norm fazlası ataması sonrası il içi atama süresi?

Kodla Büyü

rumuz19

Aktif Üye
Bu sene yine norm fazlasıyım. Bulunduğum ilçede eml ye geçmek istedim ama il içi atamalarından gelmedi. Şimdi kız meslekte bir kadro özür grubundan boşaldı. İl milli eğitim norm fazlalarına sene başında tercih yapın diyecektir. Ben kız mesleğe geçsem seneye yazın il içine başvuruda bulunabiliyor muyum?

Hocam norm fazlası olanlara tercih yapın diyecektir demişsiniz, henüz öyle bir durum yok, bişey diyen yok yani. Ne zaman tercih yaptırılır, eğer tercih yapılmaz ise ne oluyor?

hocam tercih yapın derler sizde yapar geçerseniz 3 yıl kalmak zorundasınız.tercih yapmazsanız genelde illere göre farklılık gösteriyor ama resen atanmanız muhtemel...

MEB ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ(26. MADDE/15)

(15) Görevli oldukları eğitim kurumu kapatılan, norm kadro uygulaması nedeniyle görevli oldukları eğitim kurumunda norm kadro fazlası olmaları ya da haklarında yapılan soruşturma sonucu görev yerleri istekleri dışında idari tasarrufla değiştirilen öğretmenlerin, bulundukları eğitim kurumunda çalışılması gereken sürenin hesabında daha önceki eğitim kurumlarında geçen süreleri birlikte değerlendirilir.

Dolayısıyla sizin re'sen atanmanız gerekiyor hocam.

Geri