Norm Kadro Bilişim Grup Oluşturma ve Norm Kadro Görüş Yazısı

Kodla Büyü
sadece koordinatörlükten bahsediyor. dediğiniz gibi olsaydı şefliği de bu kapsamda sayardı. yönetmelik bu açıdan eksik bana göre. ayrıca bahsi geçen cümle koordinatörlük görevi dağıtımı ile ilgili. ayrıca o şekilde yapılırsa kimse şef olmak istemez. şef olacam (mesela lavb şefi) atıyorum 8 saat koordinatörlük alacam. şef olmazsam 14 saat alacam. o zaman şef olmam. kimse de olmak istemez.
Şeflik zaten meb de en angarya iştir hocam. Bir yapan pişman bir de yapmayan.

Şeflik zaten meb de en angarya iştir hocam. Bir yapan pişman bir de yapmayan.
ben 7 yıldır yapıyorum (lab şefi). hakkıyla da yaptığımı düşünüyorum( ben yapmazsam benim derse girdiğim lab(ki beni o ilgilendiriyor) perişan olur başkası yaparsa biraz da ondan yapıyorum) ama dediğniz gibi uygulamaya kalkıldığı anda istifayı anında veririm. alırım fazla fazla koordinatörlüğü bakarım keyfime. kim yapıyorsa yapsın o şartlarda.

öğretmen atıyorum 24 saat derse girecek 20 saat koordinatörlük alacak
şef 24 saat derse girecek ayrıca 6 saat şeflik ile ilgili okulda kalacak ve 14 saat koordinatörlük alacak. yemezler.

ben 7 yıldır yapıyorum (lab şefi). hakkıyla da yaptığımı düşünüyorum( ben yapmazsam benim derse girdiğim lab(ki beni o ilgilendiriyor) perişan olur başkassı yaparsa biraz da ondan yapıyorum) ama dediğniz gibi uygulamaya kalkıldığı anda istifayı anında veririm.
Hocam aynı sebeplerle biz de arkadaşlarla yürütüyoruz şefliği ama yeri geldiğinde hiç bir işe el sürmeyen bazı arkadaşlar laf söz ediyorlar. Alın yapın deyince de uğraşmıyorlar lab işleri ile. O yüzden dedim şefliği bir yapan pişman bir de yapmayan.

Hocam aynı sebeplerle biz de arkadaşlarla yürütüyoruz şefliği ama yeri geldiğinde hiç bir işe el sürmeyen bazı arkadaşlar laf söz ediyorlar. Alın yapın deyince de uğraşmıyorlar lab işleri ile. O yüzden dedim şefliği bir yapan pişman bir de yapmayan.
işte bu yüzden aynı ders saatine girmeleri mantıksız. bizim okulda şeflik ders olarak değerlendiriliyor. değerlendirilmeseydi ben o an istifayı basardım/basarım

Hocam ben niye endişe edeyim bu konu beni hiç ilgilendirmiyor ve ben kimseyi rencide edici bir şey söylemedim. Sorunuza cevap olarak şunu söyleyebilirim mevzuat gereği tüm fiili dersler eşit ve dengeli dağıtılır ondan sonra koordinatorluk ve şeflik ücretleri dağıtılır. Tabii ki şefler ve öğretmenler aynı saat derse giriyor. Benim kimseyle bir sorunum yok bu forumun işleyişi böyle. Fikrimi söylemem sizi niye rahatsız etti de buraya niye bu kadar yazdığıma takıldınız. Tamam bu son mesajım bu konunun altında.
Ama benim bir sorunum olmadığından yeni bir başlık açmama gerek de yok. Size karşı da bir tavrım asla olamaz, sadece konu hakkında yazdım. Ama dediğim gibi bu son mesaj. Selamlar.
işte bu yüzden aynı ders saatine girmeleri mantıksız. bizim okulda şeflik ders olarak değerlendiriliyor. değerlendirilmeseydi ben o an istifayı basardım/basarım
Hocam mevzuata göre diyoruz ya normalde herkesin eşit girmesi gerekiyor ve sırf bu yüzden 3 atölye şefi arkadaşım istifa etti kimse olmak istemiyor Tüm Türkiye de önce dersler dağıtılıyor sonra şeflikler ekleniyor işine gelen yapıyor yapmayan istifa ediyor Bununla ilgili de görüş yazısı aldı bir arkadaş ve Tüm Türkiye ye emsal oldu.

ben 7 yıldır yapıyorum (lab şefi). hakkıyla da yaptığımı düşünüyorum( ben yapmazsam benim derse girdiğim lab(ki beni o ilgilendiriyor) perişan olur başkası yaparsa biraz da ondan yapıyorum) ama dediğniz gibi uygulamaya kalkıldığı anda istifayı anında veririm. alırım fazla fazla koordinatörlüğü bakarım keyfime. kim yapıyorsa yapsın o şartlarda.

öğretmen atıyorum 24 saat derse girecek 20 saat koordinatörlük alacak
şef 24 saat derse girecek ayrıca 6 saat şeflik ile ilgili okulda kalacak ve 14 saat koordinatörlük alacak. yemezler.
Hocam hakkıyla yaptığınıza sonuna kadar eminim çünkü bölümü sevmeyen bu işi yapmaz biz de öyleydik 12 yıl alan şefliği yaptım gece gündüz demedim ve bir arkadaş rahatsız oldu ve Görüş yazısı istedi artık dersler önce bölünüyor sonra şeflikler ekleniyor 3 atölye şefim istifa etti. Tüm Türkiye de artık bu şekilde uygulanıyor bilginiz olsun size de gelir yakında gelmediyse.

Hocam ben niye endişe edeyim bu konu beni hiç ilgilendirmiyor ve ben kimseyi rencide edici bir şey söylemedim. Sorunuza cevap olarak şunu söyleyebilirim mevzuat gereği tüm fiili dersler eşit ve dengeli dağıtılır ondan sonra koordinatorluk ve şeflik ücretleri dağıtılır. Tabii ki şefler ve öğretmenler aynı saat derse giriyor. Benim kimseyle bir sorunum yok bu forumun işleyişi böyle. Fikrimi söylemem sizi niye rahatsız etti de buraya niye bu kadar yazdığıma takıldınız. Tamam bu son mesajım bu konunun altında.
Ama benim bir sorunum olmadığından yeni bir başlık açmama gerek de yok. Size karşı da bir tavrım asla olamaz, sadece konu hakkında yazdım. Ama dediğim gibi bu son mesaj. Selamlar.
Not: hocam affınıza sığınarak son bir soru da ben sorayım. 25 bilgisayarlı 1 tane atölyesi olan bir okulda 25 öğrencilik 11/A sınıfına tek öğretmen girecek değil mi sizin söylediğiniz duruma göre. Yanlış anlamamış olmak adına soruyorum. Veya bu atölyeye 30 öğrencilik 10B sınıfı girince yine tek öğretmen girecek. Ben böyle anladım
Hocam grup sayıları belli değil mi bunu bana niye soruyorsunuz ki 25 Bilgisayar varsa bilgisayar kadar öğrenci girer kaç öğretmen gerektiği zaten mevzuatta belli sorunuzun amacını anladım ama sizin mantığınıza göre de 30 öğrencilik laba 3 öğretmen de girebilir sanırım değil mi

Hocam hakkıyla yaptığınıza sonuna kadar eminim çünkü bölümü sevmeyen bu işi yapmaz biz de öyleydik 12 yıl alan şefliği yaptım gece gündüz demedim ve bir arkadaş rahatsız oldu ve Görüş yazısı istedi artık dersler önce bölünüyor sonra şeflikler ekleniyor 3 atölye şefim istifa etti. Tüm Türkiye de artık bu şekilde uygulanıyor bilginiz olsun size de gelir yakında gelmediyse.
elinizde varsa o görüş yazısını atar mısınız ? merak ettim ne yazmışlar. bizim idare öyle yaptığı an istifayı basarım. kendileri bilir.

not : buldum hocam yazıyı internette. yazan bana göre saçmalamış. bizim idare böyle uyguladığı an ben kaçar...

Son düzenleme:
Görüş yazısı ile kazanılmış bir hak var ortada, çok büyük atölyelerde veya birden fazla kişinin ders işleyebileceği lab.larda birden fazla Öğretmenin ders işleyebileceği açıkça belirtilmiş. Buda mevcut normların korunmasının yanında yeni normlarında acilmasina vesile olacak bir karar. Müdür tarafindan Kötüye kullanım varsa "tanıdık birini getirmek için bu sene böyle hesap yapıp seneye olmaz böyle labda aynı anda iki kişi giremez denmiyorsa" yargı yoluda açıktır. Kanımca Müdürle bu durum açıkça konuşulmalıdır.
Konuşuldu hocam ama çözüm üretilemediği için süreç bu şekle dönüştü.

Tabi hocam Müdür beye rica ederim verirse buradan paylaşırım sizlerle
buldum hocam yazıyı internette. yazan bana göre saçmalamış. bizim idare böyle uyguladığı an ben kaçar...

şuraya da koyayım

buldum hocam yazıyı internette. yazan bana göre saçmalamış. bizim idare böyle uyguladığı an ben kaçar...

şuraya da koyayım

şuraya da koyayım

Evet hocam budur doğru bizim idare uyguladı ve Tüm Türkiye de kademeli olarak uygulanıyor.

Size sonuna kadar katılıyorum 12 yıla yakın alan şefliği yapmış biri olarak. Fakat mevzuat önce dersler bölünür diyor Sayın hocam bu sebepten bizde bu görüş yazısından sonra herkes istifa etti.
Hocam beni anlamanıza sevindim. Ben de sizi anlıyorum. Şeflik bırakmak isteyip şartlardan dolayı bırakmadığım bir görev şu anda. Sizden ricam diğer konuda da beni anlamanız. Okulda bu tür sorunları biz de yaşadık ama çözüm bulmaya çalıştığınız yol doğru sonuca götürmesi zor bir yol. O yüzden önceki mesajlarda sizinle anlaşamadık gibi görünüyor. Anladığım kadarıyla Sizin lab şartlarından ziyade bölümde anlaşmazlık noktalarından kaynaklanan durumlar. Tabii bu konuda konuşmak bana düşmez. Umarım niyetimin kötü olmadığını anlarsınız. Selamlar ve saygılar

Hocam beni anlamanıza sevindim. Ben de sizi anlıyorum. Şeflik bırakmak isteyip şartlardan dolayı bırakmadığım bir görev şu anda. Sizden ricam diğer konuda da beni anlamanız. Okulda bu tür sorunları biz de yaşadık ama çözüm bulmaya çalıştığınız yol doğru sonuca götürmesi zor bir yol. O yüzden önceki mesajlarda sizinle anlaşamadık gibi görünüyor. Anladığım kadarıyla Sizin lab şartlarından ziyade bölümde anlaşmazlık noktalarından kaynaklanan durumlar. Tabii bu konuda konuşmak bana düşmez. Umarım niyetimin kötü olmadığını anlarsınız. Selamlar ve saygılar
Sayın hocam kötü anlamak vb gibi bir niyetim / niyetiniz olduğunu düşünmüyorum ama işte bakın saçma gelen konularda insanlar görüş yazısı alıp tüm bölümü işlevsiz hale getirebiliyor biz de mevzuat çerçevesinde hak arayışı içindeyiz ama bakanlık ne der ise o neticede biz fikir beyan edemeyiz sadece insanlar mevzuattaki açıkları makamlarına yakışmayacak şekilde insanları zora düşürmek için kullanmasın diye çaba gösteriyoruz.Selam ve Dua ile..

Sayın hocam kötü anlamak vb gibi bir niyetim / niyetiniz olduğunu düşünmüyorum ama işte bakın saçma gelen konularda insanlar görüş yazısı alıp tüm bölümü işlevsiz hale getirebiliyor biz de mevzuat çerçevesinde hak arayışı içindeyiz ama bakanlık ne der ise o neticede biz fikir beyan edemeyiz sadece insanlar mevzuattaki açıkları makamlarına yakışmayacak şekilde insanları zora düşürmek için kullanmasın diye çaba gösteriyoruz.Selam ve Dua ile..
Anladım hocam. Bizde de bu şeflik mevzusu olan yazıdaki gibi uygulanıyor. Biz de bu şartlarda şefliği bırakamadan devam ediyoruz. Bizde de sizdeki gibi niyetli arkadaşlar var. Benzer yani durumlarımız. Ama genele baktığınızda normlar buna göre oluştuğu için grup sayılarını yönetmelikteki ve sizin karşı olduğunuz yazıdaki gibi dağıtmadığı takdirde ülke çapında çok ücret ve norm mağduru öğretmen ortaya çıkacaktır. Bunları düşünerek bakanlığın yönetmelik yorumunu hem doğru buluyorum hem de savunuyorum. Keşke sizin durumlarınız okul içinde çözülebilse duasıyla selamlar.
Ekleme: yukarıda bir daha buraya mesaj yazmayacağım dediğim halde yazdım ama kusuruma bakmayın.

3 meslek lisesinde çalıştım. Şeflikleri de dahil ederek ders saatimini doldurduk hep ve böylece koordinatörlükleri herkes eşit aldı. Yani atıyorum ders saati olarak herkese 30 saat düşüyor. Alan şefi 20 saat, atölye şefi 24 sat ders aldı ve şeflikleri ile 30 oldu. Diğer öğretmenler de toplam 30 saat fiili ders aldı. Sonra işletmeler kaç saatse herkes paylaştı. Neticede şeflerde şeflik saatinde derse girmese de okulda idi. Böylece herkes eşit olarak aldı ek dersleri.

3 meslek lisesinde çalıştım. Şeflikleri de dahil ederek ders saatimini doldurduk hep ve böylece koordinatörlükleri herkes eşit aldı. Yani atıyorum ders saati olarak herkese 30 saat düşüyor. Alan şefi 20 saat, atölye şefi 24 sat ders aldı ve şeflikleri ile 30 oldu. Diğer öğretmenler de toplam 30 saat fiili ders aldı. Sonra işletmeler kaç saatse herkes paylaştı. Neticede şeflerde şeflik saatinde derse girmese de okulda idi. Böylece herkes eşit olarak aldı ek dersleri.
Hocam ama görüş yazısı var.İşte ben de sizlere bunu anlatmaya çalışıyorum içtihatta uygulanan ve tüm meslekci arkadaşların emeklerinin karşılığı olmasa da böyle uygulanıyordu. Ben size her mesajımda bunu izah etmeye çalıştım siz bakanlığın görüş yazısı var diye cümleyi tamamladınız bakın bu konuda görüş yazısı sizleri de rahatsız etti.Ben 12 yıl Alan şefliği yaptım ve bu görüş yazısı yüzünden 3 atölye şefim istifa etti bölüm allak bullak oldu.

Hocam ama görüş yazısı var.İşte ben de sizlere bunu anlatmaya çalışıyorum içtihatta uygulanan ve tüm meslekci arkadaşların emeklerinin karşılığı olmasa da böyle uygulanıyordu. Ben size her mesajımda bunu izah etmeye çalıştım siz bakanlığın görüş yazısı var diye cümleyi tamamladınız bakın bu konuda görüş yazısı sizleri de rahatsız etti.Ben 12 yıl Alan şefliği yaptım ve bu görüş yazısı yüzünden 3 atölye şefim istifa etti bölüm allak bullak oldu.
Ben görüş yazısı var demedim hiç. Sadece yapılanı yazdım. Doğru yanlış bilmiyorum

Geri