Nimet ABLA MEB'de Bayram Temizliği Yapıyor...

Kodla Büyü

*cem62*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bakan Çubukçu, değişime, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ata Özer’i alarak başladı. Aralarında genel müdür ve müsteşar yardımcılarının da olduğu görevden alma kararlarına ilişkin kararname, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onayına sunulmak üzere Çankaya Köşkü’ne gönderildi.

Son sayı 25’i bulacak

İlk aşamada 7- 8 kişiden oluşan görevden alma ve atama kararlarının, bugün ya da yarın Resmi Gazete’de yayımlanması bekleniyor. İkinci aşamada bazı daire başkanları ve şube müdürlerinin görevinden alınacak. Böylece, Bakan Çelik döneminde atanan yaklaşık 25 üst düzey bürokrat görevden uzaklaşmış olacak.

İşte gidecekler

Görevden alınacak isimlerin başında, EĞİTEK Genel Müdürü Nizami Aktürk geliyor. Aktürk, 2003’te, Çelik döneminde bu göreve getirilmişti. Müsteşar Yardımcıları Salih Çelik, Abdüssamet Arslan, Remzi Kaya ve Sadettin Sabaz’ın da görevlerine son verilecek. Remzi Kaya, 2007’de Personel Genel Müdürlüğü görevinden Müsteşar Yardımcılığı’na getirilmişti. Sadettin Sabaz da, 2008’de Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürü görevinden Müsteşar Yardımcılığı’na atanmıştı. Personel Genel Müdürlüğü’ne 2008’de atanan Necmettin Yalçın’ın da görevden alınacağı belirtilirken, Çelik’in danışmanı Hamza Aydoğdu’nun, Çubukçu’nun görevi devralmasının ardından getirildiği Personel Genel Müdür Yardımcılığı görevine son verilecek. Ortaöğretim Genel Müdürlüğü görevine Şubat 2009’da getirilen Emin Gürkan’ın da görevinden alınacağı belirtiliyor.

hürriyet...

Nimet Çubukçu bu konuda kararlı gözüküyor ama 5 senede anca temizler Hüseyin Çelik'in adamlarını.

İl milli eğtim müdürlerinden, ilköğretim müdürlerine, daire başkanlarından genel müdürlere kadar sağlam bir temizlik gerekiyor. Oda çok zor.

BU SBS KALKSINDA
OKS hepsinden iyi bir sistemdi.Sınav son sınıfta yapılmalı.
İki aşamalı olabilir.
Okul notlarının etkisi şimdikinin yarısından daha az olmalı.Hatta kalkmalı.

remzi kaya gidiyormuş eski personel genel müdür...onun yüzünden olmuştur birçok saçma yönetmelik iyi oldu

Temizliyo iyi güzelde sanki farklı insanlar gelecek onların yerine bi de nimetin adamlarını görelim bakalım her gelen dierinin adamlarını temizlemekten iş yapamaz oldular.
Allah yardımcımız olsun

COBOL' Alıntı:
BU SBS KALKSINDA
OKS hepsinden iyi bir sistemdi.Sınav son sınıfta yapılmalı.
İki aşamalı olabilir.
Okul notlarının etkisi şimdikinin yarısından daha az olmalı.Hatta kalkmalı.

OKS , SBS den daha mı iyi ???

Sen öğretmen misin ?

amip33' Alıntı:
Nimet Çubukçu bu konuda kararlı gözüküyor ama 5 senede anca temizler Hüseyin Çelik'in adamlarını.

İl milli eğtim müdürlerinden, ilköğretim müdürlerine, daire başkanlarından genel müdürlere kadar sağlam bir temizlik gerekiyor. Oda çok zor.

ayrıca adamlar o kadar rahat ben yaptım oldu anlayışına dayanarak kanuna, yönetmeliğe, insan haklarına, işleyişe aykırı işler yaptılar ki asıl onları düzeltmek için neler yapacak?

ellerin dert görmesin ablacığım. Şöyle bir dip köşe giriver sana zahmet. :alkis: :++:

Geri