Netsupport Manager 14 Dosya İsteği ve Kurulumu

Kodla Büyü
Merhaba Değerli Hocalarım,

Bir iş yerinde çalışıyorum yerel ağda olan olmayan herkesi uzaktan izlemek kontrol etmek siteleri ve uygulamaları engellemek istiyorum. Bunun NetSupport Manager 14 ile yapılabilir dendi. Böyle bir şey gerçekten mümkün mü şirket altında olmayan bilgisayarları bile uzaktan kontrol edebilir miyiz?

Ek olarak NetSupport Manager 14 ile ilgili düzgün bir dosya bulamadım sorun çıkartmayan bir dosya var mı acaba? Ek olarak dosyaları denemek için istiyorum çünkü çalışır mı çalışmaz mı bilemediğim için şirkete ücret ödeyerek aldırmak istemedim. Ek olarak 30 günlük deneme süresini de maalesef bitirmiş oldum. Türkiye temsilcisiyle ne kadar konuşsam da ek 30 gün alamadım maalesef. 30 günü naptın diyen hocalarım için ilk başta vazgeçildi bu program işi bende bıraktım sonra şirketimiz altında bi mevzu oldu ve tekrardan yapmak istedik açıkçası.

Öncelikle şirket içinde bulunan aynı ağ üzerindeki bilgisayarları NetSupport vb uzaktan erişim programları ile kontrol edebilirsiniz. Anlamadığım nokta şirket dışındaki bilgisayarlara neden erişim istediğinizdir. Şirket içinde olanları bir nebzeye kadar anlayabiliyorum ancak şirket dışında olan bilgisayarlara müdahale özel hayatın gizliliğine ve kişinin mahramiyetine saldırı olarak sayılabilir. Kişinin evindeki kendine ait şahsi bilgisayardan ne yaptığı şirketi ilgilendirmez. Tabiki şirket bilgilerini çalıp diğer firmalarla paylaşmıyorsa, bilgi casusluğu yapmıyorsa. Ki böyle durumlar varsa bile yasal yollara başvurmak gerekir. Ancak kişinin kendi şahsi bilgisayarına özel bir sebep yokken müdahale etmek hem etik ilkelere, hem de ahlak ilkelerine hem de yasalara aykırı durumdur. Şirket bu politikasını gözden geçirmeli. Sıkıntılı durumlarla karşı karşıya gelebilirsiniz.

Öncelikle şirket içinde bulunan aynı ağ üzerindeki bilgisayarları NetSupport vb uzaktan erişim programları ile kontrol edebilirsiniz. Anlamadığım nokta şirket dışındaki bilgisayarlara neden erişim istediğinizdir. Şirket içinde olanları bir nebzeye kadar anlayabiliyorum ancak şirket dışında olan bilgisayarlara müdahale özel hayatın gizliliğine ve kişinin mahramiyetine saldırı olarak sayılabilir. Kişinin evindeki kendine ait şahsi bilgisayardan ne yaptığı şirketi ilgilendirmez. Tabiki şirket bilgilerini çalıp diğer firmalarla paylaşmıyorsa, bilgi casusluğu yapmıyorsa. Ki böyle durumlar varsa bile yasal yollara başvurmak gerekir. Ancak kişinin kendi şahsi bilgisayarına özel bir sebep yokken müdahale etmek hem etik ilkelere, hem de ahlak ilkelerine hem de yasalara aykırı durumdur. Şirket bu politikasını gözden geçirmeli. Sıkıntılı durumlarla karşı karşıya gelebilirsiniz.
Merhaba hocam,

Şirkettekiler kendi şahsi bilgisayarını kullanmıyor şirketin bilgisayarını kullanıyor. Bende bir IT ci olarak şirketin mal ve dosyalarını korumak zorundayım. Satın almacımız laptop olan verileri kendi flashına kopyalıyor ve müşteri bilgilerini alarak işten çıkıyor. Tabii biz bunu farkedince çok zaman geçiyor. Netsupportda uzaktan ekran kitleme usb yerini kitleme gibi özellikleri vardı school modunda managerda da vardır diye ümit ediyorum. Sadece dışarıda olan ve şirket içerisinde olmayan kişilere yapmıyacağım bu sistemi şirket içinde masaüstüne laptoplara vs de bu işlem gerçekleştireceğim.

Ki vestel savunma sanayi gibi firmalar bile böyle uygulamaları kullanıyorlar onlar bir sıkıntı yaşamıyor.

Benim isteğim bu netsupport manager dosyasının çalışan bir sürümü ve nasıl kurulum yapacağım ile ilgili bir öneri.
kvkk. sanal cezaevi.
Şirket bilgisayarlarının içerisinde kendi kişisel bilgilerini ve/veya fotoğraf özel hayatla ile ilgili bilgileri tutması yasak!

Geri