAYARA KURDUM
4- KURULUM YAPILIRKEN İNTERNET KAPBOSUNU ÇIKARDIM
5- KULLANICI ADI -- IP--ÇALIŞMA GRUBUNU AYARLADIM. (IPLERİ SIRAYA GÖRE VERİYORDUM BUNU SIRADAN BAĞIMSIZ VERDİM .101, .102,... GİDİYORDU BUNU .98 OLARAK ATADIM)
6- YENİDEN BAŞLATTIM
7- KABLOYU TAKTIM
8- ÖĞRETMEN BİLGİSAYARINDAN SCHOOL-MODİFY KNOWN LİST-BROWSE
VE EN SONUNDA 18. PC KARŞIMDA
sonc.jpg

• Aslına bakarsanız daha öncekilerden farklı olarak yaptığım herhangi birşey yok gibi bir tek deepfreezi yedek almadan önce kapattım. Önceden kurduğum bilgisayarda kapatıyordum deepfreezi.

esed de ağ filtresini devre dışı bırakıp aratıpğımda bilgisayarları buldum ancak ağ filtresini etkilneştirdiğimde netsuppoırtda bilgisayarları görüyorum ancak erişemiyorum "ogr4 does not respond" gibi bi uyarı veriyor. netspoortu kullanabilmem için ağ filtrwsinin her zaman devre dışımı olması gerekiyor

arkadaşlar sorunu çözdüm!

benim laboratuarımda da bilgisayarların bir kısmını netsupport school 9,02 görmüyordu araştırmalar sonucunda net bir çözüm bulamadım taki fikrim gelinceye kadar

şimdik şöyle oluyor
benim işletim sistemim windows 7 ve çözüm şu şekilde
denetim masası -> sistem ve güvenlik -> windows güvenlik duvarı alt ayarlarından -> bir programa windows güvenlik duvarı üzerinden izin ver i tıkladıktan sonra
açılan pencerede ayarları değiştir butonunu tıklayın
etkin olan listede netsupport la ilgili olan tüm kayıtları ev/iş ve ortak olarak işaretleyin
bu şekilde iş ağından da ortak ağdan da ulaşmak isteseniz öğrenci bilgisayarı izin vermiş oluyor

diğer işletim sistemlerinde de güvenlik duvarı özelliklerinden çözebileceğinizi düşüyorum

herkese iyi çalışmalar
--------------------------------------------------------------------
Karanlığa küfredeceğine kalk bir mum yak

aemre' Alıntı:
arkadaşlar sorunu çözdüm!

benim laboratuarımda da bilgisayarların bir kısmını netsupport school 9,02 görmüyordu araştırmalar sonucunda net bir çözüm bulamadım taki fikrim gelinceye kadar

şimdik şöyle oluyor
benim işletim sistemim windows 7 ve çözüm şu şekilde
denetim masası -> sistem ve güvenlik -> windows güvenlik duvarı alt ayarlarından -> bir programa windows güvenlik duvarı üzerinden izin ver i tıkladıktan sonra
açılan pencerede ayarları değiştir butonunu tıklayın
etkin olan listede netsupport la ilgili olan tüm kayıtları ev/iş ve ortak olarak işaretleyin
bu şekilde iş ağından da ortak ağdan da ulaşmak isteseniz öğrenci bilgisayarı izin vermiş oluyor

diğer işletim sistemlerinde de güvenlik duvarı özelliklerinden çözebileceğinizi düşüyorum

herkese iyi çalışmalar
--------------------------------------------------------------------
Karanlığa küfredeceğine kalk bir mum yak

teşekkürler hocam.

Takip.
Bu konu bir bilişimcinin kanayan yarası.:) Bilgi paylaşımında bulunan tüm arkadaşlara teşekkürler

Geri