Niyazi Saral hocamızın doğum günü

Kodla Büyü
Doğum gününüzü en içten dileklerimle kutlar, sağlık mutluluk ve başarı dolu nice yıllar dilerim :alkis:

Ah Hakan Hocam yine yaktın beni; sen diriltmişin bu mesajı.

Çok sevindim arkadaşlar; bir o kadar da utandım. 19 Aralıklarda geleneksel "Hesaplaşma" günü yazımı da yazmadım bu sene. İki nedenden dolayı, öncelikle "Bu adam kaç yaşına gelmiş hala doğum günü kutluyor" diye düşünmesin insanlar diye. (Aslında ben de öyle düşünüyorum...)

Biraz da ülkeye, topluma, eşime dostuma tüm tanıdıklarıma kırgın olduğumdan dolayı. Aslında bu ruh durumu sık sık uğrar bana; siz gençsiniz şimdi anlatıp sizlerin de moralini bozmayayım. Siyaset yapmadan bunları konuşmak da zaten çok zor.

Ama sizlere de kırgınım :(

Bir türlü gerçek bir mücadele vermek için ögütlenemediniz diye sizler adına üzgünüm. Çok siyasi yazıyorsunuz diye sizlere karşı kırgınım. Birçok arkadaş acımasız diye üzülüyorum; hemen internetin o çekcici sorumsuzluğuna kapılıyorsunuz. Hemen suçlamalar, anlamsız yazışmalar, ağır laflar... Geçenlerde bir meaaj okudum doğrudan terör örgütü olarak tanımlanıyordu bir sendika. Çok ağır, çok acımasız. O sendikayı hiç tanımıyorum ama bence hukuki bir sendika ki yaşıyor. Eğer öğretmenler bu kadar acımasız olursa bu toplum ne olur ? Nasıl mücadele edeceksiniz özlük haklarınız için ?

Aranızda bir fikir birliği ile yok. Birkaç kişi uğraşıyor o kadar; görüntü böyle. Kusura bakmayın, eğer yanılıyorsam topluma gösterin. Eğer haklı iseniz bunu topluma anlatabilmeniz lazımdı.

Dediğim gibi üzgün, kırgın ve umutsuz bir yeni yıl benim için. Siz bana bakmayın; bana kalırsa önümüzdeki yıl Türkiye'yi ve Dünyayı tarihinde görülmemiş sorunlar bekliyor. İnşallah yanılıyorumdur.

Hocam doğum gününüz kutlu olsun nice senlere. Sağlık mutluluk ve huzurla.

Geri