Norm fazlasi kurtulus prosedürü

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba
Norm fazlasiyim ve bulundugum yerde 1 bos normu olan bir okul var.
Ben bu okula kadroyu nasil alirim?

İl ve ilce milli egitim henuz norm fazlasi ile ilgili bir calisma yapmamis. Alan degisiklikleri bittikten sonra dusunuyorlar.

Bireysel olarak dilekce versem olur mu dedim il ve ilceye. Olmaz dediler atama bolumleri. İlanimizi bekleyin dediler.

Konu fazla dallanip budaklanmadan ve dagitilmadan bir cevap alabilmem mumkun mu?
Elle tutulur dayanagi da ekleyerek yol gostermeniz mumkun mu?
Tesekkurler...

Bireysel olmaz hocam. Norm fazlası için resmi yazı gönderilir bütün norm fazlası öğretmenler atanmak isteyip istemediğini dilekçe ile belirtir. Eğer isteniyorsa tercih yapılması isteniyor. Bu dilekçeye ek olarak hizmet puan belgenizde ekleniyor ve atama bölümüne gönderiliyor. Atama bölümü tüm dilekçeleri alır en yüksek puandan başlayarak atamaları gerçekleştiriyor. Eğer bireysel olursa bu çok rahatlıkla torpil yapılabileceğini de gösteriyor. Bu sebeple yapılması doğru değildir.

hocam su atama donemlerı bıttıgınde eger okula hala atanan yoksa okuldan norm fazlası oldugunuzu teblıg ettırın ve onunla bırlıkte dılekce yazın ıl mem e tabı okul ılce ıl seklınde gıdecek evrak ama elden goturun

okulumda norm fazlası oldugum ekte sunulmus olup ilçemizde norm acıgı bulunan ... orta okula tayınımın yapılmasınız arz ederım gıbı bırseyler karalıcaksınız

yanı mart ayını beklemeden dılekce yoluylada norm fazlaları basvuru yapabılıyorlar okul belırtmeyı unutmayın dıer durumda heryere atabılırsınız anlamı cıkar

Hasari hocam gecen yil da fazlaydim ve yine ole sordum yine hep birlikte dediler.
Ama sonrasinda bazi ogretmenlerin kadrolarinin baska okula alindigini duydum.
Duyum ne derece dogrudur net bilgim olmadigindan (acik okul ve isim) il-ilce milli egitimlere "gecen yil boyle dediniz ama su su ogretmenleri gecirdiniz" diyemedim

Bazen cok mu safim diyorum mcefil hocam.

Bugun il memi aradim bekle olmaz hem simdi dilekce yazsan yogunluktan kaybolabilir dedikten sonra onlara acik acik dedim
Dilekceyi yazayim ilceye ve ile elden getireyim hem kaybolmaz hem isler erken olur.
Olmaz mi dedim.
Elden dilekce takibi yasak dediler :(

cyln' Alıntı:
Hasari hocam gecen yil da fazlaydim ve yine ole sordum yine hep birlikte dediler.
Ama sonrasinda bazi ogretmenlerin kadrolarinin baska okula alindigini duydum.
Duyum ne derece dogrudur net bilgim olmadigindan (acik okul ve isim) il-ilce milli egitimlere "gecen yil boyle dediniz ama su su ogretmenleri gecirdiniz" diyemedim
Birilerini atayıp birilerini bekletmek etik değildir. Normalde olmaması gereken bir durum ama maalesef bu durumlar mümkün değil diyemiyorum. :sleep:

Dilekçeye sayı verdikten sonra kaybedemezler. Siz dilekçenizi resmi yolla verin onlarda kaybetsinler.

anadolu_bote' Alıntı:
Mümkün değil...
mümkün canlı şahidi eşim bt öğretmeni
norm fazlasıydı
ilçeden baktık açık okullara
il meme şefe telefon ettik böy böyle diye
dilekçe okula elden ilçe meme ordan il meme
1 hafta sonra yeni okulda göreve başladı

Kadronu başka bir okula almak için bakanlık yada valilik kararnamesi gerekiyor. İl ya da ilçe mem lerden kadro kararnamesi alamadığın için boş okula kadronu alamıyorsun. Görevlendirme de ise ihtiyaç duyulan yerlere gönderebiliyorlar.

MEB ve ETİK ayni cumlede kullanilmasi mumkun mu ki

hasari' Alıntı:
Dilekçeye sayı verdikten sonra kaybedemezler. Siz dilekçenizi resmi yolla verin onlarda kaybetsinler.
Bulundugum ilde KURUM NET adli resmi yazisma programi var.
Dilekceye otomatik sayi veriliyor
Mudur tarafindan e-imza ile imzalanip baska okullara ilce veya ilcelere ve ile veya bakanliga veya kurumnet kurulu diger illere gonderilebiliyor.

Kurumnet uzerinden gondersem olur mu?

eemree' Alıntı:
anadolu_bote' Alıntı:
Mümkün değil...
norm fazlasıydı

Hocam hangi il ve dediginiz olay ne zaman gerceklesti?
İl mem size norm ilanini bekle dedi mi?
Sizin gibi gecenler ayrica oldu mu?
Sizden sonra il mem ilan cikardi mi?

Şimdi bunun üzerine ufak bir örnek vermek istiyorum. Sayın belediye yetkilileri bizim evin bahçesini ve duvarını yıkıp yol yaptılar. İş görülsün diye para da talep etmedik mahkemeye de vermedik. Neyse yol asfaltlandı suyun eğimi ayarlanmadığından yolun bütün suları evin girişine toplanıyor ve yağmurlu günlerde eve girmek neredeyse imkansız hale geliyor. Yoldan geçen araçların sıçrattığı sular evin içine doluyor evin duvarlarını mahvediyor. Aile bireyleri olarak defalarca belediye yetkililerine müdürlerine sayın başkana durumu izah ettik. Her seferinde bizi kale almadılar ve kulak arkası yaptılar.
Baktım biz bin defada bu adamların yanına gitsek boş! Bu durum düzelmeyecek, adamlarında umurunda olmayacak ki senelerdir olmuyor. En sonunda kafamda lamba yandı ben neden bunları bimere şikayet etmiyorum ki dedim kendi kendime.
Sonunda bimere bir dilekçe yazdım dilekçem önce bimere sonra valiliğe oradan il özel idareye oradan da belediye ye gitmiş. Belediye 1 aya kalmaz yol çalışmasına başlayacağız şeklinde cevap yazmış.
İlk dilekçem 3 ay geçiktirildi. İkinci dilekçeyi verip önceki dilekçemin neden geçiktirildiğini ve mağduriyetimizin devam ettiği şeklinde yazmıştım. Eğer bana cevap vermeselerdi inanın bimeri dilekçeye boğardım isterse 1000 tane daha yazmam gerekse de. Çünkü bariz bir mağduriyetimiz var yetkililere durumu izah ediyoruz bizi kaale almıyorlar. Yahu kardeşim sizin iş yapmanız için bizim illaki akrabanız mı olmamız gerekiyor. Çok iyi biliyorum ki belediyenin tüm kaynaklarını eşinize dostunuza akrabanıza seferber ediyorsunuz. Biz vatandaş olarak sizden sadece suyun eğiminin ayarlanmasını istiyoruz çok mu kardeşim!
Neyse aklıma geldikçe ashabım bozuluyor.

eemree' Alıntı:
anadolu_bote' Alıntı:
Mümkün değil...
norm fazlasıydı

İşte o benim :D Norm fazlası olduğum okula önceden normu olduğunu öğrendiğim okula geçmek istediğime dair dilekçe yazdım müdüre imzalattım. İlçeye götürdüm. Sonra il meme. Ne eş durumu ne de il içi tayin zamanıydı. "İl içi sıra dışı tayin" ile yer değiştirdim. Bunun için Bakan onayına falan gerek yok yani. Sadece işleri çabuklaştırmak için dilekçeyi elden takip edin, gidip durumunuzu açıklayın.

cyln' Alıntı:
Hocam hangi il ve dediginiz olay ne zaman gerceklesti?
İl mem size norm ilanini bekle dedi mi?
Sizin gibi gecenler ayrica oldu mu?
Sizden sonra il mem ilan cikardi mi?

hocam yorma beni telde anlattım hepsini aradığında

cyln' Alıntı:
MEB ve ETİK ayni cumlede kullanilmasi mumkun mu ki

hasari' Alıntı:
Bulundugum ilde KURUM NET adli resmi yazisma programi var.
Dilekceye otomatik sayi veriliyor
Mudur tarafindan e-imza ile imzalanip baska okullara ilce veya ilcelere ve ile veya bakanliga veya kurumnet kurulu diger illere gonderilebiliyor.

Kurumnet uzerinden gondersem olur mu?
Siz dilekçeyi gönderin onlarda eğer böyle bir şey mümkün değilse size yönetmelik maddeleriyle birlikte red cevabı yazsın. :D

cyln' Alıntı:
Bazen cok mu safim diyorum mcefil hocam.

Bugun il memi aradim bekle olmaz hem simdi dilekce yazsan yogunluktan kaybolabilir dedikten sonra onlara acik acik dedim
Dilekceyi yazayim ilceye ve ile elden getireyim hem kaybolmaz hem isler erken olur.
Olmaz mi dedim.
Elden dilekce takibi yasak dediler :(

hacam bakın belırttım atama donemınde yapmazlar ama atama donemı bıtıkten sonra yaarlar norm fazlası engec mart donemı norm fazlası atamalarına kadar durabılır dıyor yenı yonetmelıkte yanı aslında sız ıstemezsenız bız martta atarız demek oluyor ama atama donemlerınde norm fazlasını atamazlar cunku normal atamalar var eskıden ıkı yıl kalabılır dıyordu sımdı ıse engec norm fazlası atamalarına kadar kalabılır dıyor ama ıl ıle önce konusun sonra yazın dılekceyı mesela ben sahsen gıtmıstım brans degısıklıgı ıcın (aslında fatıh projesı ıcın cagırmıslardı oradayken ugradım) hocam pazartesı arayın ılgıleneyım dedı ama pazartesı oldu ve okul sorunları ortaya dokulunce suan ıl telefonlara bıle bakmıyor cepten ulasabıldıklerınıze soruyorsunuz o kdar oda yalım yumalak cevaplar 4 gun oldu bana donup secmelı dersle ılgılı bılgı verıcekler heryerde mufettısler gezıyor yanı bakan baktıgına buyuruyor o da bakamadıgına buyuruyor

benı ararsan telefonun kayıtlı degılde kesın acmam yenı meb yasası bu buaralar

Geri