Netsupport School Wifi ile Bağlanan Bilgisayarı Görmüyor

Kodla Büyü

yesilimsi

Aktif Üye
Arkadaşlar Bt sınıfında netsupport school 11 yüklü tüm bilgisayarlarda.. Wifi ile bağlanan bir bilgisayar var onu görmüyor program çözümü ne olabilir?

Arkadaşlar Bt sınıfında netsupport school 11 yüklü tüm bilgisayarlarda.. Wifi ile bağlanan bir bilgisayar var onu görmüyor program çözümü ne olabilir?

https://kb.netsupportsoftware.com/knowledge-base/optimising-netsupport-school-on-wireless-networks/

Netsupport school v14.0 kurmanızı öneririm. Netsupport v11.0 de kablosuz ağ desteği olmayabilir.
Okul laboratuarında v14.0 kullanıyorum. Kablosuz olayını test etmedim,umarım sizin işinizi görür

sorun büyük ihtimal kablo ile bağlanan bilgisayarlar ile kablosuz(fatih access pointinden) bağlanan bilgisayarların aynı networke ait iplerinin olmamasından kaynaklanıyordur. kendi switchinize bi access point takıp ordan bağlanırsanız görecektir.

ben 11de de 14 de de tum pcleri wifi uzerinden bagliyorum. kurulum sirasinda diger bilgisayarla ayni odayi paylastigina emin olun. ogrenci ayarlarindan degistirebilirsiniz.

Aynı ağ grubunda olmuyor bu sebeple görmüyor. Kablo ile bağlanan bir bilgisayarın aldığı ip adresine bakın sonra wifiden internet alanı elle belirleyip bu gruptaki bir ip atayın düzelir.

wifi'y geçersem f@tih ağındakileri;
kablo bağlarsam takılı tüm pc'leri görüyor.
netsupport'ta çözüm bulamadım.

ama yazıcı için aynı durum yok mesela,
wifi ile bağlı laptop'a kablo ile bağlı yazıcıyı kurabiliyorum.

14 versiyon kablosuz bağlanıyor yavaş çalışma artı kopmalar oluyor benim şahsi tavsiyem imkanınız varsa kablolu bağlayın çok rahat edersiniz ...

Arkadaşlar ben de nss v11 i kullanıyordum win 7 de, ama PC Ler Windows 10 geçirdim win 10 da çalışmıyor, işletim sistemi farkediyor mu, win 10 da kullanan varmı .

Arkadaşlar ben de nss v11 i kullanıyordum win 7 de, ama PC Ler Windows 10 geçirdim win 10 da çalışmıyor, işletim sistemi farkediyor mu, win 10 da kullanan varmı .
Hiç fark etmiyor ben win10,win7 ve Xp olan bir laboratuvarda hepsine bağlanıyordum.

sorun büyük ihtimal kablo ile bağlanan bilgisayarlar ile kablosuz(fatih access pointinden) bağlanan bilgisayarların aynı networke ait iplerinin olmamasından kaynaklanıyordur. kendi switchinize bi access point takıp ordan bağlanırsanız görecektir.

@yesilimsi sorununuzun kesin olarak nedeni bu. Öğretmen bilgisayarını da internete bağlamak için wifi kullanırsanız, bu seferde sadece wifi ile bağlanan bilgisayarları göreceksiniz, kabloyla bağlananları göremeyeceksiniz.

Bilgisayarların TCP/IP adreslerini kontrol ederseniz, Alt Ağ maskelerinin farklı olduğunu görebilirsiniz.

Fatih ekipmanları ipin ucunu birazcık bize verse çok rahat edeceğiz ama işte...

Bizde de bazılarında sarı ünlem işareti çıkıyor tüm ayarlar dogru olduğu halde bağlanmayan bilgisayarlar var bütün ayarlar normal ama olmuyor 34 PC Lil 24 u bı switch bağlı 10 tanesi diğerine fakat sorun oluyor nedendir çözemedim bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim

Bizde de bazılarında sarı ünlem işareti çıkıyor tüm ayarlar dogru olduğu halde bağlanmayan bilgisayarlar var bütün ayarlar normal ama olmuyor 34 PC Lil 24 u bı switch bağlı 10 tanesi diğerine fakat sorun oluyor nedendir çözemedim bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim

[Fatih projesi ile ilgili bilgi notu]
Fatih projesi ağlarında, idareci odalarındaki RJ45 uçlarına sadece bir cihaz bağlanabiliyor. Herhangi bir şekilde fazla bağlayınca o ucun tamamen kilitlendiğini, Ankara'yı arayarak çözüldüğünü gördüğüm için bir daha bir uca fazla cihaz bağlamamayı tercih ettim.

Bilgisayar laboratuvarlarındaki uçlarda ise 24 bilgisayara kadar çoğaltabilirsiniz fazlası olunca o uca bağlı fazla bilgisayarlara IP adresi verilmiyor.

[Çözüm]

Laboratuvarınızda iki tane uç olması lazım, diğer uca bir switch daha bağlayarak diğer bilgisayarlara internet verebilirsiniz. Diğer uca switch bağladığınızda yine IP dağıtma sorunu oluyorsa Ankara'daki Fatih projesi merkezini arayarak o ucun da laboratuvarda kullanıldığını söyleyebilirsiniz.

Uzaktan, sistem odasındaki ana swtich'in içine bağlanıp gerekli ayarlamaları yapıyorlar.

hocam fatih hattından iki farklı ağ var. biri idarecilerin odalarındaki ağ diğeri sınıflardaki ağ. kullandığınız kablosuz idare hattından bağlanıyorsa sınıf ağını görmez. hepsinin aynı ağ üzerinden bağlanması gerekiyor. kablolu kablosuz işletim sistemi versiyonu hiç farketmez aynı ağ üzerinden bağlanırsa her türlü çalışır.

Hocam benim laboratuvarımda 12 wifi 12 kablolu internet bağlantısı olan pc var. Ayrıca öğretmen bilgisayarı hem kablolu hem kablosuz ağa bağlanabiliyor. Ben deneme yanılma ile şöyle çözdüm olayı; öğretmen bilgisayarını önce kablosuz ağa bağlıyorum ve kablosuz ağdaki pc leri görüyor, sonra wifi yi kapatmadan kablolu ağa da dahil ettiğimde tüm pc lerin kontrolünü sağlıyorum.

Hocam benim laboratuvarımda 12 wifi 12 kablolu internet bağlantısı olan pc var. Ayrıca öğretmen bilgisayarı hem kablolu hem kablosuz ağa bağlanabiliyor. Ben deneme yanılma ile şöyle çözdüm olayı; öğretmen bilgisayarını önce kablosuz ağa bağlıyorum ve kablosuz ağdaki pc leri görüyor, sonra wifi yi kapatmadan kablolu ağa da dahil ettiğimde tüm pc lerin kontrolünü sağlıyorum.
o zaman netsupport bunu bir güncelleme ile giderir insallah.

Hocam bilgisayarı koyduğum yere kablo uzatamıyordum yer değiştirmek istemedim en basit ve zahmetsiz sizin söylediğiniz gibiydi. Denedim çalıştı teşekkür ederim.

Geri