no bootable device insert boot disk and press any key

Kodla Büyü

huseyin_58

Üye
arkadaşlar hayırlı akşamlar. casper nirvana p8600 model pc de yaklaşık 2 saat oyun oynuyordım sonra oyunda donmalar yaptı yeniden başlattım "no bootable device insert boot disk and press any key " bu hatayı verdi .benim akılma hdd de sorun olabileceği geldi. hdd yi söktüm başla pc de harici hdd kabına taktım ,pc hdd yi gördü . ne yapmam gerek . :(

HDD gtüç kesintisi ile ilgili bir uyarı
* kapağı aç
** HDD enerji ve data kablolarını sök
*** sonra 1-2 dk. bekle
**** HDD enerji ve data kabloların tekrardan tak

sorun çözülecektir.

ayrıca böyle bir sorun çıkmasındaki en önemli neden : "Türkiyede OEM satışların donanımları pek de araştırılmadan sisteme eklenmesidir."

ckayatrş hocam dediğiniz gibi bilgisayardamikro sd hafızakartı takılıydı. çıkardım açmaya çalıştım aynı hata kodunu vermeye devam etti. bende format atmaya çalıştım dosyaları kopyalıyor ancak hata kodunu vermeye devam ediyor ve açmıyor.

en kolayı çıkar bios pilini tabi bu işten anlıyosan :) kulak memesi kıvamına gelip, 3 saat evvel ölmüş makdül soğukluğundayken takarsan yerine bilgisayarınla arandaki tüm soğukluk sonlanacaktır

aynı sorun müdürümün bilgisayarında var dizüstü bilgisayar biosta harddisk gözüküyor harddiski çıkarıp yeniden taktık fakat düzelmedi. bios pilini daha önce hiç çıkarmadığım için denemedim. başka ne yapabilirim yok mu bilgisi olan. yada bu hata hardiskten başka bir şeyle alakalı olabilir mi?

Geri