nilufer.meb.gov.tr SSL Hatası [Çözüldü]

Kodla Büyü

anmpq.64

Site Gezgini
nilufer.meb.gov.tr Internet sitesine SSL hatası nedeniyle ara sıra girilemiyor. Bu sorunun çözümünü şöyle gerçekleştirdik

Mozilla Firefox için
1) Adres çubuğuna about:config yazın ve enter tuşuna basın. Gelen uyarıya "Söz veriyorum dikkatli olacağım" şeklinde cevap verin.
2) Arama alanına security.tls.version.min yazın ve değerini 0 yapın
3) Arama alanına security.tls.version.fallback-limit yazın ve değerini 0 yapın
4) nilufer.meb.gov.tr'ye artık girebilirsiniz.

Internet Explorer
internet seçenekleri > gelişmiş sekmesinde > güvenlik SSL 2 ve SSL 3 tikleyip uygula diyorsunuz ve nilüfer meb açılıyor

anmpq.64' Alıntı:
nilufer.meb.gov.tr Internet sitesine SSL hatası nedeniyle ara sıra girilemiyor. Bu sorunun çözümünü şöyle gerçekleştirdik

1) Adres çubuğuna about:config yazın ve enter tuşuna basın. Gelen uyarıya "Söz veriyorum dikkatli olacağım" şeklinde cevap verin.
2) Arama alanına security.tls.version.min yazın ve değerini 0 yapın
3) Arama alanına security.tls.version.fallback-limit yazın ve değerini 0 yapın
4) nilufer.meb.gov.tr'ye artık girebilirsiniz.

internet explorer içim arkadaşlar anlatıım
internet seçenekleri > gelişmiş sekmesinde > güvenlik SSL 2 ve SSL 3 tikleyip uygula diyorsunuz ve nilüfer meb açılıyor :++: :++: :++:

internet seçenekleri > gelişmiş sekmesinde > güvenlik SSL 2 ve SSL 3 tikleyip uygula diyorsunuz ve nilüfer meb açılıyor :++: :++: :++:

runalone' Alıntı:
çok işimize yaradı teşekkürler. Firefox yöntemi ben de çalışma ama ie ile sorunsuz girebiliyorum.

Chrome için şu başlıkta konuşulan yöntem çok pratik deneyebilirsiniz. meb-projeleri-uygulamalari-seminerler-haberler-f85/nilufer-meb-gov-tr-hata-veriyor-yardim-t138644.html

habibocak' Alıntı:
Chrome'da Web arayüzünden mail sistemine erişim problemi tarayıcıların ssl v3 desteği konusunda yeni update yapmalarıdır.
Bu sorunu yaşamamak için chrome browser’lar üzerinde aşağıdaki gibi sslv3 desteği ayarını yapmamız gerekir.

file.php

Geri